Gözlükçüler açık mı olacak? Sokağa çıkma yasağında gözlükçüler açık mı 2021?

Gözlükçüler açık mı olacak? Sokağa çıkma yasağında gözlükçüler açık mı 2021?

Gözlükçüler açık mı olacak? Sokağa çıkma yasağında gözlükçüler açık mı 2021?
Haberler.com - Haberler | Gündem

29 Nisan'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar sürecek olan tam kapanma süreci devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, tam kapanma dönemiyle ilgili "Sıkça Sorulan Sorular" bölümüne yeni sorular ile cevaplarını ekledi. Peki, Gözlükçüler açık mı 2021? Sokağa çıkma yasağında gözlükçüler açık mı 2021? Nöbetçi gözlükçüler saat kaça kadar açık?

İçişleri Bakanlığı, tam kapanma dönemiyle ilgili "Sıkça Sorulan Sorular" bölümüne yeni sorular ile cevaplarını ekledi. Tam kapanmada gözlükçüler açık mı? Yasaklarda optikçiler çalışıyor mu? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm detaylar...

GÖZLÜKÇÜLER AÇIK MI 2021?

Türkiye'de 29 Nisan Perşembe akşamı başlatılan tam kapanma süreci devam ediyor. Buna göre, tam kapanma dönemi boyunca uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında optisyenlik (gözlükçüler) müesseselerinin faaliyetlerine geçici olarak ara verilecek.

Göz hekimlerince düzenlenen reçetelerin geçerlilik süresinin 10 gün olması ve tam kapanma süresi içerisinde gözlükleri zarar gören vatandaşların mağduriyet yaşamaması için valilikler/kaymakamlıklar tarafından her ilçede bir nöbetçi optisyenlik müessesesinin açık olması sağlanacak.

Nöbetçi optisyenlik müessesesinin çalışanları, valilik/kaymakamlık nöbet listesiyle birlikte "çalışma izni görev belgesi" formunu manuel düzenlemek ve denetim faaliyetleri sırasında kolluk kuvvetlerine ibraz etmek, ikametle iş yeri arasındaki güzergah ve zaman dilimi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf olacak.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title