Göz Kapağına Altın Plaka Takıldı

Göz Kapağına Altın Plaka Takıldı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Gaziantep'te, beyin ameliyatı sonrasında göz kapağı sinir felci olan hastanın, göz kapağı keseciğine altın plaka takıldı.

Gaziantep'te, beyin ameliyatı sonrasında göz kapağı sinir felci olan hastanın, göz kapağı keseciğine altın plaka takıldı.

Gaziantep'teki özel bir göz merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, hafriyat işiyle uğraşan Veli Duymaz'ın (29)geçirdiği bir rahatsızlık sonrasında gözlerinde sulanma ve sol göz kapağında bazı sorunlar oluştu.

Gittiği özel göz merkezinde muayene olan Veli Duymaz'a göz kapağına altın yerleştirme tedavisi önerildi.

Hastanın uygulamayı kabul etmesi sonrasında ameliyat başarıyla gerçekleştirildi. Özel olarak hazırlanan 1. 5 gram 24 ayar altın plaka göz kapağı kesesinde açılan yere başarıyla takıldı.

Ameliyatın ardından işine dönen ve sorunları çözümlenen Veli Duymaz, sağlığına kavuştuğunu belirterek, doktorlarına teşekkür etti.

Özel Göz Merkezi doktorlarından Süleyman Yıldırım ise göz kapağına altın uygulama tedavisinin, önceden bilinen bir cerrahi tedavi olduğunu belirtti.

Tedavinin çeşitli sebeplerle göz kapağında kapanma bozukluğu olan ya da göz kapağı açıkta kalan hastalarda uygulandığını ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

"Göz kapağında kapanma bozukluğu doğuştan ve sonradan olabilmektedir. Özellikle göz kapak siniri felci olan hastalarda bu durum ortaya çıkıyor. Göz kapağının açıkta kalması ise göz için ciddi hasar oluşturuyor. Hastalar uyurken gözü açıkta kalıyor, gözde kuruluk ve ön tabakada delinmeye sebep oluyor. Hastamız ise beyin ameliyatı sonrasında göz kapak sinir felci olan bir hastaydı. Başarıyla gerçekleştirdiğimiz ameliyat sonrasında hastanın gözü rahat kapanabiliyor, gözde sulanma azaldı, gözde kızarıklık kalmadı. hastanın yaşam kalitesi arttı. "

- GAZİANTEP

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title