Göz Kapağı Açılmayan Hastanın Gözüne 24 Ayar Altın Plaka Yerleştirildi

Göz Kapağı Açılmayan Hastanın Gözüne 24 Ayar Altın Plaka Yerleştirildi

Göz Kapağı Açılmayan Hastanın Gözüne 24 Ayar Altın Plaka Yerleştirildi
CHA - Haberler | Güncel

Gaziantep'te, göz kapağı kapanmayan bir hastanın gözüne, özel olarak yaptırılan 24 ayar altın plaka yerleştirildi.

Gaziantep'te, göz kapağı kapanmayan bir hastanın gözüne, özel olarak yaptırılan 24 ayar altın plaka yerleştirildi. Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi'ndeki başarılı ameliyat sonrası hasta sağlığına kavuşarak normal hayatına döndü.

Hafriyat işiyle uğraşan 29 yaşındaki Veli Duymaz'ın geçirdiği bir rahatsızlık, gözlerinde sulanma ve sol göz kapağında bazı sorunlara yolaçtı. Tedavi için gittiği Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi'nde Dr. Süleyman Yıldırım, yapılan muayene ve tetkiklerin ardından Duymaz'a göz kapağı içerisine 24 ayar altın bir plaka takılmasını önerdi.

Türkiye'de nadir uygulanan tıp dünyasının bildiği bir yöntem olan göz kapağına altın takma uygulaması, Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ilk kez uygulanan operasyonda başarıyla gerçekleştirildi. Özel olarak hazırlanan 1, 5 gram 24 ayar altın plaka, göz kapağı kesesinde açılan yere başarıyla monte edildi. Başarılı ameliyatın ardından işine dönen ve sorunları çözümlenen Veli Duymaz, "Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezine ve ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Dr. Süleyman Yıldırım'a teşekkür ediyorum. Gaziantep'te böyle bir ameliyatın yapılabilmesi gerçekten çok önemli. Sağlığıma kavuştum. " dedi.

Tıp dünyasının bildiği, ancak Türkiye'de nadiren uygulanan bir yöntem olan bu ameliyatın Gaziantep'te ilk kez gerçekleştirildiğini ifade eden Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi hekimlerinden Dr Süleyman Yıldırım, şunları iffade etti:

"Göz kapağına altın uygulama tedavisi, önceden bilinen bir cerrahi tedavidir. Bu tedavi, çeşitli sebeplerle göz kapağında kapanma bozukluğu olan ve göz kapağı açıkta kalan hastalarda uygulanmaktadır. Göz kapağı kapanma bozukluğu sebepleri doğuştan ve sonradan olabilmektedir. Özellikle göz kapak siniri felci olan hastalarda bu durum ortaya çıkmaktadır. Göz kapağı açıkta kalması durumunda ise göz için ciddi hasar oluşmaktadır. Hastalar uyurken gözü açıkta kalmakta, gözde kuruluk ve ön tabakada delinmeye dahi sebep olabilmektedir. Hastamız ise beyin ameliyatı sonrasında göz kapak sinir felci olan bir hastaydı. Başarıyla gerçekleştirdiğimiz ameliyat sonrasında hastanın gözü rahat kapanabiliyor, gözde sulanma azaldı, kızarıklık kalmadı. hastanın yaşam kalitesi arttı. Önümüzdeki günlerde benzer sorun yaşayan bir çok hastaya Özel Mirkelam Göz Lazer Göz Merkezi'nde aynı yöntemle ameliyat yapacağız. "

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title