Gostivar Haberleri

Gostivar haber, Gostivar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gostivar - 02.11.2015
Makedonya'da Helvalı Baklavalı Seçim Kutlaması
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Makedonya'nın başkenti Üsküp ve Gostivar'da vatandaşlara baklava ve helva dağıtılması - Vatandaşların açıklamaları- Türk kökenli Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako Makedonya'da helvalı baklavalı seçim kutlaması- AK Parti'nin seçim zaferi dolayısıyla Gostivar'da helva, Üsküp'te baklava dağıtıldı AK Parti'nin 1 Kasım genel seçiminde elde ettiği zafer, Makedonya'da kutlanmaya devam ediyor.
Gostivar - 02.11.2015
Makedonya'da Helvalı Baklavalı Seçim Kutlaması
Başkent Üsküp ve Gostivar'da dün akşamki coşkulu kutlamaların ardından bugün de vatandaşlara baklava ve helva dağıtıldı.
Gostivar - 01.10.2015
Balkanlar'da Türkçe Eğitim Veren İlk Türk Üniversitesi Eğitime Başladı
Makedonya'nın Gostivar şehrinde Uluslararası Vizyon Üniversitesi adı altında Balkanlar'da Türkiye türkçesi üzerine akredite edilen ilk Türk Üniversitesinin akedemık yılı başladı.
Gostivar - 26.09.2015
Eyüp'ten Gostivar'a Sıla-i Rahim Yolculuğu
Eyüp Belediyesi, Alibeyköy'de yaşayan Gostivarlıları soydaşlarıyla bayramlaşmaları için Makedonya'ya uğurladı.
Gostivar - 19.08.2015
Makedonyalı Öğrenciler İstanbul'da İzcilik Eğitimi Aldı
Makedonya'nın Kalkandelen, Gostivar, Üsküp, Ohri, Struga, Teacre, Vrapçişte, Kumanova şehirlerinden İstanbul'a gelen öğrenciler, izciliğin yanı sıra İstanbul'un tarihi ve kültürel pek çok yerini 3 gün boyunca gezme fırsatı buldu.
Gostivar - 06.08.2015
Makedonya Polisi, Işid'e Yönelik Operasyonun Görüntüsünü Yayılandı
Makedonya'da polis, IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonun görüntüsünü yayılandı. Üsküp merkezli şafak operasyonunda aralarında 2 cami imamının da bulunduğu 9 şüpheli tutuklanarak mahkemeye sevk edildi. Operasyon kapsamında 20 kişinin aranma kararı çıkartıldı. Operasyon Üsküp, Kumanova, Struga ve Gostivar şehirlerinde daha önce belirlenen adreslere yapıldı.
Gostivar - 06.08.2015
Makedonya'daki Daeş Operasyonu
Makedonya'da bu sabah ülkenin farklı şehirlerinde düzenlenen operasyonlarda terör örgütü DAEŞ ile bağlantılı oldukları şüphesiyle gözaltına alınan 36 kişiden, 9'unun tutuklandığı bildirildi.  Makedonya İçişleri Bakanı Mitko Çavkov, düzenlediği basın toplantısında, sabah saatlerinde başkent Üsküp başta olmak üzere, Struga, Kumanova, Kalkandelen ve Gostivar şehirlerinde düzenlenen operasyonun "Hücre" ismi altında gerçekleştirildiğini söyledi.
Gostivar - 06.08.2015
Makedonya Polisi'nden Işid Operasyonu
Üsküpten başka Kumanova, Kalkandelen, Gostivar ve Struga şehirlerinde de IŞİD bağlantılı şüphelilere karşı operasyon yapıldığı açıklandı.
Gostivar - 06.08.2015
Makedonya'da Daeş Operasyonu
Makedonya polisi, ülkenin farklı şehirlerde düzenlediği operasyonlarda, terör örgütü DAEŞ ile bağlantılı oldukları şüphesiyle çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.  Makedonya İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bugün sabaha karşı başkent Üsküp başta olmak üzere, Struga, Kumanova, Kalkandelen ve Gostivar kentlerinde operasyonlar düzenlendiği bildirildi.
Gostivar - 30.06.2015
Başkan Aydın Balkanlar'da Gönülleri Fethetti
Eyüp Belediyesi tarafından organize edilen iftar programlarında Balkanlardaki binlerce Müslüman aynı sofrada bir araya gelerek, Filistin'den Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine kadar dünyada zulüm altındaki Müslümanların huzuru ve barışı için eller semaya açılıp hep birlikte amin denildi. Eyüp Belediyesi'nin, Makedonya'da Brezalılar ve Gostivarlılar için verdiği iftarlarda, 'huzur başkenti' Eyüp'ten evlad-ı fatihana bir gönül köprüsü kurulurken, sofralar Balkanlar'da yaşayan soydaşlarla dolup taştı.
Gostivar - 19.01.2015
Balkanlar'daki Ortodosklar, İsa'nın Vaftiz Edilişini Kutluyor
Bu arada, Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, Kalkandelen ve Gostivar'daki suya haç atma törenlerine katılırken, Başbakan Nikola Gruevski ise Köprülü'deki törenlere katıldı.
Gostivar - 18.01.2015
AK Parti Tekirdağ İl Kongresi
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhuriyetçiliğinin cumhurla ilgili olmadığını belirterek, "Belki bir gazeteyle ilgilidir. Olabilir. Cumhuriyet gazetesi ile ilgili olabilir. Ama cumhurla ilgili değildir, cumhuriyetle ilgili değildir. Dikkat edin, o gazete Peygamber efendimize hakaret ima eden karikatürleri bastığında yanında Kılıçdaroğlu vardı, cumhur yoktu" dedi.  Davutoğlu, partisince Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Tekirdağ İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, geçen ay Makedonya'ya gittiğini hatırlatarak, gözlerini yaşartan bir hadiseye şahit olduklarını söyledi.  Başbakan Davutoğlu, "Türkçe Bayramı'nda Yunus Emre'den ilham almış, Horosan erenlerinin, Evlad-ı Fatihan'ın torunu Makedonyalı soydaşlarımızla tarihdaşlarımızla dindaşlarımızla bir araya geldiğimizde, bizden al bayrak istediler. Biz de onlara söz verdik. Bu sözümüzü yerine getireceğiz. İnşallah önümüzdeki haftalarda, onlara söz verdiğimiz gibi önce Üsküp'e, Gostivar'a, Kalkandere'ye Ohri'ye, Makedonya'nın her bir köşesine, sonra da Balkanların her yerine, isteyen her haneye, bir al bayrak, bir Kuran-ı Azimüşşan ve bir Türkçe sözlük hediye edeceğiz" diye konuştu.
Gostivar - 18.01.2015
Başbakan Davutoğlu, AK Parti Tekirdağ İl Kongresine Katıldı
Davutoğlu, partisinin Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılan Tekirdağ İl Konresi'ne katıldı. Tekirdağ'a, Edirne'ye, Kırklareli'ne geldiğinde yalnız Trakya'yı değil, Tuna'ya kadar bütün Balkanlar'ı konuştuklarını belirten Davutoğlu, "Geçen ay Makedonya'ya gittiğimde gözlerimizi yaşartan bir hadiseye şahit olduk. Türkçe Bayramında, Yunus Emre'den ilham almış Horasan erenlerinin evlad-ı Fatihan'ın torunu Makedonyalı soydaşlarımızla, dindaşlarımızla bir araya geldiğimizde bizden bayrak istediler, al bayrak, kongremizi şereflendiren binlerce al bayrak istediler. Biz de onlara söz verdik. ve bu sözümüzü yerine getireceğiz. İnşallah önümüzdeki haftalarda onlara söz verdiğimiz gibi önce Üsküp'e, Gostivar'a, Kalkanderen'e, Ohri'ye ve Makedonya'nın her bir köşesine sonra da Balkanların her yerine, isteyen her haneye bir al bayrak, bir kur'an-ı azimüşşan ve bir Türkçe sözlük hediye edeceğiz" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gostivar Haber, Gostivar Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Gostivar haber sayfamızda Gostivar haberleri okuyabilir, Gostivar son dakika haberleri ve güncel Gostivar gelişmelerini görebilirsiniz. Türk Dünyası Birlik Platformu 'Yesevi Yolunda' Projesini Hayata
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 01:14:48. #1.14#
title