Gostivar Haberleri

Gostivar haber, Gostivar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gostivar - 16.10.2016
Aöf Batı Avrupa Programları 30. Yıl Mezunlarını Verdi
Gündoğan, yurt dışı programları kapsamında Batı Avrupa programı ile Almanya Köln'de, kardeş ülke Azerbaycan Bakü ve Gence'de, KKTC Lefkoşa'da, Makedonya Gostivar'da, Kosova Prizren'de, Bosna Hersek Saraybosna'da, Arnavutluk Tiran'da, gelecek haftadan sonra da Amerika Birleşik Devletleri Maryland'de yeni bir kampüs açarak dünyanın her yerindeki Türklere ulaşma amacında olduklarını ifade etti.
Gostivar - 09.09.2016
Makedonya'daki Sel Felaketi
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu, Makedonya'nın Gostivar şehrindeki Şefkat Yardımlaşma Derneği iş birliğinde Makedonya'nın başkenti Üsküp ve çevresinde meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinden etkilenen vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulundu.
Gostivar - 09.08.2016
Balkan Müslümanları "Anavatan" Türkiye İçin Nöbette
- Makedonya'da destek gösterileri düzenlendi Darbe girişiminin ilk gününden itibaren Türkiye'ye destek coşkusunun bir an dinmediği ülkelerin başında Makedonya geliyor. Yerli bir Türk nüfusun da yaşadığı Makedonya, 16 Temmuz gününden itibaren hemen her gün düzenlediği destek gösterileriyle Türkiye ve Erdoğan hassasiyetini herkese gösterdi. Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından düzenlenen destek mitinglerine Üsküp, Radoviş, Gostivar, Kırçova, Ohri ve daha birçok şehirde yüzlerce vatandaş katıldı.
Gostivar - 29.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler
Makedonya'da daha önce de Gostivar ve Kırçova şehirlerinde benzer destek gösterileri düzenlenmişti.
Gostivar - 26.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler
Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek gösterisi yaptı.
Gostivar - 28.06.2016
Tika'dan Makedonya'da Eğitime Destek
GOSTİVAR/ Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Makedonya'daki eğitime destek faaliyetleri kapsamında, Gostivar'daki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu'nun tadilatını ve ek binasını, ayrıca Kırçova'daki Sendo Şteryoski İlköğretim Okulu'nun yeni anaokulu binasını yapacak.
Gostivar - 21.06.2016
Eyüp Sultan İftarları Bosna ve Makedonya'da
Eyüp Belediyesi'nin Makedonya'da Kalkandelen ve Gostivarlılar, Bosna Hersek'te de Brcko'lular için verdiği iftarlarda, Eyüp'ten Evlad-ı Fatihana gönül köprüsü kuruldu.
Gostivar - 21.06.2016
Tika "Gönül Coğrafyası" Kültürlerini Üsküp'te Buluşturdu
TİKA, Müstakil Sahne Sanatları Eğitim Derneği (MÜSSED) ve Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) iş birliğinde düzenlenen etkinlik kapsamında yola çıkan tır Resne, Struga, Debre, Gostivar, Kalkandelen, Ustrumca, Radoviş ve Veles'ten sonra başkent Üsküp'te halkla buluştu.
Gostivar - 20.06.2016
Türkiye'yi Başkanlık Sistemi ile Taçlandırmak Zorundayız"
Makedonya'nın Gostivar kentinde Eyüp Belediyesi'nin düzenlediği "Balkanlarda İftar" programına katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu, başkanlık sistemi ve yeni anayasa konusunda açıklamalarda bulundu.
Gostivar - 20.06.2016
Eyüp Belediyesi'nden Makedonya'da İftar Programı
Eyüp Belediyesi'nce düzenlenen 'Balkan İftarları' kapsamında Makedonya'nın Gostivar şehrinde binlerce kişi 'kardeşlik iftarı' için buluştu.
Gostivar - 20.06.2016
Balkanlara Ramazan Bereketi Yağdı
Eyüp Belediyesince "Balkan İftarları" kapsamında gerçekleştirilen Gostivar iftarında yağmura rağmen binlerce kişi kardeşlik için buluştu.
Gostivar - 19.06.2016
Gündem / 19 Haziran 2016
(İstanbul/18.00) (Fotoğraflı) 2- Eyüp Belediyesince düzenlenen Balkan İftarları Gostivar'da düzenlenecek.
Gostivar - 19.06.2016
Eyüp Belediyesi Kalkandelen'de İftar Verdi
Yunizig, Makedonya'da yaşanan buluşmadan mutluluk duyduğu düşüncesini paylaşarak, şu duygularını paylaştı: "Bu akşamki organizasyon çok güzeldi, Allah Türkiye'ye bin bereket versin. Allah inşallah Türkiye'yi bütün belalardan korusun. Türkiye için her zaman dua ediyoruz, orası bizim ana yurdumuz." Eyüp Belediyesi yarın akşam Gostivar'da iftar verecek.
Gostivar - 17.06.2016
Eyüplülerden Balkanlarda Dev İftar Sofrası
İlçelerinde çok sayıda Balkan göçmeni vatandaş bulunduğunu anımsatan Aydın, onların da bağlantılarının sürdüğünü dile getirerek, şunları kaydetti: "Balkanlar bizim ilgi alanımızda. Her sene de gezilerimizi yapıyoruz. Ramazanlar ve iftarlar aslında birçok bereketlere gebe. İnsanların kaynaşması, kardeşlik, bu anlamda ramazan ve iftarlar vesile. Biz de bu vesileyi kullanalım. İftar vesilesiyle orada yeni insanlar tanıyoruz. Eyüp'ten Balkan kökenli vatandaşlarımızı götürüyoruz. Onlar da geldikleri toprakları ve akrabaları ilk defa görecekler. Dolayısıyla bu organizasyon ve hareketlilik olumlu, bereketli ve pozitif sonuçlara yol açacaktır." Eyüp'ten Balkanlara iftar sofrası Bosna Hersek'te Brcko, Makedonya'da ise Gostivar ve Kalkandelen'de kurulacak iftar sofralarıyla, bu şehirlerde yaşayan Müslüman soydaşların bir araya getirilerek birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi hedefleniyor.
Gostivar - 16.06.2016
Eyüp'ten Evlad-ı Fatihan'a Dev İftar Sofrası
Bosna Hersek'te Brcko, Makedonya'da ise Gostivar ve Kalkandelen'de kurulacak iftar sofraları, bu şehirlerde yaşayan Müslüman soydaşlarımızla bir araya gelerek birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmeye vesile olacak.
Gostivar - 07.04.2016
Üsküp ve Saraybosna'da Regaip Kandili
Üsküp'ün yanı sıra Kalkandelen ve Gostivar'da da Regaip Kandili dolayısıyla farklı etkinlikler düzenlendi.
Gostivar - 21.12.2015
Makedonyalı Emre, Tedavisi İçin Türkiye'ye Getirilecek
Ziyarete ilişkin bilgi veren dernek başkanı Lokman Ayva, Üsküp, Gostivar, Kalkandelen ve Radovis'teki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiklerini belirterek, "Radovis'e giden heyetimiz yörük köylerini de ziyaret etti.
Gostivar - 19.12.2015
Makedonya'da "Türkçe Eğitim Bayramı" Kutlanıyor
Makedonya'nın batısındaki Gostivar şehrinde, "21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı" kapsamında, "Balkanlar'da Türkçe ve Türk Edebiyatı" konulu panel düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gostivar Haber, Gostivar Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Gostivar haber sayfamızda Gostivar haberleri okuyabilir, Gostivar son dakika haberleri ve güncel Gostivar gelişmelerini görebilirsiniz. Fetö Balkanlar'da Yolun Sonuna Geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 02:18:37. #1.16#
title