Gostivar Haberleri

Gostivar haber, Gostivar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gostivar - 14.02.2019
Makedonya'da Yolcu Otobüsü Şarampole Yuvarlandı: 13 Ölü
Üsküp'ten Gostivar'a hareket eden bir yolcu otobüsü, Tetova yakınlarında şarampole yuvarlandı.
Gostivar - 14.02.2019
Dha Dış - Makedonya'da Yolcu Otobüsü Şarampole Yuvarlandı: 13 Ölü
Üsküp'ten Gostivar'a hareket eden bir yolcu otobüsü, Tetova yakınlarında şarampole yuvarlandı.
Gostivar - 19.12.2018
Yahya Kemal Beyatlı Makedonya'da Anıldı
Şair Yahya Kemal Beyatlı, vefatının 60. yılında Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde düzenlenen etkinlikle anıldı.
Gostivar - 20.11.2018
Üsküp'te Mevlit Kandili Programı
Dün Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar'daki programa katıldıklarını aktaran Alkan, bugün de Mustafa Paşa Camisi'nde gençlerin yoğun katılımıyla programın icra edildiğini dile getirdi.
Gostivar - 01.11.2018
Üniversite Öğrencilerinden "Yürekleri Isıtan" Yardım
Makedonya'nın Gostivar kentinden gelen Melek Rahimi ise güzel bir etkinlik yaptıklarını belirterek, "İhtiyaç sahibi kardeşlerimiz için el emeği göz nuru bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.
Gostivar - 25.10.2018
Aytmatov ile Cumabay Makedonya'da Anıldı
Aytmatov ve Cumabay için yarın da ülkenin kuzeybatısındaki Gostivar'da program düzenlenecek.
Gostivar - 11.10.2018
Başkan Tiryaki, Gostivar Belediye Başkanı Taravani'yi Ağırladı
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Makedonya’nın Gostivar Belediye Başkanı Arben Taravani’yi makamında ağırladı.
Gostivar - 05.10.2018
Makedonya'da "Minika Go Balkanlı Miniklerle Buluşuyor" Etkinliği
Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulunda "Minika GO Balkanlı Miniklerle Buluşuyor" etkinliği düzenlendi.
Gostivar - 21.09.2018
Tdbb'den Makedonya'ya Çöp Kamyonu ve Teknik Ekipman Yardımı
- Gostivar'a teknik ekipman yardımı TDBB tarafından ayrıca ülkenin kuzeybatısındaki Gostivar Belediyesi sınırlarında bulunan 4 okula 16 dizüstü bilgisayar, 16 projeksiyon cihazı ve perdesi olmak üzere teknik ekipman yardımında bulunuldu.
Gostivar - 11.08.2018
Makedonya'dan İlk Hac Kafilesi Yola Çıktı
Ülkenin güneybatısındaki Gostivar şehrinden gelen hacı adayı 76 yaşındaki Kenan Ramadani, Allah'ın ve Peygamberin misafiri olarak kutsal topraklara gideceğinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.
Gostivar - 01.08.2018
Balkan Kervanı" Makedonya'da
Türk kültürünü tanıtmak amacıyla 18 Temmuz'da İstanbul'dan yola çıkan "Balkan Kervanı", Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde etkinlik düzenledi.
Gostivar - 30.07.2018
İstanbul'dan Yola Çıkan "Balkan Kervanı" Makedonya'da
Oran, "Bugüne kadar 5 etkinlik gerçekleştirdik. Bugün Ohri'de son etkinliğimizi yaptık. Bundan sonra da Gostivar'a ve arkasından Priştine ve Mamuşa'ya doğru geçeceğiz.
Gostivar - 19.07.2018
15 Temmuz İçin Üsküp'ten İstanbul'a Pedal Çevirdiler
Büyükelçi Kara, "kahraman" olarak nitelendirdiği Adrenalin Gostivar Bisiklet Kulübü üyelerine teşekkürlerini ifade etti.
Gostivar - 13.07.2018
15 Temmuz Şehitleri İçin Pedal Çevirdiler
Katılımcıların şehitler adına pedal çevireceğini belirten Aydın, etkinliğe Makedonya Gostivar'dan da 4 bisikletçinin katıldığını belirtti.
Gostivar - 10.07.2018
15 Temmuz Şehitleri Anısına Pedal Çeviren Bisikletçiler Gümülcine'de
Makedonya'nın Üsküp şehrinden İstanbul'a gitmek üzere yola çıkan "Gostivar Adrenalin Bisiklet Kulübü" sporcuları Levent Rıfat (23), Bekim Kalisi (45), Daim Muharremi (13) ve onlara aracıyla refakat eden Zekeriya Muharremi, Bogorodica sınır kapısından Yunanistan'a giriş yaptı.
Gostivar - 29.06.2018
Makedonya'da Eğitim Gören Öğrenciler Ege'yi Ziyaret Etti
Makedonya'nın Gostivar kentinde eğitim gören 45 öğrenci, Türkiye'deki üniversiteleri tanımaları için düzenlenen gezide Ege Üniversitesini de ziyaret etti.
Gostivar - 29.06.2018
Makedonya'da Eğitim Gören Öğrenciler Ege'yi Ziyaret Etti
Makedonya'nın Gostivar kentinde eğitim gören 45 öğrenci, Türkiye'deki üniversiteleri tanımaları için düzenlenen gezide Ege Üniversitesini de ziyaret etti.
Gostivar - 26.06.2018
Tika'dan Makedonya'daki Cezaevlerine Teknik Donanım Desteği
Makedonya Adalet Bakanlığı ile 2012 yılından itibaren bakanlığa bağlı birçok kurumla proje gerçekleştirdiklerini aktaran Ayden, "Bu projeler içerisinde gerek Gostivar ve Kalkandelen Asliye Mahkemeleri, Üsküp Temyiz Mahkemesi, Devlet Avukatlığı, Yargıtay Başkanlığı, Hakimler Yüksek Kurulu, Anayasa Mahkemesi olmak üzere birçok yargı kurumu ve üst kurumlarda teknik donanım ve kapasite desteği sağladık.
Gostivar - 25.06.2018
Erdoğan'ın Seçim Başarısı Kutlanıyor
Başkent Üsküp dışında, ülkenin kuzeybatısındaki Gostivar halkı da bu vesileyle sokaklara çıkarak davullu zurnalı kutlama yaptı.
Gostivar - 04.06.2018
Tika'dan Makedonya'ya Sağlık Desteği
Program kapsamında Makedonya'nın Üsküp, Kalkandelen ve Gostivar şehirlerindeki hastanelerde görev yapan 16'sı doktor, 16'sı da hemşire olmak üzere 32 sağlık personeline eğitim verildi.
Gostivar - 15.05.2018
Eyüpsultan'da Ramazan Ayının Bu Yılki Mottosu: "Ramazan'la Diriliş"
Vuslata erdiğimiz ve idrak ettiğimiz mübarek Ramazan ayı, biz Müslümanların her yıl bir ay boyunca yaşadığı bir nevi hicrettir. Tuttuğumuz oruç, bizleri bir aylığına bu dünyadan alıp, bambaşka sırlı ve ferah bir dünyaya taşır.Bu sebeple Ramazan uzun bir uykudan uyanış bir diriliştir. Üzerimizdeki ölü toprağının kalktığı, dünyaya ve kendimize yeni gözlerle bakabildiğimiz önemli bir fırsattır. Kalplerimizin ve ruhumuzun kendine dönüşüdür Ramazan.Bu topraklardaki mazimize baktığımızda evvela Asitanenin kalbi olan Eyüpsultan'ımızda dirildiğini gördüğümüz bu ruh, İnşallah içinden geçtiğimiz dönemlere de şahitlik etmeye devam edecek. Eyüpsultan bu Ramazan'da da dirilişin ve huzurun başkenti olmayı sürdürecek.Biz de, bu güzel nimetlerin bilinciyle mübarek Ramazan'ın şehrimizin manevi ikliminde en güzel şekliyle yaşanması için Türkiye'nin hatta dünyanın birçok yerinden şehrimizi ziyarete gelen yediden yetmişe herkesin gönlüne uygun etkinliklerle ay boyunca şehrimizin sokaklarında, tarihi mekanlarında ve açık alanlarında sizlerle olacağız.Şimdi, Ramazanla dirilişin ve öze dönüşün vakti" Her gün 7 ayrı noktada yüzlerce etkinlik Ramazan boyunca Eyüpsultan'da, Caferpaşa Medresesi Kültür ve Sanat Merkezi, Zal Mahmut Paşa Medresesi Kitabiyat Merkezi, Sertarikzade Kültür Merkezi, Afife Hatun Kültür Evi, Hasan Nail Sanat Kültür Sanat Merkezi'nde sahaf, sanat atölyesi, mukabele, dinleti, söyleşi, şiir meclisi, tiyatral gösteriler ve sohbet etkinlikleri gerçekleşecek.Zabıta Müdürlüğü yanındaki Ramazan Çocuk Bahçesi'nde ise iftar öncesi sanat atölyeleri, iftar sonrası ise çocuk eğlenceleri düzenlenecek.Mahalle iftarlarında ve köylerde hemen her gün gezici çocuk mobil eğlence aracı yer alarak çocuklar sevindirilecek.Her yıl gerçekleşen tekne orucu etkilikleri hem Eyüpsultan Camii Meydanı hem de şehrin diğer birçok noktasında devam edecek. Eyüpsultan Belediyesi, yurt dışı iftarlarına da devam edecek, Suriye Elbab, Makedonya Gostivar ve Tetova şehirlerinde iftar düzenleyecek.
Gostivar - 12.05.2018
Tika ve Yee'den Üsküp'te Türkçe Kursları
Asırlar boyunca ortak tarih ve medeniyeti paylaştıkları kardeş Türk halkı ve Türkiye ile olan bağlarının güçlenmesi açısından 2011 yılından itibaren ücretsiz Türkçe kursları düzenlediklerini dile getiren Berişa, "Ayrıca bu yıl itibarıyla ortak medeniyet havzamızın dili olan Osmanlıcayla ilgili çalışmalara başladık ve tarihimizi daha iyi okuyabilmek adına fevkalade önem arz eden Osmanlıca alanında Üsküp, Kalkandelen, Kumanova ve Gostivar şehirlerinde kurslarımız yine ilgiyle takip edilmektedir.
Gostivar - 11.05.2018
Tika'dan Makedonya'da Sağlık Eğitimi
TİKA'nın geçmiş dönemlerde Gostivar'daki hastaneye iki tam donanımlı acil yardım aracı bağışında bulunduğunu hatırlatan Miloşev, TİKA'ya teşekkür etti.
Gostivar - 07.05.2018
Makedonya'da Hıdırellez Bahar Şenlikleri Festivali Sona Erdi
Makedonya'nın Gostivar şehrindeki Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Ankara Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu (HKAK) ve Hıdırellez Bahar Şenlikleri Derneğinin ortaklaşa düzenlediği "23.
Gostivar - 04.05.2018
Makedonya'da "Uluslararası Sosyal Bilimler ve Toplum Konferansı"
Başkent Üsküp ve Türk nüfusunun yoğun yaşadığı Gostivar'da bir anaokulunun ilerleyen günlerde açılışı için müjde aldıklarını aktaran Kara, "Sayın Cumhurbaşkanımızın buraya teşrifleriyle bu güzel okulların açılışını gerçekleştirmiş olacağız.
Gostivar - 24.04.2018
Tika'dan Makedonya'ya Sağlık Desteği
Makedonya'nın kuzeybatısında bulunan Gostivar şehrindeki, Dr. Ferid Murad Devlet Hastanesine Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) sağlanan acil yardım ambulanslarının hibe töreni düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gostivar Haber, Gostivar Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Gostivar haber sayfamızda Gostivar haberleri okuyabilir, Gostivar son dakika haberleri ve güncel Gostivar gelişmelerini görebilirsiniz. Manisa MÜSİAD Makedon öğrencileri kahvaltıda ağırladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.4.2021 18:53:19. #1.16#
title