Görüntülü Haber) Fatma Şahin, Sevdiği Yavru Şempanzeye 'Can' İsmini Verdi

Görüntülü Haber) Fatma Şahin, Sevdiği Yavru Şempanzeye 'Can' İsmini Verdi

GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Hayvanat Bahçesini ziyaret etti.

Görüntülü Haber) Fatma Şahin, Sevdiği Yavru Şempanzeye 'Can' İsmini Verdi

GAZİANTEP Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Hayvanat Bahçesini ziyaret etti. Şahin, burada yeni doğan erkek şempanzeyi "Oy kurban olam oy" diye sevip öptükten sonra ona 'Can' ismini verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Hayvanat Bahçesi'nde kutlama etkinliği düzenlendi. Kentteki ilkokullarda eğitim gören öğrencilerin de katıldığı kutlamada Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, hayvan barınaklarını gezip yavru köpekleri sevdi.

Fatma Şahin, yeni doğan erkek şempanzeyi de bir süre sevip öptü. Şahin, "Oy kurban olam oy. Ben seni yerim" diye bir süre sevdiği şempanzeye öğrencilerden de fikir alarak 'Can' ismini verdi.

Hayvanı sevmeyenin hayatı sevemeyeceğini belirten Fatma Şahin, Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni 2 milyon 850 bin kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Fatma Şahin, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin en çok ziyaret edilen hayvanat bahçesiyiz. Hayvanı sevmeyen, hayatı sevemez. Doğayı sevmeyen, hayatı sevemez. İnsanı sevmeyen, hayatı sevemez. Sadece kendi ilimizin değil bölgemizin bu ihtiyacını karşılayan bir iliz. Bundan dolayı da gurur duyuyoruz. Bu yüzden 4 Ekim'i çok önemli buluyoruz. Biz bunların canına ufacık bir zarar gelmemesi için uğraşırken, şu anda binlerce bebek bombardıman altında. Binlerce insan şehit oluyor. Hayvanı seversen insana zarar vermezsin." - Gaziantep

Kaynak: DHA