Görüntülü Haber) Alaşehirli Şehit Onbaşı Evren Kara Gözyaşlarıyla Uğurlandı (2)

Görüntülü Haber) Alaşehirli Şehit Onbaşı Evren Kara Gözyaşlarıyla Uğurlandı (2)

CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİŞemdinli'de terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Alaşehirli Onbaşı Evren Kara için Killik Mahallesi'ndeki Pazar Camisi'nde tören düzenlendi.

Görüntülü Haber) Alaşehirli Şehit Onbaşı Evren Kara Gözyaşlarıyla Uğurlandı (2)

CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ


Şemdinli'de terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Alaşehirli Onbaşı Evren Kara için Killik Mahallesi'ndeki Pazar Camisi'nde tören düzenlendi. Öğlende yapılan cenaze töreni, kalabalıktan dolayı caminin önündeki meydanda gerçekleştirildi. Evinin önünden geçirilen cenaze, omuzlarda getirilerek alandaki musalla taşına konuldu. Acılı anne Menduha Kara da, şehit oğlunun askere gittiği sırada giydiği siyah ceketi ile üzerinde 'maşallah' yazılı al yazmayı tabutun üzerine örttü. Oğlunun tabutuna sık sık kapanıp gözyaşı döken şehit annesi Kara, "Sen bana en güzel beratları getirdin. Nazar değmesin diye sana bakamıyordum. Yönümü değiştiriyordum. Al duvaklarla seni uğurlamıştım" dedi.


"ONUN CANINI ACITTILAR"


Şehit Onbaşı Evren Kara'nın fotoğrafını eline alıp göğsüne bastıran ve boynunda asılı olan hediye künyesini biran olsun bırakmayan sözlüsü Merve Sarıtaş ise, nişanlısıyla en son olaydan bir gün önce telefonda görüştüğünü anlatıp, "Bana 'Seni çok seviyorum. Çok özledim. Özlemin beni ayakta tutuyor' dedi. Saldırı zamanı da, televizyonda öğrendikten sonra inanamadım. Evren'i aradım, telefonuna ulaşamadım. Karakoldaki komutanını aradım iyi olduğunu ve göreve gittiğini söyledi. O bu hafta sonu Van'da KPSS'ye girecekti. Sonra izin alıp benim yanıma gelecekti. Sürpriz yapmayı planlıyordu" diye konuştu. Şehit askerin tabutuna kapanarak gözyaşı döken Merve Sarıtaş, "Onun canını acıttılar" diye ağladı. Arkadaşları ise "Hayır acıtmadı" diyerek genç kızı teselli etmeye çalıştı.


HALADAN TERÖR TEPKİSİ


Cenaze töreninde bulunan şehit askerin halası Meryem Kara da, terörü lanetledi. Meryem Kara, "Al bayraklara sarıp sarıp yolluyorlar. Çare bulsunlar artık. Ölmesin artık gençlerimiz. Fakirlerin evlerinde hep bayraklar asılı. İki ayda FETÖ'yü bitirdiler. Benim devletim güçlü. Birilerinin konuşması lazım. Bizler Atatürkçüyüz" diye konuştu. Şehit askerin tabutu başındaki ablalarının "Biz yıktıklarını sanıyorlar ama bizler yıkılmıyoruz" diye bağırması üzerine, ağabeyi Mustafa Kara da, "Biz buradayız, bizi bitiremezsiniz. Bizde oğlan çok. 4 tane bende var" diye konuştu.


5 BİN KİŞİ KATILDI


Öğle namazından sonra şehit asker için yapılan cenaze töreninde acılı aileyi, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Cengiz Ergün, AK Parti milletvekilleri İsmail Bilen, Uğur Aydemir, CHP milletvekilleri Özgür Özel ile Mazlum Nurlu ile çok sayıda asker de yalnız bırakmadı, taziyelerini sundu. Şehit asker için yapılan törene gelen yaklaşık 5 bin kişi, sık sık teröre lanet getirdi. Kılınan cenaze namazının ardından bir süre omuzlarda taşınan, ardından cenaze aracına konulan şehit onbaşı Evren Kara'nın cenazesi, şehitlikte son yolculuğuna uğurlandı.

Kaynak: DHA