Görünmez Kazada Az Daha Canından Oluyordu

Görünmez Kazada Az Daha Canından Oluyordu

Manisa'da Yeni Asfaltlanan Caddede Zeminden Yüksek Yaya Geçidi Çizgilerine Takılarak Yola Düşen 82 Yaşındaki Yaşlı Vatandaş, Çeşitli Yerlerinden Yaralanırken Ezilmekten de Son Anda Kurtarıldı.

Görünmez Kazada Az Daha Canından Oluyordu

Manisa'da yeni asfaltlanan caddede zeminden yüksek yaya geçidi çizgilerine takılarak yola düşen 82 yaşındaki yaşlı vatandaş, çeşitli yerlerinden yaralanırken ezilmekten de son anda kurtarıldı.

Manisa Belediyesi'nin yol ve kaldırım yenileme çalışmaları kapsamında Mustafa Kemal Paşa Caddesi Beyazfil kavşağına çizilen yaya geçidi az daha yaşlı bir vatandaşın ölümüne neden oluyordu. 82 yaşındaki Mithat Olca isimli yaşlı vatandaş, iş yerine giderken Beyazfil kavşağında yolun karşısına geçmek istediği sırada yaya geçidini kullanırken, yola yeni çizilen ve zeminden 1 santimetre yüksek olan yaya çizgilerine takıldı. Yere düşerek yaralanan yaşlı vatandaş ezilmekten son anda bir grup genç tarafından

kurtarıldı. En yakın sağlık ocağında ilk tedavisi yapılan Mithat Olca'nın düştüğü sırada başından, gözünden, omuz ve kalçasından yara aldığı belirlendi.

Yaşlı olduğu için düz yolda bile yürümekte zorluk çektiğini ifade eden Mithat Olca, "Caddede yolun karşısına geçmek isterken ayağım yerden 1 santimetre yüksek olan yaya geçidi çizgilerine takılınca yola düştüm. En son hatırladığım, bana çarpmamak için durmaya çalışan bir otomobilin acı fren sesiydi. O sırada bir grup genç beni yoldan kaldırıp sağlık ocağına götürmüş" dedi.

(ÖA-YK-CMH-ÖK-Y)

Kaynak: İHA