Görümcelerini Döven Emre Aşık'ın Eşi Yağmur Aşık'ın 7 Yıl Hapsi İsteniyor

Görümcelerini Döven Emre Aşık'ın Eşi Yağmur Aşık'ın 7 Yıl Hapsi İsteniyor

Görümceleri Kıymet Aşık ve Aynur Aşık'ı darp ettiği iddiasıyla Yağmur Aşık hakkında, "kasten yaralama, hakaret ve tehdit" suçlarından 7 yıla kadar hapis cezası istendi

Eski milli futbolcu Emre Aşık'ın eşi Yağmur Aşık, iki görümcesiyle mahkemelik oldu.

KARŞISINDA GÖRÜNCE DAYANAMADI

Günaydın'ın haberine göre, Yağmur Aşık, olay günü ikamet ettiği Beyoğlu ilçesindeki iş yerine gitmek üzereydi. Bu sırada görümceleri Kıymet Aşık ve Aynur Aşık'ı gördü. Eskiden iş ortaklığı bulunan görümcelerini gören Yağmur, iddiaya göre Kıymet Aşık'a hakaret içerikli bazı sözler söyledi.

SÖZ DALAŞI ARBEDEYE DÖNÜŞTÜ

Başlayan tartışma kısa bir müddet sonra arbedeye dönüştü. Aynur Aşık ise kız kardeşi ve yengesi arasında çıkan arbedeyi engellemeye çalışırken, Yağmur Aşık'ın darbelerine maruz kaldı. Taksim Polis Merkezi'ne başvuran Kıymet Aşık ve Aynur Aşık yengeleri Yağmur Aşık'tan şikâyetçi oldu.


DOKTOR RAPORLARINI SUNDU

Şikâyet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Yağmur Aşık'ın ifadesine başvuruldu. Çıkan arbedeyi doğrulayan Aşık, hakaretlere kendisi maruz kaldığını ileri sürerek kendisinin de darp edildiğini beyan eden doktor raporu sundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonunda, Yağmur Aşık ve görümcelerinin müşteki- şüpheli olduğu bir iddianame hazırlandı. İddianamede, Yağmur ve görümceleri arasında yaşanan darbı gösteren kamera kayıtları delil olarak sunuldu.


7 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Yağmur Aşık hakkında, "kasten yaralama, hakaret ve tehdit" suçlarından 7 yıla kadar hapis cezası istendi. Yağmur Aşık daha önce bahçesinden bulup tedaviye götürdüğü baykuş için veterinerin üzerine yürümüştü.Görümcelerini Döven Emre Aşık'ın Eşi Yağmur Aşık'ın 7 Yıl Hapsi İsteniyor