Görmeden Bakkalını İşletiyor
Haberler » Güncel » Görmeden Bakkalını İşletiyor - Haber

Görmeden Bakkalını İşletiyor

Görme Engelli Vatandaş, 40 Yıldır Sahibi Olduğu Bakkalı İşletiyor.

Görmeden Bakkalını İşletiyor

Düzce'nin Gölyaka İlçesi'ne bağlı Güzeldere Köyü'nde görme engelli 54 yaşındaki Kemal Şen, 40 yıldır sahibi olduğu bakkalı işletiyor. Paraları tanıyan Kemal Şen, veresiye alışverişleri ise ses kayıt cihazına kaydediyor.

Kemal Şen, 6 yaşında yol yapımında kullanılan dinamitin elinde patlaması sonucu iki gözünü ve sağ elinin parmaklarını kaybetti. Seyyar esnaflıkla işe başlayan Kemal Şen, daha sonra köyünde açtığı bakkalı işletmeye başladı. Gözleri görmemesine rağmen paraları tanıyabilen Kemal Şen, veresiye alışverişlerde ise kişinin neler aldığını tarihi ile birlikte ses kayıt cihazına kaydediyor. Bakkalına koyduğu ürünlerin hepsinin yerini bilen Kemal Şen, güçlük yaşamadan işini yapıyor.

7 çocuk babası Kemal Şen, emekli olana kadar bakkalı işletmeye devam edeceğini söyledi. Şen, "1962 yılında Orman İşletmesi tarafından yol yapımı çalışmalarında kayalar dinamitlerle patlatılarak parçalanıyordu. Ben de yol yapımının olduğu yerde kapsülü bulup eve getirmişim. İçine tel sokup patlatınca da hem parmaklarımı, hem de gözlerimi kaybettim. Çocuk aklıyla ne olacağını bilemedik işte. 48 senedir bu şekilde devam ediyorum. 1970 yılından itibaren bavul usulü çocuklara filan satış yapmaya başladım. Daha sonra bakkal dükkanı açtım. Emekli olabilene kadar işime devam edeceğim. Paraları tanıyabiliyorum. Bakkalda tüm ürünlerin yerini biliyorum. Bu nedenle çok fazla sorun yaşamıyorum. Ayrıca otomobil tamiri de yapabiliyorum" dedi.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler