Görme Engelli Sporcunun Azmi

Görme Engelli Sporcu Ekrem Gündoğdu, Çeşitli Şampiyonalarda Kazandığı Madalyalarla Kırıkkale'nin Gurur Kaynağı Oldu.

Görme Engelli Sporcunun Azmi

Görme engelli sporcu Ekrem Gündoğdu, çeşitli şampiyonalarda kazandığı madalyalarla Kırıkkale'nin gurur kaynağı oldu.

Hem okuyup hem de spor yapmanın çok zor olduğunu, buna rağmen başarılı bir sporcu olmanın gururunu yaşadığını ifade eden Gündoğdu, ''7 yıldır golball sporuyla uğraşıyorum. Sadece son 3 yılda kazandığım madalyaları biriktirdiğim halde, artık onları saklayacak yer bulmakta zorlanıyorum'' dedi. Oğullarının emin ellerde olduğuna inandıklarını belirten Ekrem Gündoğdu'nun annesi Hatice ve babası Kazım Gündoğdu, ''Biz görme engelli olan oğlumuz Ekrem ile gurur duyuyoruz. Okulu ve antrenmanları nedeniyle biraz

hasret çekiyoruz. Oğlumuzu her konuda destekledik ve ona özel durumunu hiçbir zaman hissettirmedik. Yetkililer tarafında ülkemizdeki özürlülere gereken desteğin verilmesini istiyoruz" şeklinde konuştular.

Golball sporunda ayakta savunma yapabilen Türkiye'de tek, dünyada da 4 oyuncudan biri olduğunu belirten Ekrem Gündoğdu, "En büyük hayalim Brezilya'da yapılacak Dünya Golball Şampiyonası'na katılmak. Bu şampiyonada ilk beşe girebilirsek 2008 yılında Çin'in başkenti Pekin'de yapılacak olimpiyat oyunlarına katılmaya hak kazanacağım. Ama öncelikli hedefimiz Türkiye'yi her şampiyonada güzel bir şekilde temsil edip hem Dünya Şampiyonu hem de olimpiyatlara katılabilmek'' ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar çok sayıda ödül ve madalya kazandığını da belirten Gündoğdu, ''2005 yılında ABD'de yapılan Dünya Gençler Golball Şampiyonası'nda 3. olduk. Bu başarımızdan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bizi 100'er Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi. Antalya'da düzenlenen 2007 Avrupa Golball Şampiyonası'nda ise (C) klasmanında yer aldık. Bu klasmanda ilk kez yer almamıza rağmen Avrupa şampiyonu olarak (B) klasmanına yükseldik. İnşallah seneye de (B) klasmanında şampiyonluğu alacağız'' diye konuştu.

(SY-BÖ-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA