Görme engelli sanatçı Şentürk ile milletvekili Ayva, Go-Kart pistinde kozlarını paylaştı

Görme engelli sanatçı Şentürk ile milletvekili Ayva, Go-Kart pistinde kozlarını paylaştı

Küçükçekmece Belediyesi'nin engelli vatandaşlar arasında gerçekleştirdiği Go-kart yarışmasına katılan görme engelli sanatçı Metin Şentürk ve görme engelli milletvekili Lokman Ayva'nın karşılıklı meydan okumaları ve esprileri katılımcıları kahkahaya boğdu.

Görme engelli sanatçı Şentürk ile milletvekili Ayva, Go-Kart pistinde kozlarını paylaştı

Küçükçekmece Belediyesi'nin engelli vatandaşlar arasında gerçekleştirdiği Go-kart yarışmasına katılan görme engelli sanatçı Metin Şentürk ve görme engelli milletvekili Lokman Ayva'nın karşılıklı meydan okumaları ve esprileri katılımcıları kahkahaya boğdu. Şentürk ve Ayva ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'ın kendi aralarında gerçekleştirdikleri yarışı ise sevilen sanatçı Şentürk kazandı.

Küçükçekmece Belediyesi Özürlüler Koordinasyon Merkezi, '1. Engelliler Go-Kart Yarışması' düzenledi. 45 engelli vatandaşın katıldığı yarışmanın finali Kanarya Go-Kart Kulübü'nde gerçekleştirildi. Finalde Recep Karayağız birinci olurken, Cemal Özçelik ikinci, Dilek Gümüş de üçüncü sırada yer aldı. Vatandaşların ilgi gösterdiği yarışmaya görme engelli milletvekili Lokman Ayva ile görme engelli sanatçı Metin Şentürk de katıldı. İkilinin program boyunca yaptıkları espriler katılımcıları kahkahaya boğdu. Engelli yarışmacıların kıyasıya mücadelelerinin ardından Şentürk ve Ayva ile birlikte Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniayda piste çıktı. Önce "Beni bu işlere karıştırmayın, ben Ferrari ile 300 kilometre hız yapacağım" diyerek yarışmak istemeyen sanatçı Şentürk yanlarına yardımcı pilot verilmesi üzerine yarışmaya razı oldu. Hazırlıkların yapılmasının ardından Şentürk, Ayva ve Yeniay pistte sıralandılar. Ancak milletvekili Ayva başlama düdüğünü beklemeden harekete geçti. Ayva'nın hareket ettiğini öğrenen Şentür de düşüncelerini açıklamayı beklemeden gaza bastı. Kıyasıya geçen yarışta sanatçı Şentürk, kendisinden önce yarışa başlamasına rağmen Ayva'yı geride bırakarak birinci oldu. Başkan Yeniay ise üçüncü sırada kaldı.