Görme Engelli Çiftin Muhteşem Düğünü

Görme Engelli Çiftin Muhteşem Düğünü

Görme Engelli Çiftin Muhteşem Düğünü
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Ordu’nun Fatsa ilçesinde görme engelli Güngör Sağ, gönlünü kaptırdığı kendisi gibi görme engelli Derya Karabulut ile muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde görme engelli Güngör Sağ, gönlünü kaptırdığı kendisi gibi görme engelli Derya Karabulut ile muhteşem bir düğünle dünya evine girdi.

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı'nda gerçekleşen düğünde genç çiftin dost ve akrabalarının yanı sıra Karadeniz Görme Engelliler Derneği üyeleri de hazır bulundu. Görme engelli olmalarına rağmen dostlarının yardımıyla sahnede dans edip çifte telli oynayan Güngör ve Derya çiftinin oldukça mutlu oldukları gözlendi.

Fatsa Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde memur olarak çalışan Güngör Sağ, 2000 yılında geçirdiği bir hastalık nedeniyle görme engelli olduğunu vurgulayarak, "2000 yılından sonra yazı okuyamamaya başladım. 2006 yılında görme oranım bayağı düştü. Aldığım eğitimlerle hayatımı bir şekilde idame ettirebiliyorum. Derya ile arkadaş aracılığı ile tanıştım. Tanışalı 1 yıl oldu. Derya'ya klasik bir evlenme teklifim oldu. Öyle Türk filmlerindeki gibi bir çay bahçesinde oturup tanışmış falan değilim. Telefonda tanıştık, konuştuk ve evlenme kararı aldık. Bugün de düğünümüz var, çok mutluyuz" dedi.

Aslen Nevşehirli olduğunu belirten ve yüzde 20 görebildiğini ifade eden gelin Deryan Sağ ise Güngör'ün dürüstlüğünden etkilendiğini belirterek, "Onun sevgisi ve vicdanı beni çok etkiledi" diye konuştu.

Güngör-Derya Sağ çiftinin mutluluklarına ortak olan Karadeniz Görme Engelliler Derneği Başkanı Faruk Teber, dernek üyelerinden daha önce yaklaşık 20 çiftin evlendiğine şahit olduklarını ifade ederek, "Bugün de Güngör ile Derya'nın bu mutlu gününde yanında olmak istedik" şeklinde konuştu. - ORDU

Görme Engelli Çiftin Muhteşem Düğünü
Görme Engelli Çiftin Muhteşem Düğünü
Görme Engelli Çiftin Muhteşem Düğünü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title