Görele'de İzcilerden "Mavi Kapak Engelsiz Dünya" Projesi

Görele'de İzcilerden "Mavi Kapak Engelsiz Dünya" Projesi

"Mavi Kapak Engelsiz Dünya" projesi başlatıldı.

Görele'de İzcilerden

Görele ilçesinde, izciler tarafından başlatılan

"Mavi Kapak Engelsiz Dünya" projesi başlatıldı.

İzciler, İzci Grubu Lideri Müsamettin Dalgıç, Ender Saygın ve Taner Işık önderliğinde, projenin tanıtımı kapsamında İlçe Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu'nu makamında ziyaret ederek, proje hakkında bilgi verdiler.

Belediye Başkanı Melikoğlu, izcilerin bu anlamlı kampanyasına belediye olarak öncülük ederek her türlü katkıyı sağlayacaklarını belirtti.

Melikoğlu, izcileri engelli vatandaşları düşünerek başlattığı projeden dolayı kutladıklarını ifade ederek, "Bizlerinde görevi hem çevremizi temiz tutmak, hem de anlamlı bir işe katkı sağlamaktır. Herkesin bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Belediyemiz olarak bu işe katkı sağlayarak, öncülük edeceğimiz gibi zaman zaman böyle bir projenin varlığından halkımızı da haberdar etmek adına anons yaptıracağız" dedi.

İzci Liderleri Dalgıç ise, izcileri olarak engelleri ortadan kaldırmak amacıyla "Mavi Kapak Engelsiz Dünya" adlı proje başlattıklarını, bu kapsamda her türlü plastik kapağı çöpe atmak yerine bir yerde muhafaza ederek, bir engelli vatandaşları akülü araç sahibi yapmayı amaçladıklarını belirtti.

Dalgıç, projenin daha geniş kapsamlı olması için belediye, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Görele Devlet Hastanesi Baştabipliği, İlçe Müftülüğü başta olmak üzere tüm marketler ve esnaflarla iş birliği yapmayı hedeflediklerini kaydetti.

- GİRESUN