Görele'de Çanakkale Şehitleri Anıldı
Haberler » Yerel » Görele'de Çanakkale Şehitleri Anıldı - Haberler

Görele'de Çanakkale Şehitleri Anıldı

Giresun'un Görele ilçesinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası ve Çanakkale Zaferi'nin 97.yıl dönümü öncesi bir anma töreni düzenlendi.

Görele'de Çanakkale Şehitleri Anıldı

Giresun'un ilçesinde 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası ve 'nin 97. yıl dönümü öncesi bir anma töreni düzenlendi.

Görele Belediyesi Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Öğretim Görevlisi Ahmet Gürsoy, Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Bozalioğlu, Görele MHP İlçe Başkanı Muhammet Demirbaş, Çanakçı İlçe Belediye Başkanı Sebahattin Şenel, Çavuşlu Belde Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Espiye Eski Belediye Başkanı İbrahim Önal, Görele Esnaf Odası Başkanı Nurettin Emanet Görele CHP İlçe Başkanı Fikri Bilge ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Görele MHP İlçe Başkanı Muhammet Demirbaş, "Hiç şüphesiz Çanakkale savaşları Dünya savaş tarihi açısından büyük önem taşımaktadır. Türk Ordusu'nun dünyayı şaşırtan cesaret ve kahramanlığı ile 'Çanakkale geçilmez' sözü doğmuş bunun yanında 200 bini aşkın şehit vererek dünyaya gereken cevap verilmiştir. Bu zafer sadece Çanakkale ile sınırlı kalmamış daha sonra gerçekleşecek olan Kurtuluş savaşımızın da temelini atmıştır. Başta Mustafa Kemal olmak üzere birçok değerli komutanımız Çanakkale savaşlarında kendini ispatlamıştır. Milletlerin tarihinde bazı önemli günler vardır ki milat kabul edilir. 18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi tarihimizde milat kabul edilen dönüm noktalarından biridir. Bu milat; bir ülkenin emperyalist güçlere bağımsızlık mücadelesinin bir sembolü haline gelmiştir" dedi. - GİRESUN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler