Gordon Mılne'den Beşiktaş'a İcra Takibi

Beşiktaş Eski Teknik Direktörü Gordon Milne, 78 Bin İngiliz Sterlini Alacağı Olduğu İddiasıyla Siyah-beyazlı Kulübe İcra Takibi Başlattı.

Gordon Mılne'den Beşiktaş'a İcra Takibi
05.02.2007 23:41 | Son Güncelleme: 05.02.2007 23:41

Beşiktaş eski Teknik Direktörü Gordon Milne, 78 bin İngiliz Sterlini alacağı olduğu iddiasıyla Siyah-beyazlı kulübe icra takibi başlattı.

Beşiktaş'ta 1987 ila 1993 yılları arasında teknik direktörlük görevi yapan Gordon Milne, Avukatı Nafi Pakel aracılığıyla İstanbul 12. İcra Müdürlüğü'nde 78 bin İngiliz Sterlini tutarında kalan bakiye alacağı için icra takibi başlattı. Beşiktaş'taki teknik direktörlük görevi sona erdikten sonra ülkesi İngiltere'ye geri dönen Gordon Milne, İstanbul'da ise bir adres göstermedi. Beşiktaş Kulübü'ne 4 Ocak 2007 Pazar günü İcra Müdürlüğü kanalıyla borcunu ödemesi için ödeme emri gönderildi.

Beşiktaş Kulübü ise, yurt dışında oturan Gordon Milne'nin Türkiye'de adresinin bulunmadığı ve teminat göstermediği gerekçesiyle İstanbul İcra Tetkik Mercii'ne açtığı davayla itiraz etti. Siyah-beyazlı kulüp, dava dilekçesinde 'Alacaklı Gordon Milne, yurtdışında oturmaktadır. Türkiye'de adresi yoktur ve ikamet adresi de göstermemiştir. Ayrıca alacağı için teminat da göstermemiştir. Bu nedenle alacaklı Gordon Milne tarafından teminat ve adres gösterilmediğinden icra takibinin reddine karar verilmesini talep ediyoruz' denildi.

(FD-AS-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA

title