Gördes Barajı Haberleri

Gördes Barajı haber, Gördes Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gördes Barajı - 10.05.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de
Gördes Barajı'ndan su getirdiklerini, Ödemiş'te Rahmanlar Barajı'nın yapımının sürdüğünü, Çeşme'nin su sorununu çözecek Kara Reis Barajı'nın temelini haftaya atacaklarını kaydeden Eroğlu, sulanmayan arazi bırakmayacaklarını, programlarındaki 36 baraj ve göletin çoğunun inşasına başladıklarını bildirdi.
Gördes Barajı - 02.05.2015
Başbakan Yardımcısı Arınç Manisa'da
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gördes Barajı'nın 50 yıllık bir hayal olduğunu, AK Parti iktidarında gerçeğe dönüştüğünü belirterek "Gördes Barajı'nı bitirdik.
Gördes Barajı - 28.04.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Edirne'de
Bakan Eroğlu, AK Parti'nin Türkiye'nin kalkınması için birçok adım attığını anlatan Eroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bazıları konuşur, bizim hükumetimiz yapar. Yaptıklarımıza muhalefetin hayalleri bile ulaşamaz. Konuyu sudan açayım. Bizden önce İstanbul hariç 77 şehirde su yoktu. Bütün bu şehirlere suları biz getirdik. Kars, Mersin, Sinop, Şırnak, Sivas nereyi hatırlarsanız. Hatta İzmir'e de biz getirdik. Kılıçdaroğlu getirseydi. 'İzmirliler arsenikli su içiyor Veysel Hoca sen o bölgenin evladısın, derhal su götür' diye talimat verdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Ben de, 'Emredersiniz efendim' dedim. Biz Manisa'da Gördes Barajı'nı inşa ettik ve suyu İzmir'e götürdük.
Gördes Barajı - 19.04.2015
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu İzmir'de
Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, İzmir'e kavga için değil gönül kazanmaya geldiklerini vurgulayarak, "Türkiye'de daha önce insanlar kendi kimliklerini söyleyemiyordu, çekiniyordu. Türkiye'de artık insanlar birbirleriyle kucaklaşıyor, insanların arasında bir fark olmadığı görüldü. Bunu Türkiye'ye kazandıran, kardeşliği, birlik ve beraberliği tesis eden AK Parti'dir. Bizim maksadımız hizmet etmektir, kubbede hoş seda bırakmaktır. Niyet halis, akıbet hayırdır inşallah" diye konuştu.  İzmir'in geçmişte içme suyu sıkıntısını çektiğine işaret eden Eroğlu, Manisa'daki Gördes Barajı'nın temelinin atılmasının ardından kısa bir sürede bitirildiğini, yaklaşık 106 kilometre uzunluğundaki geniş çaplı boru hattı ile İzmir'e içme suyu sağlandığını söyledi.
Gördes Barajı - 19.03.2015
İZSU'dan Gördes Yanıtı
İZSU Genel Müdürlüğü, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol'un Gördes'te yapılacak her türlü yatırımı İZSU'nun engellediği yönündeki iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. İZSU'nun Tahtalı Baraj Havzası'nda "İZSU Su Havzaları Koruma Yönetmeliği", Gördes Baraj Havzası'nda da 2011 yılından bu yana Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "Su Kirliği Kontrol Yönetmeliği" doğrultusunda, yani kanunun ve yönetmeliklerin kendisine verdiği yetkiler çerçevesinde, kamulaştırma, koruma, kontrol ve denetim çalışmaları yapıldığının altını çizen İZSU yetkilileri, "Ancak Gördes Belediyesi'nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan havzadaki kısıtlamaların kalkması, Su Kirliliği ve Kontrol Yönetmeliği'nin uygulanmaması yönünde 'özel hüküm belirleme' talepleri oldu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı da 2 yıllık bir çalışma sonucunda özel hüküm belirleme çalışmasını tamamladı. Taslak özel hükümler geçtiğimiz günlerde bölge haklı ile paylaşıldı. Henüz yürürlüğe girmeyen bu hükümler, İZSU'nun dışında bilimsel çalışmalar sonucu Bakanlığın tasarrufu ile belirlenmiştir. Toplantıda Gördes Belediyesi, Bakanlık tarafından hazırlanan özel hükümlere ve özellikle koruma mesafeleriyle ilgili bölüme itiraz etmiştir. Konunun İZSU ilgili bir yönü bulunmamaktadır. Özel hükümleri İZSU belirlememiştir. Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol'un Gördes Baraj suyunu kullanan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bedel ödemesi gerektiği yönünde açıklamaları bulunmuştur. Gördes Barajı, İzmir'in içme suyu ihtiyacını karşılamak için DSİ Genel Müdürlüğü tarafından planlanmış ve yapılmıştır.
Gördes Barajı - 20.02.2015
Gördes Barajı'ndan Su Salınacak Uyarısı
Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'ndeki Gördes Barajı'nda yoğun kar ve yağmurların ardından su seviyesinin 228 metreyi aşması üzerine, bugünden itibaren Gördes Çayı ve Marmara Gölü'ne su salınacağı açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gördes Barajı Haberleri | Gördes Barajı Haber - Haberler - Sayfa 5 - Gördes Barajı haberleri, son dakika gördes barajı haber ve gelişmeleri burada. Manisa'ya Egegep ile 4,5 Milyarlık Yatırım Yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 22:28:00. #1.15#

title