Gördes Barajı Haberleri

Gördes Barajı haber, Gördes Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gördes Barajı - 21.06.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş insanlarıyla buluştu
"İstanbul susuzdu" Bunun çalışarak başarıldığını aktaran Erdoğan, şöyle konuştu: "Bütün bu noktada attığımız adımlarla, yaptığımız çalışmalarla İstanbul'u o zaman pırıl pırıl hale getirdik. Bitmedi, İstanbul, susuzdu. Adeta bir vaha... Bu hale gelmişti ve küvetlere su dolduruyorduk, benzin istasyonlarından benzin alır gibi su alıyorduk ve o bidonları getirip küvetlere dolduruyorduk. Bunu hep beraber yaşadık. Şöyle hafızamızı yeniden tazeleyelim ama şu anda 30 yaşındaki bir genç, 31 yaşındaki bir genç acaba o çöp dağlarını bilir mi? O susuzluğu bilir mi? Bilmez. Hava kirliliğini bilir mi? Onu da bilmez. Biz Istranca dağlarından 140 kilometre dağları delerek Terkos'a suyu getirdik. Dağları deldik. Onunla da kalmadık, 210 kilometre Melen'den Ömerli'ye suyu getirdik. Onunla da kalmadık Boğaz'ın altından tüpleri yaptık ve bununla da karşılıklı deplase olması için olur ya Anadolu Yakası'nda susuzluk olursa Avrupa Yakası'nda olursa Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na pompalamak ki İstanbul susuz kalmasın. Bunu da biz başardık." İzmir'in de susuzluk problemini kendilerinin çözdüğünü aktaran Erdoğan, "Gördes Barajı'nı inşa ettik ve İzmir'e suyu getirdik.
Gördes Barajı - 20.06.2019
Bahçelievler'de toplu açılış töreni
Türkiye'nin en güzel şehirlerinden olan İzmir'in bu zihniyetin elinde nasıl heba olup gittiğini hep beraber gördüklerini kaydeden Erdoğan, "İzmir susuzdu. İzmir'e suyu biz getirdik. Gördes Barajı'ndan İzmir'e su getirdik.
Gördes Barajı - 19.06.2019
"İstanbul Biz Birlikte Türkiye'yiz Buluşması"
"İzmir susuz, varsın susuz kalsınlar" demediklerini, Gördes Barajı'nı inşa ederek kente su verildiğini belirten Erdoğan, çalışmayan İZBAN'ı "İzmir Belediyesi yapamıyor.
Gördes Barajı - 12.06.2019
AK Parti Grup Toplantısı
Muğla'da piknik alanlarının çöp yığınlarıyla dolu olduğunu vurgulayan Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: "Nerdesin ya? Hadi toplasana... Suları akıtmaktan, sokakları temizlemekten, yatırım yapmaktan, sosyal belediyecilik hizmetleri geliştirmekten aciz bir zihniyetten başka da bir icraat beklemek zaten mümkün değildir. CHP'nin belediyecilik karnesi 25 yıl önce de böyleydi, şimdi de aynı. Bu gidişle korkarım 25 yıl sonra da aynı kalacaktır. İşte İzmir Körfezi kokudan geçilmiyor, Gördes Barajı'nı biz yaptık arkadaşlar.
Gördes Barajı - 28.03.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Canlı Yayında
"Hepsi elimizde mevcut" Erdoğan, Adıyaman mitinginde söylediği, "Kirli bir şeyler dönüyor farkındayız." ifadesine ilişkin soruya da şu yanıtı verdi: "Şimdi bunlardan bazı adaylar, mesela bir tanesinin yakını ciddi bir zengin. Bunlar orada ilçede, ilçe belediye başkan adayı para dağıtıyor. Bunlarla beraber işte giyimdi, kuşamdı vesaire. Buna benzer şeyler dağıtılıyor. Tabi bu onlar için netice verir, vermez onu bilemem. Daha önce orada biz kazanmıştık. Fakat tabi insanoğlu aday olmayınca tekrar kendisi kalkıyor, tekrar farklı bir siyasi partiden aday oluyor. Ben şunu söyledim; 'bu trenden inen, bir daha bu trene binemeyecek.' Çünkü yürütemeyecekler. Niye yürütemeyecekler? Bunlar oradaki personelin maaşını dahi ödeyemeyecekler. Hepsinin şu anda künyeleri, bütün belediyelerin şu anda borçları, hepsi elimizde mevcut. Yürütemeyecekler. Burada merkezi yönetimle uyum içerisinde olmayanlar, kesinlikle yarın orada iflaslarını ilan ederler. Çünkü biz birçok yerde yükler aldık." "Orada yaşayanlar bizim milletimiz" Van'da merkezi yönetim olarak deprem sonrası 27 milyar liralık yatırım yaptıklarını vurgulayan Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti: "Kim vardı orada? HDP'li belediye vardı. Büyükşehirlerde büyük şehrin su ihtiyacını belediye temin eder, o karşılar. Ama karşılayamamıştır. Bakın İzmir bile susuzluğa mahkum oldu. Biz Gördes Barajı'nı hallettik.
Gördes Barajı - 17.03.2019
Ak Parti-Mhp İzmir Ortak Mitingi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz İzmir'i susuz bırakamazdık, 'CHP'li belediye' demedik. Sayın Veysel beye dedim ki 'hemen DSİ'yi devreye sok, burayı halledelim.' İnşa ettiğimiz Gördes Barajı ve iki metre çapında yüz kilometre uzunluğundaki dev isale hattıyla İzmir'e içme suyu temin ederek şehrin en önemli problemini biz çözdük.
Gördes Barajı - 13.02.2019
Marmara Gölü'nde Su Seviyesi Yükseldi, Balıkçıların Yüzü Güldü
Manisa'nın Salihli ile Gölmarmara ilçeleri arasında yer alan ve yaşanan kuraklık nedeniyle derinliğinin yer yer 80 santimetreye kadar düşmesi sonucu balıkçıların avlanma sorunu yaşadığı Marmara Gölü'nde, Gördes Barajı'ndan sağlanan su takviyesi sonucu doluluk oranı yüzde 30 seviyesine ulaştı.
Gördes Barajı - 13.02.2019
Marmara Gölü'nün Yükselmesi Balıkçıların Yüzünü Güldürdü
Kerse, daha önce göldeki su seviyesinin yarım metrelere kadar düşmesi nedeniyle kayıklarla ava çıkamadıklarını belirterek, "Şu anda gölde doluluk oranı yüzde 30 civarında. Gördes Barajı'ndan su akışı buraya devam ediyor.
Gördes Barajı - 17.01.2019
DSİ'den Manisa'ya 4 Yatırım
DSİ'den yapılan açıklamaya göre, sona gelinen Gördes Sol Sahil Sulaması projesiyle Akhisar ve Gölmarmara ilçeleri, Gördes Barajı'nın suyuyla buluşacak.
Gördes Barajı - 22.12.2018
Aziz Kocaoğlu: İttifak, Bir Oyundur (2)
'GÖRDES BARAJI DELİK' İzmir'deki su tartışmalarına da değinen Kocaoğlu, şunları söyledi: "İzmir'in suyu ile ilgili bir bölge müdürü '2040 yılına kadar İzmir'deki su sorununu hallettik' demiş. Seçim yaklaştıkça il bölge müdürlerine laf düşmez. Bir çevre ve şehircilik il müdürü bizimle uğraşıyordu, gitti. Sonra sağlık müdürü bizimle uğraşıyordu neyse konuştuk, sustu. AK Parti'nin 16 yıllık iktidarında İzmir'in su ihtiyacını karşılamak için 27 milyon metreküp Gördes Barajı'ndan su bizim bulduğumuz yöntemle gelmiştir.
Gördes Barajı - 22.12.2018
Aziz Kocaoğlu: İttifak, Bir Oyundur (1)
'GÖRDES BARAJI DELİK' İzmir'deki su tartışmalarına da değinen Kocaoğlu, şunları söyledi: "İzmir'in suyu ile ilgili bir bölge müdürü '2040 yılına kadar İzmir'deki su sorununu hallettik' demiş. Seçim yaklaştıkça il bölge müdürlerine laf düşmez. Bir çevre ve şehircilik il müdürü bizimle uğraşıyordu, gitti. Sonra sağlık müdürü bizimle uğraşıyordu neyse konuştuk, sustu. AK Parti'nin 16 yıllık iktidarında İzmir'in su ihtiyacını karşılamak için 27 milyon metreküp Gördes Barajı'ndan su bizim bulduğumuz yöntemle gelmiştir.
Gördes Barajı - 20.12.2018
Yağmur Barajları Doldurdu
ÇEŞME'NİN GEÇEN YIL KURUYAN BARAJI BU YIL DOLDU Yaz aylarında oldukça kalabalık olan İzmir'in Çeşme ilçesinde bulunan Alaçatı Kutlu Aktaş Barajı'ndaki kuraklık, tedirginlik yaratmıştı. Yağışların artması ile birlikte doluluk seviyesi artan baraj, şuanda yüzde 29,8 oranında su seviyesine sahip. Geçen yıl 18 Aralık ayında aynı barajdaki su miktarı yüzde 9,0'lardaydı. Aliağa'da bulunan Güzelhisar Barajı'nda da doluluk seviyesi yüzde 64,7 olarak kayıtlara geçti. 18 Aralık 2017'de de aynı baraj, yüzde 68,9 oranında doluluğa sahipti. Manisa Gördes Barajı'nda da su seviyeleri yükseldi.
Gördes Barajı - 27.11.2018
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu Açıklaması
Kocaoğlu, Gördes Barajı'ndan 2010 yılında 27 milyon metreküp su aldıklarını, barajın delik çıkması üzerine suyun boşaltıldığını, belli bir kısmının membranla kaplandığını sonra tekrar doldurulmaya başlandığını anlatarak şunları kaydetti: "Devlet Su İşleri '2010 yılında su aldın' dedi.
Gördes Barajı - 08.11.2018
İzmir'in O Barajında Sular Çekildi, Bir Köy Ortaya Çıktı
Üç ay önceki verilere göre; Balçova Barajı'nda doluluk oranı yüzde 56.95 iken yüzde 17.95'e, Ürkmez Barajı'ndaki doluluk oranı yüzde 74.50 iken yüzde 44.13'e, Güzelhisar Barajı yüzde 76.86 iken yüzde 64.89'a, Gördes Barajı'ndaki doluluk oranı yüzde 10.
Gördes Barajı - 30.10.2018
Gölmarmara Gölü Kuraklık Tehdidi Altında
'GÖLÜ BESLEYEN BİR KAYNAK KALMADI' Kerse, şöyle devam etti Gölümüzü daha önce besleyen 2 kaynak vardı. Birisi Demirköprü Barajı diğeri ise Kumçay Deresi. Buralardan daha önce göle su geliyordu. Ancak Gördes Barajı nedeniyle Kumçay'dan gelen kaynağımız tamamen kesildi.
Gördes Barajı - 30.10.2018
Manisa Gölmarmara Gölü Kuraklık Tehdidi Altında
'GÖLÜ BESLEYEN BİR KAYNAK KALMADI' Kerse, şöyle devam etti Gölümüzü daha önce besleyen 2 kaynak vardı. Birisi Demirköprü Barajı diğeri ise Kumçay Deresi. Buralardan daha önce göle su geliyordu. Ancak Gördes Barajı nedeniyle Kumçay'dan gelen kaynağımız tamamen kesildi.
Gördes Barajı - 30.10.2018
Dha Yurt Bülteni-2
'GÖLÜ BESLEYEN BİR KAYNAK KALMADI' Kerse, şöyle devam etti: "Gölümüzü daha önce besleyen 2 kaynak vardı. Birisi Demirköprü Barajı diğeri ise Kumçay Deresi. Buralardan daha önce göle su geliyordu. Ancak Gördes Barajı nedeniyle Kumçay'dan gelen kaynağımız tamamen kesildi.
Gördes Barajı - 24.10.2018
Araştırma Komisyonu Gördes'teki Madende İnceleme Yapsın"
Madenin, İzmir'in içme suyunun temin edildiği Gördes Barajı'na yakın olmasının da endişe verici olduğunu bildiren Bakırlıoğlu, madende birçok iş kazasının meydana geldiğini, en son yaşanan iş kazasında ise 4 işçinin hayatını kaybettiğini aktardı.
Gördes Barajı - 18.06.2018
Başbakan Binali Yıldırım: "Cumhur İttifakı 15 Temmuz Ruhunu Yansıtır"
Sabuncubeli tünellerini açtıklarını hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu: "400 yıllık hayal gerçeğe döndü. Şimdi ona da diyorlar ki 'paralı olacak', paralı mıydı, bedava bedava. İzmir-Manisa arasındaki seyahat 15 dakikaya indi. Üretimin, ihracatın baş şehri Ege bu tünellerle beraber İstanbul'a, Bursa'ya, Avrupa'ya bağlanıyor. Bir kez daha İzmir'e, Manisa'ya hayırlı olsun Sabuncubeli tünelleri. Belediye başkanı merak etmiş, 'Sabuncu tünellerinin fiyatı açıklanmadı' demiş, açıklıyorum, 536 milyon, senin sahile yaptığın tramvayın yarısı kadar, yarısı bedeli kadar." Yıldırım, İzmir'e 16 yılda 17 bin 600 konut yaptıklarını, Gördes Barajı ile ilin 50 yıllık içme suyu problemini çözdüklerini belirterek, "Yiğitler, Ödemiş, Rahmanlı barajının da yer aldığı 13 barajın yapımı devam ediyor.
Gördes Barajı - 18.06.2018
Başbakan Yıldırım: "İzmir İnce Eler Sık Dokur, İnce'yi Eler Erdoğan'ı Seçer"
Sabuncubeli tünellerini açtıklarını hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu: "400 yıllık hayal gerçeğe döndü. Şimdi ona da diyorlar ki 'paralı olacak', paralı mıydı, bedava bedava. İzmir-Manisa arasındaki seyahat 15 dakikaya indi. Üretimin, ihracatın baş şehri Ege bu tünellerle beraber İstanbul'a, Bursa'ya, Avrupa'ya bağlanıyor. Bir kez daha İzmir'e, Manisa'ya hayırlı olsun Sabuncubeli tünelleri. Belediye başkanı merak etmiş, 'Sabuncu tünellerinin fiyatı açıklanmadı' demiş, açıklıyorum, 536 milyon, senin sahile yaptığın tramvayın yarısı kadar, yarısı bedeli kadar." Yıldırım, İzmir'e 16 yılda 17 bin 600 konut yaptıklarını, Gördes Barajı ile ilin 50 yıllık içme suyu problemini çözdüklerini belirterek, "Yiğitler, Ödemiş, Rahmanlı barajının da yer aldığı 13 barajın yapımı devam ediyor.
Gördes Barajı - 18.06.2018
Basbakan Binali Yıldırım İzmir'de Konuştu (1)
'SENİN TRAMVAYININ YARISI' Açılışını yaptığı Sabuncubeli Tünelleri'ne de değinen Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: "Sabuncubeli tünellerini yaptık, açtık. Geçtiniz mi tünellerden? 400 yıllık hayal gerçek oldu. Şimdi de 'paralı olacak' diyorlar. Paralı mıydı? Bedava bedava. İzmir- Manisa arası 15 dakikaya indi. İhracatın başşehri Ege bu tünellerle beraber İstanbul'a, Bursa'ya, Avrupa'ya bağlanıyor. Bir kez daha tüneller hayırlı olsun. Belediye Başkanı merak etmiş, 'Sabuncubeli tünellerin fiyatı açıklanmamış' demiş. İşte açıklıyorum 536 milyon. Senin sahile yaptığın tramvayın yarısı kadar. İzmir'e 16 yılda 17 bin 600 konut yaptık. İnşa ettiğimiz Gördes Barajı'yla İzmir'in 50 yıllık içme suyu problemini biz çözdük.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gördes Barajı Haberleri | Gördes Barajı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Gördes Barajı haberleri, son dakika gördes barajı haber ve gelişmeleri burada. İzmir'de su kesintileri nedeniyle tankerlerle su dağıtımı sürüyor, vatandaş tepkili (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.05.2021 13:22:30. #1.13#

title