Google, Android'in 2,5 Milyar Kullanıcıya Ulaştığını Açıkladı - Haberler
Haberi Paylaş

  Google, Android'in 2,5 Milyar Kullanıcıya Ulaştığını Açıkladı

  Google, Android'in 2,5 Milyar Kullanıcıya Ulaştığını Açıkladı
  WebTekno - Haberler | Teknoloji

  I/O geliştirici konferansında Google, Android'in 2,5 milyardan fazla kullanıcısı olduğunu açıkladı.

  Bugün gerçekleştirilen I/O geliştirici konferansında Google, Android işletim sisteminin kullanıcı sayısının 2,5 milyarın üstüne çıktığını açıkladı. Yani Android'in kullanıcı sayısı, iki yıl önce açıklanan 2 milyar kullanıcının üstüne çıktı.

  Bu, Android işletim sisteminin yaygınlaşmasının hızlanmaya devam edeceği ancak şu an için tam olarak hızlı olmadığı anlamına geliyor. Şirket, Eylül 2015'ten Mayıs 2017'ye kadar 400 milyon yeni kullanıcı edindiğini duyurmuştu. Ekstra 500 milyon kullanıcı kazanmaları ise iki yıl sürdü.

  Android, en popüler mobil işletim sistemi olmaya devam etse de son birkaç yıl içinde Google, Mozilla'nın başarısız olan Firefox işletim sisteminin devamı olan KaiOS'a da yatırım yaptı. I/O konferansında henüz KaiOS'a dair bir bilgi verilmedi ancak Google'ın bu işin peşini bırakmayacağını varsayarak bu platformun gelecekte daha fazla çevrimiçi kullanıcıya sahip olacağını söyleyebiliriz.

  WebTekno - Son Dakika Haberleri

  Android, Google, Teknoloji, Haber

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title