Google AdWords Kullanımı %61 Seviyesinde

Google AdWords Kullanımı %61 Seviyesinde

Bültenler - Haberler | Güncel
Google AdWords Kullanımı %61 Seviyesinde

Google Adwords Ajanslarından Moreclick Tarafından Yapılan Bir Araştırma Türkiye'de İnternet Reklamcılığı Ve Özellikle Adwords Kullanımı Hakkında Genel Bilgileri İçeriyor.

312 katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmada katılımcıların 132'si çalıştıkları şirkette reklam tarafında söz sahibi olduklarını belirtmişler.

Şirketin blogunda da yayınlanan anket sonuçlarına göre reklam tarafında söz sahibi katılımcıların %61′i bugüne kadar Google AdWords kullanarak reklam vermiş ve %30′u da vermemiş olmasına rağmen düşünüyor. Reklam verenlerin %93′ü verdikleri reklamdan verim aldıklarını belirtmişler.

Google AdWords'e reklam veren firmaların %75′i reklamlarını kendilerinin yönettiklerini belirtirken, %14′lük kısım profesyonel bir ajansla çalışarak reklam yönetimini gerçekleştirmişler.

İnternet üzerinden reklam verenlerin %65′i Google AdWords haricinde de farklı kanallardan da reklam verirken, kalan kesimin %28′i de bunu düşünebileceklerini belirtmişler.

Anketin reklam bütçeleri ile ilgili kesimi de aslında potansiyelin uzun kuyrukta olduğunu gösterir nitelikte. Ankete katılanların %29′u 300 TL'ye kadar reklam verirken, %21′i 1000 – 5000 TL arasında bütçeler harcadıklarını belirtmişler.

Anket sonuçlarında dikkatimi çeken bir nokta da şu oldu;

Katılımcıların %69′u Google aramalarında karşılarına çıkan reklamlardan rahatsız olmazken, %56'sı web sitelerinde gördükleri reklamların kendilerini rahatsız ettiğini belirtmişler.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title