Gönüllü Askerlik Yapmak İçin Askerlik Şubesine Başvurdu
Haberler » Güncel » Haber

Gönüllü Askerlik Yapmak İçin Askerlik Şubesine Başvurdu

Kilis Belediyesi'nde Çalışan Temizlik İşçisi Bahattin Polat, Aktütün Jandarma Karakolu'na Yapılan Saldırıda 17 Askerin Şehit Edilmesinin Ardından Gönüllü Askerlik Yapmak İçin Askerlik Şubesine Başvurdu.

Gönüllü Askerlik Yapmak İçin Askerlik Şubesine Başvurdu

Kilis Belediyesi'nde çalışan temizlik işçisi Bahattin Polat, Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan saldırıda 17 askerin şehit edilmesinin ardından gönüllü askerlik yapmak için askerlik şubesine başvurdu.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde askerlik yaptığını belirten Polat, son saldırıdan sonra gönüllü olarak askere gitmeye karar verdiğini söyledi.

Polat, "Benim aslım da Kürt. Biz bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyoruz. Terörün kökünün kurutulması için gider oralarda savaşırım. Ben bu vatan için terörle savaşarak canımı feda etmeye hazırım. Yeterki beni askere alsınlar." dedi.

Kilis Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Mustafa Şahin ise, Bahattin Polat'ın yeniden silah altına alınma talebine ait dilekçesi incelendiğini belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri kendisine tevdi edilebilecek, her türlü görevi yapabilecek insan gücü kaynağına sahip olduğundan, askerlik hizmetini tamamlamış yükümlüler yeniden silah altına alınamamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri bölücü terör örgütüne karşı verdiği mücadelede, sizin gibi vatan sevgisi yüksek, tarihi değerlerine bağlı vatandaşlarımızın destek ve sevgilerini, her zaman yanında hissetmekte ve sizden almış olduğu güç ve görevini en iyi şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olmaktadır." diye konuştu.

Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Mustafa Şahin'e nezaket ziyaretine gelen Kızılay Derneği Kilis Şube Başkanı Sabit Erentürk ve İkinci Başkanı Uğur Tırnaksız da, Bahattin Polat'ın duygulandıran davranışına teşekkür etti.

(CİHAN)