'Gönüllerin Şampiyonuyuz'

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, İyi Bir Sezon Geçirdiklerini Belirterek, Şampiyon Olamadıklarını Ama Gönüllerin Şampiyonu Olduklarını İfade Etti.

'Gönüllerin Şampiyonuyuz'

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek, şampiyon olamadıklarını ama gönüllerin şampiyonu olduklarını ifade etti. Uygun, yeni sezonda 2 yerli, 2 de yabancı futbolcu transfer edeceklerini açıkladı.

Büyük Otel'de düzenlenen Trabzonlular Gecesi'ne katılan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, program öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Bu sezon şampiyon olamadıklarını ama gönüllerin şampiyonu olduklarını ifade eden Uygun, "Anadolu'da bir takımın en çok galip gelme başarısını elde ettik. Birçok sakat futbolcumuz oldu. Ama hiçbir zaman yolumuzdan dönmeden, dik ve onurlu bir şekilde mücadelemizi sürdürdük. Şampiyon olamadık, ancak gönüllerin şampiyonluğunu kazandık. Valimiz, belediye başkanımız ve kulüp başkanımızın görüşmeleri neticesinde Sivas'a bir 'Gönüllerin Şampiyonu' hatıra ormanı kurma projemiz var. Diğer illerden insanların da isminin verileceği ağaçlarla bir orman oluşturacağız. Bu şekilde adımızı ikinci kez tarih boyunca yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

Intertoto Kupası'na gidecekleri için yeni sezon hazırlıklarına 9 Haziran'da başlayacaklarını belirten Uygun, "Federasyondan ne sonuç çıkarsa çıksın bizim önlem almamız gerekiyor. Onun için 9 Haziran'da tüm oyuncularımızı yeni sezon hazırlıkları için Sivas'ta toplayacağız. 23 Haziran'a kadar Sivas'ta yapacağımız kamp sonrasında yeni bir kamp programı belirleyeceğim" diye konuştu.

Intertoto Kupası maçları için hazır olacaklarını söyleyen Uygun, "Lig süresince çok yorulan bazı futbolculara ve sakat olanlara izin vererek, sezona sağlam gelmeleri için süre tanıyacağım. Biliyorsunuz Bosna Hersek-Karadağ galibi ile oynayacağız. Maçın sonucuna göre, Portekiz'deki sonuca göre oynayacağız. İkinci etap çalışmalarımız da maçın sonucuna göre olacak ve ona göre yolumuzu çizeceğiz" dedi.

Transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Uygun, 2 yerli ve 2 yabancı futbolcu transfer edeceklerini kaydetti. Sivasspor'da bonservislerin belirlendiğini belirten Uygun, "Herkesin bir bonservis bedeli var, evet belirledik. Herhangi bir teklif geldiğinde takımın ciddiyetini anlarız, ona göre futbolcunun fiyatını açıklayıp masaya otururuz" şeklinde konuştu.

Sivasspor'dan sadece Karim Saidi'nin ayrılacağını söyleyen Uygun, Mohammed Ali ve Yasir ile büyük ölçüde anlaşmaya vardıklarını kaydetti. Takımdaki tüm futbolcuların satılık olduğunu, ancak hiçbir futbolcularını satmayacaklarını ifade eden Uygun, gidecek ve kalacak futbolcuların kamp çalışmalarının ardından belli olacağını söyledi. Uygun, "Ben bir futbolcuya değerlendirmek için en güzel şansı kamplarda ve hazırlık maçlarında veririm. Onlar bana formayı istediğini, arzuladığını gösterir ve ben de durumlarına göre kadroyu oluştururum. Kadro 24 kişilik olacak. Şu anda 31 kişi mevcut. Bir de gelecekler var. Duruma göre bakacağız" dedi.

Kocaelispor'un Turkcell Süper Lig'e çıkmasının kendisini futbola kazandıran takım olması nedeniyle çok mutlu ettiğini dile getiren Uygun, Antalyaspor ve Eskişehirspor'un da lige renk katacağını söyledi. Zor bir ligin kendilerini beklediğini ifade eden Uygun, "Turkcell Süper Lig, olduğundan daha zor geçecektir. Yeni gelen takımlara hoş geldiniz diliyorum. İnanıyorum ki her geçen gün kalitesi artan ligin de Avrupa'ya açılan ve orada değer gören bir lig olur" diye konuştu.

Uygun, yeni sezon için kombine biletler konusunda çalışmalar yapıldığını, biletlerin kredi kartına 2-3 taksitle satılacağını ve sponsor firma tarafından her kombine bilet sahibine bir Sivasspor forması verileceğini kaydetti.

(İG-İY-CC-S)

Kaynak: İHA