Gönülçelen Filmi

Gönülçelen filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Gönülçelen filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Gönülçelen Filmi
14.07.2011 17:33 | Son Güncelleme: 14.07.2011 17:33

Uzun yıllar yurt dışında kalmış ve Türkiye üzerine tezler hazırlamış olan genç ama parlak akademisyen Türkiye’ye döner.(Murat > Cansel Elçin) Arkadaşıyla gezdiği kenar mahallerden birinde gördüğü güzel çingene kız üzerine (Hasret > Tuba Büyüküstün) hayatını değiştirecek bir bahse girer: “Bu kenar mahalle dilberinden hanımefendi olur mu, olmaz mı?”. Akademisyen çingeneden hanımefendi yaratmaya çalışırken, “Öteki Türkiye”nin gerçekleriyle yüzleşecek, kız parlak bir yıldıza dönüşürken, Murat`da Hasret`e yavaş yavaş aşık olduğunu ve bu iddanın nasıl gerçekleşeceğini görecektir...

Gönülçelen’de İstanbul’un en fakir semtlerinden birinde oturan, alt tabakaya mensup ve o tabakaya ait ‘Roman’ ağzı ve ‘özgür ruhu’yla farklılaşan, genç bir kız Hasret (Tuba Büyüküstün) ile zengin ve müzik konusunda kariyer yapmış akademisyen Murat’ı (Cansel Elçin) bir araya getiren hayalleri olacak.

Çekimleri Ocak ayında başlayacak olan Gönülçelen’de Hasret karakteriyle karşımıza çıkacak olan Tuba Büyüküstün, rolü için dersler almaya başladı. Roman şivesi, Roman dansı dersleri ve şan dersi alan Tuba Büyüküstün aynı zamanda Romanların yaşadığı bölgeleri ziyarete gidiyor. Cansel Elçin’in Müzik Akademisi’ni bitirmiş, İstanbullu zengin, çok ünlü bir müzik adamını canlandıracağı Murat karakteri için piyano dersleri alıyor.

Bir yanıyla İstanbul’un hikayesini anlatacak olan Gönülçelen müzik yelpazesinin en lezzetli örnekleriyle şehrin acı ve tatlı manzarasını gözler önüne serecek.

Yönetmen: Serkan İpekören, Cevdet Mercan

Senaryo: Muharrem Buhara, Sertaç Ergin, Gül Dirican

Oyuncular: Umut Kurt, Onur Saylak, Günay Karacaoğlu, Cansel Elçin, Tuba Büyüküstün

Filmin Türü: Dizi, Drama, Komedi,

Orijinal Adı: Gönülçelen

Yapım Yılı: 2010

Orijinal Dili: Türkçe

Dağıtıcı Firma: Atv

Vizyon Tarihi: 26.02.2010

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title