Gönül Öğretmen Toprağa Verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Gönül Öğretmen Toprağa Verildi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Gönül Öğretmen Toprağa Verildi

Erzurum'da okula giderken meslektaşları ile birlikte geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren iki öğretmenden Gönül Aydın, son yolculuğuna uğurlandı.

Erzurum'da okula giderken meslektaşları ile birlikte geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren iki öğretmenden Gönül Aydın, son yolculuğuna uğurlandı. Eşinin tabutu başından biran olsun ayrılmayan öğretmen Adem Ali Aydın gözyaşları içinde son görevini yerine getirdi. Aynı kazada ölen ğretmen Esra Kavak'ın cenazesi de memleketi Samsun'un Bafra İlçesi'ne götürüldü.

Eğitim dünyasını yasa boğan trafik kazası, dün saat 06.35'te Erzurum- Erzincan karayolu'nda meydana geldi. Aziziye İlçesindeki okullarda görevli öğretmenleri taşıyan Aydın Çakot yönetimindeki 25 S 0360 plakalı minibüs, Dadaşkent'teki Cimilli AVM yanındaki kavşakta Gazi Güneş'in kullandığı 44 KP 078 plakalı saman yüklü TIR'la çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle minibüs yan yatarak demir yığınına dönüştü.

Kazada Ilıca Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenlerinden 34 yaşındaki 2 çocuk annesi Gönül Aydın ile 31 yaşındaki 1 çocuk annesi, 7 aylık hamile Esra Kavak yaşamını yitirdi. Minibüs sürücüsü Aydın Çakot ile öğretmenlerden Ayhan Şenol, Nur Haşimoğlu, Mine Yavuz, Fatih Duruer, Samet Başkonuş, Songül Öztürktekin, Esra YIlmaz ile Zeynep Sadak ise yaralanarak çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden bugün polis memuru Ali Kavak'ın öğretmen eşi Esra Kavak'ın cenazesi alındı ve toprağa verilmek üzere memleketi Samsun'un Bafra İlçesi'ne götürüldü.

Atatürk Üniversitesi Aziziye Araştırma Hastanesi'nin morgundan cenazesi alınan İzmirli Gönül Aydın ise Lalapaşa Camiinde kayınpederi emekli imam Şerafettin Aydın'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Aburrahman Gazi Mezarlığı'nda toprağa verildi. Kendisi öğlenci olan ve sabahçı eşi Gönül'ü uğurladıktan sonra çocukları 2 yaşındaki Bengisu ile 1 yaşındaki Akat'la ilgilenirken ölüm haberini alan öğretmen Adem Ali Aydın'ın gözyaşları tören sırasında hiç dinmedi. Eşinin tabutu başından bir an olsun ayrılmayan merkeze Başçakmak köyü ilköğretim okulu öğretmeni Adem Ali Aydın arkadaşları tarafından güçlükle sakinleştirildi. - Erzurum

Gönül Öğretmen Toprağa Verildi

Gönül Öğretmen Toprağa Verildi

Gönül Öğretmen Toprağa Verildi

Gönül Öğretmen Toprağa Verildi

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title