Gönül Köprüsü Öğrencilerinin Denize Girmesi Yasak

Gönül Köprüsü Öğrencilerinin Denize Girmesi Yasak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Gönül Köprüsü Projesi Kapsamında Van'dan Antalya'ya Gelen Öğrenciler Denize Giremeyecek. Proje Çerçevesinde 17 Haziran - 19 Temmuz Tarihleri Arası Gruplar Halinde Van'dan Antalya'ya 3 Bin Öğrenci Gelecek. Öğrenciler Haftanın 3 Günü Antalya'nın Turistik İlçelerini Gezerken 2 Gün İlde Yapılan Etkinlikleri Katılacak.

Gönül Köprüsü Öğrencilerinin Denize Girmesi Yasak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Van'dan Antalya'ya gelen öğrenciler denize giremeyecek. Proje çerçevesinde 17 Haziran- 19 Temmuz tarihleri arası gruplar halinde Van'dan Antalya'ya 3 bin öğrenci gelecek. Öğrenciler haftanın 3 günü Antalya'nın turistik ilçelerini gezerken 2 gün ilde yapılan etkinlikleri katılacak.

Kardeş aile ve öğrenci bilincini geliştirmek için gelen öğrenciler 2 gün bir aileye misafir olacağı belirtildi. Van'dan Antalya'ya gelen öğrencilerin olası boğulmalara karşı göl ve deniz suyuna girmelerinin yasak olduğunu belirten Gönül Köprüsü Projesi Antalya Sorumlusu Safiye Döker, bu konuda öğrenci sorumlusu öğretmenlere sıkı tembihte bulunduklarını ifade etti. Ailelerin emanet ettiği her çocuğun kendileri için değerli olduğunu belirten Döker, başta sıkı önlem alarak tatillerinin acıya dönüşmesini istemediklerini söyledi. Döker, "Gelen öğrencilerin yüzde 95'inin denizde yüzme bilmediği için, denize girmesine asla izin vermeyeceğiz. Antalya'da dostluk ve kardeşlik kurmaya geldik. Yaşadığımız ve yaşayacağımız güzel anılarımızı karartmak istemiyoruz. Öğrencilerimiz pek çoğu hayatlarında ilk defa denizi görseler bile canları bizim için daha değerli. Öğrencilerimizin denize girmesi yasak." diye konuştu.

Döker, Van'dan Antalya'ya gelen öğrencilerin Antalya merkez, Alanya, Manavgat, Manavgat'ın Side beldesi, Finike, Kaş, Demre, Korkuteli, Elmalı ve Serik ilçelerini gezeceğini ifade etti.

Kaynak: CHA