Gönen'de Av Köpekleri Yarıştı

Gönen'de Av Köpekleri Yarıştı

Balıkesir'in Gönen İlçesinde Av Köpekleri Arasında Yarışma Düzenlendi.

Gönen'de Av Köpekleri Yarıştı
19.05.2008 17:10 | Son Güncelleme: 19.05.2008 17:10

Balıkesir'in Gönen ilçesinde av köpekleri arasında yarışma düzenlendi.

Yeşil Gönen Avcılık, Atıcılık ve Amatör Balıkçılık Derneği tarafından Gönen'de ulusal olarak ilk defa düzenlenen av köpeği yarışlarına İstanbul, İzmir, Ankara, Çanakkale, Bursa, Sakarya, Eskişehir gibi Türkiye'nin birçok ilinden katılım oldu. Yarışmaya Sarıköy Avcılar ve Atıcılık Kulübü'nü temsilen katılan Necdet Yavaş'a ait 'As' isimli İngiliz pointer cinsi av köpeği birincilik ödülü aldı. İngiliz ırkları dalında yarışan ve 'As' isimli köpeği ile birinci gelen Necdet Yavaş'a Kaymakam Saim Eskioğlu tarafından birincilik kupası verildi. Köpek yarışlarında İngiliz ırkları, continental ırklar genç ve yetişkin 80 köpek arasında gerçekleşti. Katılımcı köpeklerin arasında eleme turu yapıldı.

'Genç Köpekler' ve 'Yetişkin Köpekler' olmak üzere İngiliz ırkları ve continental ırklar şeklinde iki kategoride yapılan yarışmalarda pointer cinsi Şarlo isimli köpeği ile Bigadiç'ten Y.Mehmet Kayış 2. olurken, setter cinsi Oskar isimli köpeğiyle Gönen'den Sedat Şen 3. oldu. İngiliz genç pointer cinsi kategorisinde Can isimli köpeğiyle Gönen'den Abdullah Acartabak birinci, As isimli köpeğiyle Gönen'den Serkan Küçük ikinci, Gümüş isimli köpeğiyle Bigadiç'ten Aytekin Çetin 3. oldu. Contenental kategorisinde ise kurzahan cinsi Paşa isimli köpeğiyle Balıkesir'den Alpay Işıktaş birinci, Hayko isimli köpeğiyle Balıkesir'den Mustafa Kabaca 2., drahtar cinsi Raky isimli köpeğiyle Bigadiç'ten Aykut Işıklar 3. oldu. Gönen'de ulusal olarak ilk defa düzenlenen av köpekleri ferma yarışmalarına ilginin çok yoğun olduğunu söyleyen Yeşil Gönen Avcılık, Atıcılık ve Amatör Balıkçılık Derneği Başkanı Yakup Dağcı, "Bu yıl ilk defa ilçemizde köpek yarışmaları düzenledik. Yarışmalar çok büyük ilgi gördü. İnanıyorum ki önümüzdeki yıl bu yarışmalar daha renkli geçecektir" dedi.

(BD-MEY) 19.05.2008 16:51 TSİ

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title