Golsüz Berabere Kalan Denizlispor ve Bursaspor Kupadan Elendi

Fortis Türkiye Kupası D Grubu'nun Son Maçında Golsüz Berabere Kalan Denizlispor ve Bursaspor Kupadan Elendi.

Golsüz Berabere Kalan Denizlispor ve Bursaspor Kupadan Elendi

Fortis Türkiye Kupası D Grubu'nun son maçında golsüz berabere kalan Denizlispor ve Bursaspor kupadan elendi.

Grubunda 3 puanı bulunan Denizlispor ile 4 puanlı Konyaspor, galip gelip Gençlerbirliği Oftaşspor'un Galatasaray'a yenilmesini hesaplarken, her iki takım da maç boyunca gol atmayı başaramadı. Az sayıdaki seyirci önünde oynanan maçta, rakip Bursaspor Denizlispor'a oranla daha net gol pozisyonları üretmesine rağmen bunları gole çeviremedi. Her iki takımda da maç sonrası elenmenin üzüntüsü yaşandı.

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, güzel bir maç oynadıklarını belirterek, "Karşılıklı ataklarla geçen bir maç oldu. Bursaspor'un da bizim de gol fırsatlarımız oldu. Bursaspor gruptan çıkma konusunda bizden daha şanslıydı. Biz Ankara'da Gençlerbirliği Oftaşspor'a yenilmekle büyük bir avantajı kaçırmıştık ve işimiz iyice zora girmişti. Bu maçta galip gelsek de çıkmamız imkansızdı. Bursaspor'un şansı bizden daha fazlaydı. Samet Aybaba benden daha fazla üzülmüş olmalı. Galip gelemedik ancak mağlup

da olmadık. Bizim için Vestel Manisaspor maçı öncesi iyi bir hazırlık maçı gibi olduk. Futbolcularımın performansıdan ve mücadelesinden memnunum" dedi.

Bursasporlu futbolcu Ümit Aydın, maçtan kesinlikle galip ayrılmak istediklerini ama bunu başaramadıklarını söyleyerek, "Grupta Sarıyer mağlubiyeti bizi kupanın dışına itti. Denizlispor karşısında maçı kazanacak pozisyonlarda bulduk ancak kazanamadık. Diğer sonuçlara göre en az 2 farkla kazanmamız gerekiyordu çıkabilmemiz için. Saha içerisinde biraz daha özverili olmamız gerekiyor. Yakaladığımız gol pozisyonlarını biraz daha beceriyle sonuçlandırmamız lazım" diye konuştu.

Bursasporlu futbolcu Cihan Haspolatlı ise, üzgün olduklarını ifade ederek, "Bir gol atabilseydik çıkabilecektik ama olmadı. Üzgünüz" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, gruptan çıkamadıkları için üzgün olduklarını anlatarak, "Böyle gol kaçırırsak her şeye veda ederiz. Kaleci yok, stoper yok ama bu pozisyonu bile değerlendiremiyoruz. Önceki haftalarda da böyle sorunlar yaşıyorduk. İşimiz zor, oyuncularımızın biraz daha özverili olması gerekiyor" dedi. Takımda bazı oyunculara çok değer verdiklerini ve onlarla ilgili iyi şeyler düşündüklerini belirten Samet Aybaba, "Onlar için çok gayret ediyor mücadele veriyoruz, ancak onlardan

istediğimiz performansı alamıyoruz. Yarın sakin kafayla düşünüp, takımla ilgili bazı revizyonlar yapacağım" şeklinde konuştu.

(AV-AC-NÇ-Y)

Kaynak: İHA