Gölova Haberleri

Gölova haber, Gölova son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gölova - 7.11.2018
Sivas'ta Deprem ve Yangın Tatbikatı
SİVAS'ta, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde gerçekleştirilen deprem ve yangın tatbikatı gerçeği aratmadı. Halil Rıfat Paşa Mahallesinde bulunan Ahmet Eyce Lisesi'nde gerçekleştirilen tatbikata, Sivas Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Belediye Başkan Yardımcısı Mahir Kuzucu, AFAD Müdahale Daire Başkanı Abdulkadir Tezcan, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. Senaryo gereği, Altınyayla deliler fayı uzantısı olan Ekincioğlu Köyü merkez üssü olmak üzere 6,5 şiddetinde deprem meydana geldi. Bölgeye çok sayıda kurtarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekiplerinin güvenlik önlemi alması ardından AFAD, Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, UMKE, sağlık ve gönüllü kurtarma derneklerinin ekipleri arama kurtarma çalışmalarına başladı. Ekipler, yıkılan binaların altında kalan yaralıları bulundukları yerlerden çıkartarak hastanelere sevk etti. Ardından itfaiye ekipleri olası yangında nasıl müdahale edilmesi gerektiği hakkında katılımcıları bilgilendirdi. AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, Türkiye'nin Avrupa'nın en çok deprem riski taşıyan ülkesi olduğunu söyleyerek, "Sivas'a baktığımız zaman kuzey ilçelerimiz olan Gölova, Akıncılar, Suşehri, Koyulhisar ilçelerimiz Türkiye'nin en aktif fay hattı olan Kuzey Anadolu fay hattı üzerinde bulunmaktadır.
Gölova - 1.9.2018
Bingöl'e 2 Vali Yardımcısı Atandı
İlçelerden Kiğı Kaymakamlığına Baklan Kaymakamı Onur Yeniay, Bingöl Valiliği Hukuk Müşavirliğine ise Gölova Kaymakamı Ali İhsan Başak tayin edildi.
Gölova - 23.8.2018
Sivas'ta Otomobil Devrildi: 6 Yaralı
Sivas'ın Gölova ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu aynı aileden 6 kişi yaralandı.
Gölova - 17.7.2018
Dünya ve İstiklal Savaşı Kahramanı Sivaslılar Derlendi
Milli Savunma Bakanlığı verilerini esas alarak hazırladıkları kitapta, bilgileri, köy köy, kasaba kasaba, cephe cephe tasnif ettiklerini ifade eden Mahiroğulları, şunları kaydetti: "Milli Savunma Bakanlığından aldığımız belgelerde cepheler ve ilçeler karışık olarak verilmişti. Kitabımızda, şehitlerimizin yaşadığı köylere, şehit düştüğü cephelere, lakaplarına da yer vererek ilçe ilçe tasnif yöntemini uyguladık. Kitapta, Koyulhisar, Suşehri, Şarkışla, Divriği, Gürün, İmranlı, Gölova, Akıncılar, Yıldızeli, Kangal, Zara, Hafik, Gemerek, Elbeyli, Ulaş, Merkez İlçe gibi yerleşim birimi nüfusuna kayıtlı yaklaşık iki bin şehidimizin ismi yer almıştır.
Gölova - 2.7.2018
Milletin Feraseti, Sağduyusu Sandıklara da Yansıdı"
Yeni sistemin daha demokratik, uzlaşmacı olduğunun altını çizen Bakan Yılmaz, şunları kaydetti: "Evlatlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakabilmek lazım. İşsizliği azaltabilmek lazım. Enflasyonu, faizleri düşürebilmek lazım. Bunun yolu belirsizliğin ortadan kalkmasına bağlıydı. Yurt dışındaki yatırımcıların beklememesi lazım. Türkiye'yi gelecek 5 yıl için kimin yöneteceğinin belli olmasına bağlıydı. Türkiye'yi 5 yıl kimin yöneteceği belli. Merkezi hükümet anlamında Türkiye'de 5 yıl seçim olmayacak. Türkiye'de belirsizliğin kaldırılması demek daha çok yatırımcının gelmesi demektir. Türkiye, son 16 yılda her yıl ortalama yüzde 5,7 büyüdü. Her yıl böyle üst üste büyüyen başka bir ülke yok. Bunu neye borçluyuz? Bunu aziz milletin istikrarı tercih etmesine borçluyuz." Suşehri halkına verdiği destek dolayısıyla teşekkür eden Yılmaz, daha sonra Akıncılar ve Gölova ilçelerine de ziyarette bulundu.
Gölova - 25.6.2018
Milletvekili Genel Seçimi - 24.06.2018 - İlçe Sonuçları
MERKEZToplam Sandık : 813Toplam Seçmen : 250.365Açılan Sandık : 813Açılan Sandık Oranı : % 100Kullanılan Oy : 226.359Geçerli Oy : 222.878Katılım Oranı : % 90,41Oy OranıOy SayısıCUMHUR İTTİFAKI : % 79,6177.402 AK PARTİ : % 57,26127.609 MHP : % 22,3449.793MİLLET İTTİFAKI : % 19,0542.
Gölova - 24.6.2018
Milletvekili Genel Seçimi - 24.06.2018 - İlçe Sonuçları
MERKEZToplam Sandık : 813Toplam Seçmen : 250.
Gölova - 15.6.2018
Yaralı Köpeğe Vali Sahip Çıktı
Sivas'ın Gölova ilçesinde yaralanan köpek, Sivas Valisi Davut Gül'ün talimatıyla tedavi için Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine sevk edildi.
Gölova - 7.6.2018
Bakan Yılmaz: Türkiye'nin Güçlü Yönetim, Güçlü Parlamentoya İhtiyacı Var
'TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ BİR PARLAMENTOYA İHTİYACI VAR' Hükümet ve parlamentonun güçlü olması durumunda Türkiye'nin de güçlü olacağını vurgulayan Yılmaz, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor dönemde Türkiye'nin güçlü bir yönetime, güçlü bir parlamentoya ihtiyacı var. İnşallah bunu hep birlikte sağlarsak, Türkiye'nin yarını bugünden daha aydınlık olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz diyoruz ki 16 yılda, 80 yılda yapılamayan hizmetlerin kat kat fazlasını yaptık. Eğer herkesin elinde bir adalet terazisi varsa 80 yılda yapılanları bir tarafa koysun, bir de AK Parti döneminde yapılanları bir yere koysun, kesinlikle 16 yılda yapılanlar 80 yılda yapılanlardan daha ağır gelir" ifadelerini kullandı. Konuşmasının ardından Yılmaz, ilçe meydanında bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Yılmaz, daha sonra seçim çalışmaları kapsamında Gölova ve Akıncılar ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Gölova - 7.6.2018
Güçlü Bir Hükümete, Güçlü Bir Parlamentoya İhtiyaç Var"
Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Sivas'ın Gölova, Akıncılar ve Suşehri ilçelerini ziyaret etti.
Gölova - 7.6.2018
Uluslararası Kriterlerde Eğitim Neyi Gerektiriyorsa Onu Sağladık"
Yılmaz, daha sonra seçim çalışmaları kapsamında Gölova ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Gölova - 31.5.2018
Sivas'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı
Sivas'ın Gölova ilçesinde otomobil ile traktörün çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
Gölova - 15.5.2018
Sivas'ta Suç Örgütü Operasyonu
Operasyon kapsamında Suşehri, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerinde 17 şüpheli gözaltına alındı.
Gölova - 8.5.2018
Şarkışla ve Suşehri'nde Tyçp Kuraları Çekildi
Sivas'ın Şarkışla, Suşehri, Altınyayla, Akıncılar, Koyulhisar ve Gölova ilçelerinde Türkiye İş Kurumunca (İŞKUR) yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında görevlendirecek işçiler, çekilen kurayla belirledi.
Gölova - 16.4.2018
Gölova'da Öğrenciler Fidan Dikti
Sivas'ın Gölova ilçesinde öğrenciler fidan dikti.
Gölova - 11.4.2018
Sivas'tan Kısa Kısa
Gölova'da eğitim yatırımları Gölova Kaymakamı Ali İhsan Başak, ilçede yapımı süren Şehit Sümer Deniz Çok Programlı Anadolu Lisesi ve öğretmenevi inşaatını inceledi.
Gölova - 9.4.2018
Sivas'tan Kısa Kısa
Uğurlu, Suşehri SGM'nin işveren merkezi hizmeti verecek olmasının ilçeye hayırlı olmasını dileyerek, şunları kaydetti: "İlçemizde bulunan SGM sadece Suşehri'ne değil, komşu ilçelerimiz olan Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçelerine de hizmet vermektedir.
Gölova - 6.4.2018
Bakan Yılmaz, Sivas'ta Cenazeye Katıldı (2)
BAKAN YILMAZ, NİKAH ŞAHİDİ OLDUGölova'da cenaze namazının ardından karayolu ile Sivas'a gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kentte Merve Emmioğlu ve Atilla Arslan'ın düğününe katıldı.
Gölova - 6.4.2018
Dha Yurt Bülteni-18
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Olay yerinden detaylar Yaralıların yerde yatması Vatandaşların yaralılara müdahalesi Sağlık ekiplerinin gelmesi Yaralıları müdahale Yaralıların ambulansa bindirilmesi  Detaylar Haber-Kamera: Şaban KARDEŞ-Onur KAYA/ÇERKEZKÖY(Tekirdağ), ========================================= Bakan Yılmaz, Sivas'ta cenazeye katıldı (2) BAKAN YILMAZ, NİKAH ŞAHİDİ OLDU Gölova'da cenaze namazının ardından karayolu ile Sivas'a gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kentte Merve Emmioğlu ve Atilla Arslan'ın düğününe katıldı.
Gölova - 6.4.2018
Bakan Yılmaz, Sivas'ta Cenazeye Katıldı (2)
BAKAN YILMAZ, NİKAH ŞAHİDİ OLDUGölova'da cenaze namazının ardından karayolu ile Sivas'a gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kentte Merve Emmioğlu ve Atilla Arslan'ın düğününe katıldı.
Gölova - 6.4.2018
Bakan Yılmaz, Sivas'ta Cenazeye Katıldı
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'nın annesinin cenazesine katıldı.  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'nın dün Sivas'ta vefat eden annesi Pembe Özata'nın (70) cenazesine katılmak üzere Sivas'ın Gölova ilçesine bağlı Boğaz köyüne geldi.
Gölova - 6.4.2018
Bakan Yılmaz, Sivas'ta Cenazeye Katıldı
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'nın annesinin cenazesine katıldı.  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'nın dün Sivas'ta vefat eden annesi Pembe Özata'nın (70) cenazesine katılmak üzere Sivas'ın Gölova ilçesine bağlı Boğaz köyüne geldi.
Gölova - 6.4.2018
Dha Yurt Bülteni-11
MEB İsmet Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Sedat Özata'nın dün Sivas'ta vefat eden annesi Pembe Özata'nın (70) cenazesine katılmak üzere Sivas'ın Gölova ilçesine bağlı Boğaz köyüne geldi.
Gölova - 6.4.2018
Bakan Yılmaz, Sivas'ta Cenaze Törenine Katıldı
Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde dün hayatını kaybeden Sedat Özata'nın annesi Pempe Özata'nın (70) cenazesi, Gölova ilçesine bağlı Boğazköy'e getirildi.
Gölova - 3.4.2018
Sivas Tarımına Dap Desteği
İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalarla, DAP kapsamında 2017 yılında Sivas'ta bin 403 hektar sulama sahasında 8 milyon 515 bin liralık yatırım gerçekleştirildi. Altınyayla, Suşehri, Doğanşar, Yıldızeli, Zara, Gölova, İmranlı ve Koyulhisar ilçelerinde yürütülen çalışmalarla DAP Sivas'ta meyvelerini vermeye başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gölova Haber, Gölova Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Gölova haber sayfamızda Gölova haberleri okuyabilir, Gölova son dakika haberleri ve güncel Gölova gelişmelerini görebilirsiniz. Sivas'ta 650 Köy Yolu Kapandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 19:31:04. #1.15#
title