Gölete Düşerek Boğulan 2 Cesedi Arama Çalışmaları Sürüyor

Gölete Düşerek Boğulan 2 Cesedi Arama Çalışmaları Sürüyor

Gebze İlçesi'ne Bağlı Denizli Köyü'ndeki Denizli Göleti'ne UçanAraçta Bulunan İki Kadın Kapıyı Açıp Yüzerek Kurtulurken, Beraberlerindeki İki Erkek İse Boğularak Can Verdi.

Gölete Düşerek Boğulan 2 Cesedi Arama Çalışmaları Sürüyor

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ne bağlı Denizli Köyü'ndeki Denizli Göleti'ne uçan hafif ticari araçta bulunan iki kadın kapıyı açıp yüzerek kurtulurken, beraberlerindeki iki erkek ise boğularak can verdi. Çevresi karla kaplı gölette akıntı nedeniyle geç saatlerde de olsa arama ve kurtarma çalışması başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda Denizli Köyü'nden Gebze istikametine giden plakası ve sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen araç, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıkarak Denizli Göleti'ne uçtu. İçinde 4 kişinin olduğu aracın gölete uçtuğunu görenler durumu polis ve jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevk edildi.

Kaza sırasında araçta bulunan 40 yaşındaki Emine Tekin ile 33 yaşındaki Kezban Akdağ, kapıyı açıp, yüzerek kıyıya çıkmayı başarırken, beraberlerindeki ve isimlerinin Hasan ile Bayram olduğu öğrenilen iki erkeğin ise suya gömülen araçtan çıkamayarak boğularak öldükleri bildirildi.

Kıyıya çıkmayı başaran Tekin ve Akdağ, ambulansla Gebze'deki Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken gölde boğularak ölen 2 kişinin cesedine ulaşma çabaları ise devam ediyor. - KOCAELİ