Göle Sel Sularına Teslim Oldu (2)

Göle Sel Sularına Teslim Oldu (2)

Ardahan'ın Göle İlçesinde Yağan Yağmur Sele Dönüştü. Şehir Merkezinde Alçak Olan Kısımlara Su Dolması Sonucunda Bir Çok Evi Su Bastı. Ayrıca Dereler Dolarak Yollara Taştı. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde Bulunanlar Evlerine Gidemedi.

Göle Sel Sularına Teslim Oldu (2)

Ardahan'ın Göle ilçesinde yağan yağmur sele dönüştü. Şehir merkezinde alçak olan kısımlara su dolması sonucunda bir çok evi su bastı. Ayrıca dereler dolarak yollara taştı. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunanlar evlerine gidemedi.

Göle'de meradan gelen hayvanlar sel nedeniyle çobanlarla birlikte mahsur kalırken vatandaşlar çabayla sel sularında hayvanları geçirmeye çalıştı. Hastane önündeki yolun çökmesi sonucu ambulans yan yattı. Senemoğlu ve Çalıdere köy yolları sel basması nedeniyle köylere ulaşılamadı. Telefonların da arızalanması ile köy halkıyla bağlantı kurulamadı.

Göle - Kars yolunda Göle'ye 2. km uzaklıktaki Acar Süt Mamülleri'ne ait bir süt kamyonu devrildi. Kamyondaki şoför ve görevli, jandarma tarafından kurtarılarak Göle Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Yaşanan kazada herhangi bir can kaybı olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi alınamadı.