Göle Kaşar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Göle Kaşar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Ardahan'ın Göle İlçesinde Düzenlenen 14. Göle Kaşar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu.

Göle Kaşar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Ardahan'ın Göle ilçesinde düzenlenen 14. Göle Kaşar Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

İlçeye 3 kilometre uzaklıkta ormanlık bir alanda yapılan festivalde vatandaşlar doyasıya eğlenerek güzel bir hafta sonu geçirdi.

Göle ilçesinin meşhur kaşarının tanıtıldığı festivalde protokol konuşmaları, Azerbaycan halk dansları topluluğu oyunu ve halk ozanlarının türküleri ön plana çıktı. Yaklaşık 2 bin kişinin panayır havasında piknik yaptığı festivalde konuşan Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, festivalin Göle'yi ve Göle kaşarını en iyi şekilde tanıttığını söyledi.

Festivalin Göle'yi en iyi şekilde hatırlatacağını ifade eden Muratoğlu, festivallerin sorunların dile getirildiği etkinlikler olduğunu, bu festivalde de ilçenin sorunlarını dile getirip çözüm aradıklarını vurguladı.

Gerçekleştirdikleri festivalin kaşar ürününün katma değerini artırdığını dile getiren Kaymakam Ali Uysal ise tamamen ekolojik ve organik olan Göle kaşarının sertifikasının olmadığını ve değerinin çok altında pazarlandığını ifade etti.

Festivalin bu yıl ki ağası 200 bin TL veren İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu oldu.

Şenliğe; Vali Selim Cebiroğlu'nun yanı sıra Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, AK Parti Milletvekili Saffet Kaya, CHP Milletvekili Ensar Öğüt ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(CİHAN)