GÖLCÜK TERSANESİ HABERLERİ

Gölcük Tersanesi Haberleri

Gölcük Tersanesi haber, Gölcük Tersanesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gölcük Tersanesi - 23.8.2020
Son dakika! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İLK ALDIĞIMIZ HABERLERDE 5 ÖLÜMÜZ VAR, YARALILARIMIZIN SAYISI...
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da yaşanan sel felaketi ile ilgili olarak, "İlk aldığımız haberlerde 5 ölümüz var. Yaralılarımızın sayısı 12 civarında.
Gölcük Tersanesi - 23.8.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Deniz Sistemleri Teslim Töreni'nde konuştu (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hedefimiz kritik hiçbir alanda dışarıdan alıma ihtiyaç duymayacak bir savunma sanayi geliştirme ve üretim altyapısı inşa etmektir.
Gölcük Tersanesi - 17.7.2020
Gölcük'te; Kanûnî Sultan Süleyman'ın tahta çıkış gününün 500. Yıl dönümünde anlamlı panel
Gölcük Belediyesi, Uluslararası olarak düzenlediği, Türk Dili ve Edebiyatı Sempozyumu sonrasında; tarih alanında da, önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Gölcük Tersanesi - 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1972- Deniz Kuvvetlerine ait Gölcük Tersanesi'nde yapılan Berk fırkateyni donanmaya katıldı.
Gölcük Tersanesi - 25.5.2020
STM Deniz Projeleri Direktörü Onur hayatını kaybetti
1947 yılında İstanbul'da doğan Mazlum Savaş Onur, Deniz Harp Okulu eğitimi sonrası Naval Post Graduate School'dan makine yüksek mühendisi olarak mezun oldu. Uzun yıllar Gölcük Tersanesi Komutanlığı'nda masa subaylığı, gemi inşa baş mühendisliği, işletme müdürlüğü ve plan, keşif ve dizayn müdürlüğü görevlerinde bulundu.
Gölcük Tersanesi - 8.3.2020
Haftanın tarihine bakış
1967- Gölcük Tersanesi'nde "Berk" adlı refakat firkateyninin yapımına başlandı.
Gölcük Tersanesi - 16.1.2020
Endonezya, Türkiye ya da Almanya'dan denizaltı almayı planlıyor
Bakan Subianto, 27 Kasım'da Türkiye'ye yaptığı ziyarette, Yeni Tip Denizaltı Projesi (YTDP) kapsamında Gölcük Tersanesi Komutanlığı Denizaltı İnşa Fabrikası'nda inşa halinde olan Reis sınıfı denizaltıları incelemişti.
Gölcük Tersanesi - 23.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
İLK KAYNAK ERDOĞAN'DAN  Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seydi Ali Reis'in ilk kaynağını yaptı. Daha sonra törenle 'Yeni Tip Denizaltı Projesi' kapsamında yapılan ilk denizaltı 'Pirireis', havuza çekildi. Erdoğan, tören sona erdikten sonra tersane işçileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kaynak yaparken çekilen fotoğrafı ve 'Yeni Tip Denizaltı Kaynakçı Sertifikası' verildi.
Gölcük Tersanesi - 22.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-14
İLK KAYNAK ERDOĞAN'DAN  Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seydi Ali Reis'in ilk kaynağını yaptı. Daha sonra törenle 'Yeni Tip Denizaltı Projesi' kapsamında yapılan ilk denizaltı 'Pirireis', havuza çekildi. Erdoğan, tören sona erdikten sonra tersane işçileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kaynak yaparken çekilen fotoğrafı ve 'Yeni Tip Denizaltı Kaynakçı Sertifikası' verildi.
Gölcük Tersanesi - 15.12.2019
Haftanın tarihine bakış
1975- Gölcük Tersanesi'nde ilk Türk denizaltısının yapımına başlandı.
Gölcük Tersanesi - 23.10.2019
Milli denizaltı projesi MİLDEN başladı, ilk teslimat 2030'da yapılacak
Havadan Bağımsız Tahrik Sistemli (Air Independent Propulsion/AIP ) denizaltılarda sessiz sürüş, gelişmiş torpido ve güdümlü füze sistemleri bulunacak. Denizaltıların ana tankları Gölcük Tersanesi'nde üretilecek.
Gölcük Tersanesi - 24.9.2019
Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu'ndan Klasik Tekneler Buluşması
116 yaşındaki Romola ve 102 yaşındaki Levent yelkenlileri başta olmak üzere İstanbul'da bulunan 22 klasik teknenin katıldığı etkinliğe, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Erhan Aydın, İstanbul Tersanesi Komutanı Tuğamiral Erdinç Yetkin, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eker, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu ile aralarında emekli amiraller, yelken ve yat kulübü başkanları, deniz tarihçileri, deniz yazarları, yat tasarımcıları, tersaneciler ve amatör denizcilerin de bulunduğu 200 konuk katıldı.
Gölcük Tersanesi - 31.8.2019
Deniz kuvvetleri'ne 390 genç subay katıldı
YALOVA Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 36 haftalık eğitimlerini tamamlayan 390 teğmen törenle mezun oldu. Dönem birincisi teğmenlerin diplomalarını Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal verdi Altınova'da bulunan Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 36 haftadır eğitim alan 381 teğmen ile astsubaylıktan subaylığa geçiş yapan 9 teğmen, düzenlenen yemin töreni ile mezun oldu. Törene, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Hasan Çankaya, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Mehmet Emre Sezenler, Deniz Kuvvetleri Personel Başkanı Tuğamiral Nihat Baran, askeri ve mülki erkan ile mezun olan teğmenlerin aileleri katıldı.
Gölcük Tersanesi - 31.8.2019
Dha yurt bülteni - 10
Kaza, dün akşam saatlerinde, Karşıyaka Mahallesi İbni Kemal Caddesi'nde meydana geldi. Adem Ekiz yönetimindeki 60 BE 540 plaka hafif ticari araç ile Kasım Türkmen'in kullandığı 60 ABC 451 plakalı kamyonet çarpıştı. Çarpışmanın şiddetiyle savrulan hafif ticari araç, kaldırımda yürüyen Yıldız Uzunoğlu ile kızı Berfin Reyyan Uzunoğlu'nun üzerine devrildi. Yıldız Uzunoğlu olay yerinde hayatını kaybederken, kızı Berfin Reyyan ağır yaralandı. Kazada ayrıca, sürücü Adem Ekiz ile birlikte her iki araçta bulunan Ömer Faruk Armağan (27), Gökçe Tokel (27), Osman Taş (27) Ramazan San Sarkan (21) ve Gözde Öztaş Arslan (27) yaralandı. Yaralılar ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalelerinin ardından kentteki çeşitli hastanelere kaldırılarak, tedaviye alındı. Hayatını kaybeden evli ve 3 annesi Yıldız Uzunoğlu'nun cenazesi otopsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Uzunoğlu için kent merkezinde Ali Paşa Cami'sinde öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Cami avlusunda Murat Uzunoğlu, eşinin tabuta sarılarak son kez öptü. Cenaze namazına AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Aslan, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dursun Sansar ve vatandaşlar katıldı. Kazada ağır yaralanan Berfin Reyyan Uzunoğlu'nun ise hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Ayrıca kazada gözaltına alınan kamyonet sürücüsü Kasım Türkmen ve hafif ticari araç sürücüsü Adem Ekiz emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edildi.  Görüntü Dökümü ---------- -Cenaze namazından görüntüler -Genel Detay (244 MB) Haber-Kamera: Fatih YILMAZ/TOKAT, - ================== Deniz Kuvvetleri'ne 390 genç subay katıldı Yalova Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 36 haftalık eğitimlerini tamamlayan 390 teğmen törenle mezun oldu. Dönem birincisi teğmenlerin diplomalarını Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal verdi Altınova'da bulunan Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda 36 haftadır eğitim alan 381 teğmen ile astsubaylıktan subaylığa geçiş yapan 9 teğmen, düzenlenen yemin töreni ile mezun oldu. Törene, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Karamürselbey Deniz Eğitim Merkezi Komutanı Tuğamiral Ayhan Gedik, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Hasan Çankaya, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Mehmet Emre Sezenler, Deniz Kuvvetleri Personel Başkanı Tuğamiral Nihat Baran, askeri ve mülki erkan ile mezun olan teğmenlerin aileleri katıldı.
Gölcük Tersanesi - 30.8.2019
Karamürselbey Eğitim Merkezinde mezuniyet töreni
Diplomalarını alan 496'sı Türk, 14'ü misafir olmak üzere 510 mezun ant içti. Daha sonra, dereceyle mezun olan astsubaylara diplomaları Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serdar Salman ve Doç. Hava Tuğgeneral Ersin Göse, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Denizaltı Filosu Komutanı Tuğamiral Hasan Çankaya, Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Mehmet Emre Sezenler, Altınova Belediye Başkanı Metin Oral tarafından verildi.
Gölcük Tersanesi - 7.7.2019
Haftanın tarihine bakış
1972- Deniz Kuvvetlerine ait Gölcük Tersanesi'nde yapılan Berk fırkateyni donanmaya katıldı.
Gölcük Tersanesi - 4.3.2019
Bakan Akar'dan Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'na Ziyaret
Bakan Akar ve komutanlar daha sonra Gölcük Tersanesi Komutanlığı'nı ziyaret etti.
Gölcük Tersanesi - 4.3.2019
Bakan Akar'dan Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'na Ziyaret
Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Hulusi Akar'ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve komutanlar ile birlikte Gölcük Donanma Komutanlığı ziyaretine ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı. Açıklamaya göre Bakan Akar, Donanma Komutanlığı özel defterini imzaladıktan sonra 'Mavi Vatan-2019' tatbikatının sevk ve idaresinin gerçekleştirildiği Tatbikat Kontrol Merkezi'ne geçti. Burada tatbikata katılan unsurlardan video konferans yöntemi ile brifing alan Bakan Akar, birlik komutanlarına talimatlarını da aktararak, "Hepinizi kutluyorum, kazasız, belasız, hayırlı görevler diliyorum" dedi. Bakan Akar ve komutanlar, daha sonra DATAS Denizaltı Taktik Simülatörü'nde incelemelerde bulundu. Denizaltı simülatöründe eğitim alan askerlerle sohbet eden Bakan Akar, periskoptan torpido atış eğitimini takip etti. Bakan Akar ve komutanlar daha sonra Denizaltı Serbest Çıkış Kulesini de inceledi. Denizaltıdan çıkış eğitiminin verildiği 20 metre derinliğindeki havuzdaki eğitimleri takip eden Akar ve komutanlar, çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Bakan Akar ve komutanlar daha sonra Gölcük Tersanesi Komutanlığını ziyaret etti.
Gölcük Tersanesi - 4.3.2019
Akar ve Komutanlardan Bahriyelilere Ziyaret
Akar ve komutanların sonraki durağı ise Gölcük Tersanesi Komutanlığı oldu.
Gölcük Tersanesi - 3.3.2019
Haftanın Tarihine Bakış
1967- Gölcük Tersanesi'nde "Berk" adlı refakat firkateyninin yapımına başlandı.
Gölcük Tersanesi - 14.2.2019
Gölcük'te Tersane Emeklilerine Tören
Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi tarafından Gölcük Tersanesi'nden emekli olan 68 işçi için tören gerçekleştirildi.
Gölcük Tersanesi - 24.12.2018
Tersane İşçilerinden Sakarya'daki Askeri Fabrikanın Özelleştirilmesi Kararına Tepki
DONANMA Komutanlığı'ndaki Gölcük Tersanesi'nde çalışan, Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi üyesi işçiler, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü'nün özelleştirme kapsamına alınmasına tepki gösterdi.
Gölcük Tersanesi - 24.12.2018
Dha Yurt Bülteni -14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------ -Sahil şeridinden detaylar -Deniz yüzeyi ve kıyıda bulunan palm yağı -Temizleme çalışmaları -Detaylar Haber-Kamera: Alişan KOYUNCU/KÖRFEZ(Kocaeli) ================== TERSANE İŞÇİLERİNDEN SAKARYA'DAKİ ASKERİ FABRİKANIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ KARARINA TEPKİ Donanma Komutanlığı'ndaki Gölcük Tersanesi'nde çalışan, Türk Harb-İş Kocaeli Şubesi üyesi işçiler, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan 1.
Gölcük Tersanesi - 16.12.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1975- Gölcük Tersanesi'nde ilk Türk denizaltısının yapımına başlandı.
Gölcük Tersanesi - 24.7.2018
Kore ve Kıbrıs Gazileri Son Yolculuklarına Uğurlandı
Kıbrıs gazisi Nuri Arslan KOAH tanısıyla tedavi gördüğü Kocaeli'de özel bir hastanede vefat eden, Gölcük Tersanesi'nden emekli olan 74 yaşındaki Kıbrıs gazisi Nuri Arslan son yolculuğuna uğurlandı.
Gölcük Tersanesi - 15.6.2018
Denizaltındaki Kahramanlar Bayramda da Nöbette (1) - Sakarya
"Burası ikinci ailemiz gibi oluyor" TCG Preveze S 353 Denizaltı Komutanı Deniz Yarbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gölcük Tersanesi Komutanlığı'nda inşa edilen TCG Preveze denizaltısının 1994 yılında hizmete girdiğini anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gölcük Tersanesi Haberleri | Gölcük Tersanesi Haber - Haberler - Gölcük Tersanesi haberleri, son dakika gölcük tersanesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: İLK ALDIĞIMIZ HABERLERDE 5 ÖLÜMÜZ VAR, YARALILARIMIZIN SAYISI....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 19:08:01. #1.15#
title