Gölbaşı Devlet Hastanesi'ne Yeni Cihazlar Alındı
Haberler » Güncel » Haber

Gölbaşı Devlet Hastanesi'ne Yeni Cihazlar Alındı

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesindeki Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz (Kbb) Polikliniği ve Odyoloji Laboratuvarı'na 2 Adet Cihaz Alındı.

Gölbaşı Devlet Hastanesi'ne Yeni Cihazlar Alındı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesindeki Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Polikliniği ve Odyoloji Laboratuvarı'na 2 adet cihaz alındı.

Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Alper Ertuğrul, kulak burun boğaz ve baş-boyun cerrahisi bölümünde, vücudun üç temel duyusunu sağlayan organlarda oluşabilecek fonksiyon bozuklukları ve hastalıkları teşhis, tedavi ve izleme amacına yönelik endevizyon (görüntülü muayene) ve odyoloji laboratuvarına ise Oto Akustik Emisyon Cihazı (yeni doğan işitme cihazı) aldıklarını söyledi.

Başhekim Ertuğrul, "Tüm diğer kliniklerde olduğu gibi kulak burun boğaz bölümünde de yeterli deneyim ve bilgi birikimine sahip uzman doktorumuzda geldi. KBB uzmanımız olmadığı için yıllardır kulak burun boğaz ve baş-boyun hastalıklarının tedavisinde sıkıntılar yaşanıyordu. KBB uzmanının gelmesiyle de sıkıntılarımız bitti." dedi.

Tüm muayenelerin modern aletlerle yapıldığını belirten KBB Uzman Doktoru Murat Koçyiğit, endevizyon muayene sistemi ile hastaların muayenelerini daha detaylı yaptıklarını belirtti.

Dr. Koçyiğit, endevizyon cihazıyla endoskopik burun kemiği, sinizüt, burun eti (polip) ameliyatı, radyofrekans yöntemiyle burun tıkanıklığı ve horlama tedavisi yaptıklarını söyledi.

KBB Uzmanı Koçyiğit, odyometri cihazı ile de işitme testleri yaptıklarını belirterek, "Bu cihazla bebeklerde işitme kayıpları, kulak çınlaması, baş dönmesi gibi birçok durumda mevcut kulak hastalılığının kulaktaki yerini ve derecesini tespit ediyoruz." dedi.

Doktor Koçyiğit, çocukluk çağı KBB hastalıkları olan bademcik iltihabı ve bademcik ameliyatı, geniz eti ve geniz eti ameliyatı, orta kulakta sıvı birikmesi ve kulağa tüp takılması ameliyatı, kısa dil bağı gibi hastalıkların tedavisini bu cihazlarla daha rahat ve güvenilir bir şekilde yaptıklarını söyledi. (CİHAN)