Gölbaşı Adliye Sarayı Hizmete Girdi

Gölbaşı Adliye Sarayı Hizmete Girdi

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesinde Yapımı İki Yıldan Beri Devam Eden Adliye Sarayı Tamamlanarak Hizmet Vermeye Başladı.

Gölbaşı Adliye Sarayı Hizmete Girdi

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yapımı iki yıldan beri devam eden adliye sarayı tamamlanarak hizmet vermeye başladı.

Gölbaşı ilçesinde adliye sarayı olmadığı için hükümet binasının zemin katında hizmet veren adliye personeli yeni binanın yapılmasıyla birlikte yeni binaya taşındı. Daha önceden tek mahkeme salonu ve tek katip odasında hizmet vermeye çalışan adliyede görülen davaların sırayla yapıldığı ve sorun ortaya çıktığı belirtildi. Yeni yapılan adliye sarayıyla birlikte tüm sorunların ortadan kalktığını dile getiren yetkililer, yeni binada her savcı ve hakimin bağımsız odasının bulunduğunu ve her mahkemenin kendine

ait duruşma salonu olduğunu kaydetti.

Yetkililer, 3 katlı olan yeni adliye sarayının 1 ve 2. katlarında savcılık ve mahkemelerin oda ve salonlarının bulunduğunu, 3. katta ise kafeterya bulunduğunu söylediler. 9 şiddetinde depreme dayanıklı olarak yapılan adliye binasının 50 yıl boyunca Gölbaşı ilçesine hizmet verebilecek kapasitede ve Türkiye'nin en modern adliye saraylarından bir tanesi olduğu belirtildi.

Bu arada, Gölbaşı Adliye Sarayı'nın salon ve odalarındaki mobilya, Atatürk köşesi ve resim tablolarının Adıyaman Açık Cezaevi mahkumları tarafından yapıldığı öğrenildi.

(MD-OÇ-MEF-Y)