Gökyüzü Haberleri

Gökyüzü haber, Gökyüzü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gökyüzü - 9.8.2007
Yıldız Yağmuru Geliyor
Ağustos Geceleri, Halk Arasında "Yıldız Kayması" Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları İçin En İlgi Çekici Olaylarından Biri Olan Perseid Meteor Yağmurları 11-12 Ağustos Geceleri Teleskopa Gerek Olmadan, Çıplak Gözle Rahatlıkla İzlenebilecek.
Gökyüzü - 8.8.2007
Gökyüzünde Meteor Yağmuru Var
Ağustos Geceleri, Halk Arasında 'Yıldız Kayması' Olarak da Bilinen Meteor Yağmurlarına Sahne Olacak. Gökyüzü Meraklıları İçin En İlgi Çekici Olaylarından Biri Olan Perseid Meteor Yağmurları 11-12 Ağustos Geceleri Ankara Üniversitesi Rasathanesi'nde Düzenlenen Etkinliklerle de İzlenebilecek.
Gökyüzü - 6.8.2007
Mudanya ve Güzelyalı Belediye Başkanları'ndan, Doğalgaz Seferberliği
Mudanya ve Güzelyalı Belediye Başkanları, ilçe sakinlerine gönderdikleri mektuplarla “doğalgaz abonesi olun” çağrısı yaptılar. Bölgede emlak talebinde büyük artış yaşanmasını beklediklerini belirten Başkanlar, doğalgaz abonesi olan ev ve işyerlerinin değerinin artacağını vurguladılar. Mudanya ve Güzelyalı’da doğalgaz hareketliliği yaşanıyor. İstanbul’dan feribot seferlerinin de başlaması ile önemli bir çekim merkezi halini alan Mudanya ve Güzelyalı, doğalgazın da kullanılmaya başlanmasıyla sadece yaz aylarında değil dört mevsim yaşanabilen modern birer kent halini alacaklar. Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar ve Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu, ilçe sakinlerine gönderdikleri mektuplarla “doğalgaz abonesi olun” çağrısı yapıyorlar. Bölgede emlak taleplerinde önemli bir artış yaşanmasını beklediklerini dile getiren Başkanlar, doğalgazlı ev ve işyerlerinin değerinin artacağını ve ilçe sakinlerinin bu fırsatı kaçırmamaları gerektiğini belirtiyorlar. İlçelerinde tarihi bir değişimin yaşandığını ve Türkiye’nin iki büyük kültür ve sanayi şehrini bağlayan önemli bir durak haline geldiklerini belirten Başkanlar, sadece yaz aylarında büyük canlılık yaşanan ilçelerinin artık dört mevsim yaşanabilen modern bir kent olduğunu vurguladılar. Mektuplarında “havası, doğası, suyu temiz bir kent olmanın temeli olan doğalgazın da ilçemize ulaşması ile,yakaladığımız tarihi fırsatın önemi bir kat daha artıyor” diyen başkanlar, Bursagaz tarafından yürütülen doğalgaz çalışmalarının ilçelerinin gelişimi için büyük önem taşıdığını belirterek şu görüşleri dile getiriyorlar: “Artık doğalgazı olan evler ve işyerleri çok daha değerlenecek. Doğalgaz kullanımı yaygınlaşırsa Mudanya’da büyük bir emlak talebi olacak ve kış nüfusumuz artacak. Doğalgazın yaygınlaşmasıyla birlikte artacak olan kış nüfusuyla Belediye gelirlerimiz de artacak. Bu sizlere sağladığımız hizmetin daha da artması ve yaygınlaşması anlamına gelecek. Kendimizi bu hızlı değişime büyük bir gayretle hazırlıyoruz.” Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar ve Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu, ilçe sakinlerine gönderdikleri mektuplarda “Tarihi bit fırsat kapımızı çalıyor” diyerek, şu çağrıyı yapıyorlar: "Tarihi bir fırsat kapımızı çalıyor. Bu fırsattan sizlerin en verimli bir şekilde yararlanmalarını arzu ediyoruz. Doğalgaz kullanımının yaygınlaşmasının sağladığı fırsatla eğer belediye gelirlerinin dolayısıyla hizmetinin artması ve yaygınlaşmasını istiyorum diyorsanız, eğer daha ekonomik, daha konforlu ısınmak istiyorum diyorsanız, eğer daha yeşil bir çevreye ve daha mavi bir gökyüzüne sahip bir Mudanya diyorsanız, eğer evimin işyerimin değerinin artmasını istiyorum diyorsanız Bursagaz’ın bu ay sonunda sona erecek olan doğalgaz abonelik kampanyasını kaçırmayın! Değişimin ve fırsatların gerisinde kalmayın.
Gökyüzü - 4.8.2007
Van Gölü'nde Gün Batımı Güzelliği
Van'ın Gevaş İlçesinde, Gün Batımı Sırasında Güneşin Son Işıklarıyla Kızıllaşan Gökyüzünün Van Gölü'ne Yansıması, Görenleri Büyülüyor.
Gökyüzü - 3.8.2007
Türkiye, 12 Ağustos'ta Göktaşı Yağmuruna Tutulacak
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Astrofizik Araştırma Merkezi ve Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, her yıl Temmuz ayı sonu ile Ağustos ayı ortalarında görülen Perseid göktaşı yağmurunun başladığını ve bunun en yoğun 12 Ağustos Pazar gecesi gözlemlenebileceğini söyledi. Konuyla ilgili İHA'ya açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Osman Demircan, güneş sistemi içinde çok değişik yörüngelerde dolaşan her türlü kaya parçasına göktaşı adının verildiğini belirterek, 12 Ağustos gecesi göktaşı yağmurunun gözle görülebileceğini belirtti. Bir kuyruklu yıldızın güneş etrafında dolaşırken tamamen parçalandığında geriye kalan katı küçük çekirdeği ve yine bu bozulma sırasında açığa çıkan toz parçacıklarına göktaşı denildiğini anlatan Demircan, "Boyutları mercimek büyüklüğünden başlayıp kilometrelere varan bu göktaşlarının büyük olanlarının kökeni küçük gezegenler, küçük olanların kökeni ise kuyruklu yıldızlardır. Eğer uzayda bol miktarda bulunan bu göktaşlarının yörüngeleri yer yörüngesi ile kesişirse, göktaşı saniyede 12-72 kilometre hızla yer atmosferine girer. Meydana gelen sürtünme ile göktaşı ısınır ve ışık saçmaya başlar. Bu olaya, kayan yıldız adı verilir" dedi. Demircan, yılın belirli gecelerinde kayan yıldızların sayısının çoğaldığını ve bu olaya "göktaşı yağmuru" adı verildiğini ifade ederek, "Eğer her kayan yıldızın ışığının gökyüzünde yıldızlara göre izlediği yol, bir gök atlası üzerine çizilirse, tüm bu yolların bir noktada kesiştiği görülür.
Gökyüzü - 3.8.2007
ÇOMÜ yıldız yağmurunu seyretmek isteyenlere kapılarını açtı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Perseid yıldız yağmurunun en yoğun yaşanacağı 12 Ağustos gecesi Ulupınar Gözlemevi'ni halka açıyor. Anafartalar Kampüsü'nden saat 19.00'da ücretsiz otobüs seferleri yapılacağını belirten Ulupınar Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, gökyüzü meraklılarına ilk olarak uzmanlar tarafından temel bilgiler verileceğini, ardından gelişmiş teleskoplarla yıldız yağmuru, gezegen ve yıldız gözlemleri yaptırılacağını söyledi.
Gökyüzü - 2.8.2007
Gülcan'ın Bekárlığa Veda Partisi Alman Kanalı Pro7'de
Alman müzik kanalı VIVA’nın sevilen sunucusu Gülcan Karahancı (24) ile fırıncılar kralı Kamps’ın milyonluk várisi Sebastian Kamps (25), düğünlerine bir hafta kala arkadaşları ile birlikte katıldıkları partiler ile bekarlığa veda ettiler. Gülcan ile Sebastian’ın düğün hazırlıklarını konu alan ve Pro7 kanalında 7’nci bölümü yayınlanan dizide Gülcan, kız arkadaşlarının davet ettiği erkek striptizcilerle eğlenirken, Sebastian Kamps ise erkek arkadaşlarıyla bastırdıkları özel bekarlığa veda tişörtlerini giyerek bir gece kulübüne gitmeyi tercih etti. Gülcan’ın evlilik gecesi için iç çamaşırı beğendiği düğünden önceki dizinin son bölümünde, Sebastian nişanlısına özel bir sürpriz hazırladı. Gözleri kapalı olarak geldiği alanda helikopteri gören Gülcan önce şaşırdı. Daha sonra gökyüzüne havalanan Gülcan aşağıya baktığında, bir buğday tarlasına işlenen kalp şeklini görünce romantik anlar yaşadı.
Gökyüzü - 1.8.2007
Bağdat'taki Saldırıda Yaralıların Durumu Ağır
Irak'ın başkenti Bağdat'ta bugün gündüz saatlerinde meydana gelen bombalı saldırı sonucu 50 kişi hayatını kaybederken, çoğu ağır olmak üzere 67 kişi ise yaralandı. Polis kaynakları başkent Bağdat'ın batısında bulunan El Mansur Caddesi üzerinde bomba yüklü bir tankerin infilak etmesi sonucu 50 kişinin öldüğünü, 67 kişinin ise yaralandığını ifade etti. ABD ordusundan yapılan açıklamada, Irak ve Amerikan askerlerinin bölgeye sevk edildiği belirtildi. Öte yandan patlama sırasında bölgede bulunan Ömer adlı Iraklı vatandaş, "Büyük bir patlama evi salladı ve bir pencere kırıldı. Çatıya çıktım ve gökyüzünün dumanla kaplı olduğunu gördüm" derken, Yarmuk Hastanesi'nden bir yetkili yaralıların çoğunun durumunun ağır olduğunu belirtti.
Gökyüzü - 1.8.2007
Kestane Üreticisi Yağmur Bekliyor
Kütahya'nın Simav Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner, bugünlerde bölgede yağacak bir yağmurun kestane rekoltesi ile kalitesini artıracağını söyledi. İlçenin 8 belde ve 3 köyünde dağlık ve ormanlık alanlarda kendiliğinden yetişen kestane ağaçlarından yaklaşık 20 bin çiftçi ailesinin yararlandığını belirten Simav Ziraat Odası Başkanı Kadir Bütüner, "Simav kestanesi başka yerlerde yetişen kestanelere hiç benzemiyor. Kendine has aroması, rengi, iriliği ve kestane şekeri yapımına uygun bulunması yüzünden tamamen dış ülkelere ihraç ediliyor. Simav kestanesini diğerlerinden ayıran bu özelliklere kavuşması için bugünlerde bir yağmurun yağmasını bekliyoruz" dedi. İlçede üretilen yaklaşık 15 bin ton civarındaki kestanenin 7 veya 8 bin tonunun İngiltere, Almanya, Hollanda ve Fransa başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç edildiğini vurgulayan Bütüner, "Çiftçimizin gözü bugünlerde gökyüzüne çevrili.
Gökyüzü - 1.8.2007
Eskişehir'de Şimşekli Gece
Eskişehir'de, Gece Saatlerinde Gökyüzünde Çakan Şimşekler İlginç Manzara Oluşturdu.
Gökyüzü - 31.7.2007
Savaş Pilotları Yangını Önledi
Amasya'nın Merzifon ilçesinde bulunan 5. Ana Jet Üs Komutanlığı savaş uçakları, eğitim uçuşu yaptıkları esnada gördükleri yangını Orman İşletme Müdürlüğü'ne bildirerek bir orman yangınının başlamadan söndürülmesini sağladılar. Edinilen bilgiye göre, 5. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan havalanan savaş uçakları, gökyüzünde eğitim uçuşu yaptıkları esnada Akören Köyü civarında çıkan dumanı Orman İşletme Müdürlüğü'ne bildirmeleri sonucu bölgeye giden itfaiye ekipleri, örtüde başlayan ve 2 adet ağacın gövdesine sıçrayan yangına müdahale ederek yangını büyümeden söndürdüler.
Gökyüzü - 31.7.2007
Bursagaz'dan Kombili Kampanya
Bursagaz, doğalgazı yaygınlaştırmak için tesisat dönüşümü yaptıran abonelerine 4 ay boyunca kombi hediye edecek. Bursagaz tesisat dönüşümüne yönlendirmek için yeni bir kampanya başlattı. 4 ay boyunca tesisat dönüşümü yaptıran abonelerine çekilişle Airfel kombi hediye edilecek. Kampanya, Bursagaz Genel Müdürü Ertuğrul Altın ve Airfel Genel Müdür Yardımcısı Zeki Özen'in katıldığı toplantıyla tanıtıldı. Bursa'nın mavi gökyüzünü ve yeşil yüzünü korumak için doğalgazın önemine dikkati çeken Altın, Bursa'nın temiz ve ekonomik yakıt olan doğalgaz kullanımında büyük ilerleme kaydettiğini belirtti.
Gökyüzü - 31.7.2007
Tahran Semalarında Görülen Parlayan Cisimler Heyecana Neden Oldu
İran'ın Başkenti Tahran'da Gökyüzünde Parlayan Cisimler Görülmesi Heyecana Sebep Oldu.
Gökyüzü - 29.7.2007
Sezen Şart Koştu
SEZEN AKSI YENİDEN EVLENİRSE BU KEZ ŞARTLARI OLDUĞUNU SÖYLEDİ Artı3 ile Most production tarafından ortaklaşa düzenlenen 18. Most Açıkhava Konserleri, Sezen Aksu ile başladı. Aksu, uzun zamandır seslendirmediğim ama ve şimdi tam zamanı artık diyerek ' Tanrım ' adlı şarkısını seslendirdi. Şarkı sonrası başını gökyüzüne kaldıran Aksu ' Bunları görmüyorsan neleri göreceksin' dedi.
Gökyüzü - 28.7.2007
Ordu'da Elektrik Hatları Yeraltına Alınıyor
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ordu Milletvekili Hilmi Güler'in memleketi Ordu'nun 12 ilçesi ve 7 beldesinde elektrik hatları yeraltına alınıyor. Dünya Bankası'ndan ve Enerji Bakanlığı bütçesinden sağlanan kredilerle gerçekleştirilen elektrik hatlarının yeraltına alınması çalışması hummalı bir şekilde sürüyor. Yeşilırmak Elektrik A.Ş. tarafından gerçekleştirilen, trafik ve yaya geçişlerini engellemeden gerçekleştirilen çalışmalarda bir dönem gökyüzünü kapatan ve hoş bir görüntü bırakmayan elektrik telleri ve direkleri tek tek sökülüyor.
Gökyüzü - 27.7.2007
İstanbul Sokakları, "Cowparade"in Rengarenk İnekleriyle Şenleniyor
Sütaş'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen "CowParade İstanbul" başladı. Gülümseten yardımsever inekler, 1 Ağustos'dan 31 Ekim'e kadar 3 ay boyunca İstanbul caddelerini süsleyecek. Sütaş'ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve Şişli Belediyesi'nin düzenlediği "CowParade İstanbul" sergilenmeye başladı. Dünyanın en büyük açıkhava sanat etkinliği olan CowParade (İnek Geçidi), Paris, New York, Monaco, Moskova, Sidney, Tokyo, Londra gibi dünyanın 54 büyük şehrinden sonra şimdi Sütaş'ın ana sponsorluğu ile İstanbul'da yapılacak. İstanbul sokakları, 1 Ağustos-31 Ekim 2007 tarihleri arasında, sanatçılar, ünlüler ve öğrenciler tarafından tasarlanmış, rengarenk inek heykellerinin sergileneceği dünyanın en büyük halka açık sanat etkinliğine ve sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yapacak. Yaklaşık 150 inek heykeli aralarında Sütaş'ın da bulunduğu, her biri değişik firmaların desteğiyle, birbirinden farklı desenlerle İstanbul sokaklarını renklendirecek. Şehrin en hareketli merkezlerinde sergilenecek inek heykelleri Şişli, Nişantaşı, Harbiye, Beyoğlu, Bebek, Ortaköy, Sultanahmet ile Kanyon, Akmerkez, Profilo, Metro City ve Cevahir alışveriş merkezlerinde yer alarak, şehirde 12 hafta boyunca unutulmaz ve sihirli bir atmosfer yaşatacak. Festival kapsamında tasarlanan inekler, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen bir kokteylle tanıtıldı. Kokteyle, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CowParade International Başkan Yardımcısı Ron Fox, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Alinur Velidedeoğlu, Cemil İpekçi ve diğer tasarımcılar katıldı. Festival ineklerinin tasarım aşamasının sinevizyon eşliğinde gösterilmesinin ardından konuşmalara geçildi. Programda söz alan CowParade International Başkan Yardımcısı Ron Fox, "CowParade İstanbul 2007"nin 2004 Prag'da düzenledikleri etkinlikten sonra gerçekleşen en büyük etkinlik ve yine şimdiye kadar dünyada düzenledikleri 55 etkinliğin büyüklük açısından altıncısı olduğunu ifade etti. Sanatçıların yoğun çalışmalarından sonra ortaya çıkan ineklerin güzelliğinden, üretkenliğinden çok etkilendiğini dile getiren Fox, "İstanbul, CowParade'i düzenlediğimiz en tarihi, çok kültürlü ve benzersiz bir metropolitan. Bu zenginlik 3 ay boyunca İstanbul ile yaşayacak olan tasarımların çeşitliliğinde ve canlılığında kendini gösteriyor" dedi. CowParade'in şehirlerin yaşamında önemli etkilere sahip olduğunu söyleyen Fox, "İstanbul'un CowParade'e entegre olması, bu şehrin dünyanın en önemli noktalarından biri olmasına yardımcı olacak. Bazı şehirler trendleri takip eder, bazıları trendleri belirler. İstanbul kesinlikle tasarım ve başarılı organizasyonlarıyla, CowParade'e getirdiği yüksek itibar ve yeni standartlarla trend belirleyici bir şehir olduğunu kanıtladı" diyerek ana sponsor Sütaş'a CowParade İstanbul'a katkılarında dolayı teşekkür etti. Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ise rengarenk ve yardımsever ineklere, 54 şehirdeki yolculuklardan sonra 55'inci duraklarında ilk kez bir süt firmasının ana sponsor olduğunu belirtti. CowParade İstanbul'un organizatörlerinin bu sponsorluk için geldiklerinde "Eğer inek söz konusu ise bu işin doğal sponsorunun Sütaş olduğunu düşündük ve size geldik" dediklerini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: "Bu cümlede hoş olan şuydu: Demek ki bunca yıldır iletişimde, velinimeti inekleri ön plana çıkaran Sütaş, bu özdeşleşmeyi başarmış, inek denince Sütaş, Sütaş denince de inek akla gelir olmuştur. Ama CowParade İstanbul'a ana sponsor olmamızın bu algıdan da önemli bir başka nedeni daha var. O da inek geçidinin, TEMA'ya, AÇEV'e ve Sokak Çocukları Rehabitalasyon Derneğin'e kaynak aktaracak olması. Topraklarımızın erozyonla her geçen gün azalmasını engellemek, mavi gökyüzü altında daha yeşil bir Türkiye'de yaşamamızı sağlamak, doğamızı ve doğal varlıklarımızı korumak için mücadele eden TEMA Vakfı'na bu etkinlik vasıtası ile bir kaynak sağlayacak olmasını çok önemli bulduk".
Gökyüzü - 26.7.2007
Irak'ta Bombalı Saldırı: 20 Ölü, 60 Yaralı
Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 20 kişinin hayatını kaybettiği, 60 kişinin yaralandığı bildirildi. Güvenlik güçleri ve görgü tanıklarının ifadelerine göre, başkent Bağdat'ın merkezinde bir pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıda 20 sivil hayatını kaybetti. En az 60 kişinin de yaralandığı belirtilirken, saldırıda çevredeki çok sayıda işyerinin de zarar gördüğü belirtildi. Patlama ile birlikte çok büyük bir dumanın gökyüzünü kapladığı ve 2 kilometre uzaklıktaki camların kırıldığı kaydedildi.
Gökyüzü - 25.7.2007
Ufo'ların Kanıtı mı
Shakespeare'in doğum yeri olan Warwickshire yakınlarında gözlenen beş UFO, kasabada hayatın durmasına neden oldu. Dünya çapında zaman zaman UFO ihbarları yapılsa da, ilk kez bu kadar büyük bir kalabalığın, açıklanamayan böylesi bir olaya topluca şahit olduğu vurgulanıyor. Uçuş düzenini bozmadan ağır ağır gökyüzünde süzülen ve kimliği belirlenemeyen beş uçan nesneyi izlemek için Strafford kasabasında yüzlerce kişi toplandı.
Gökyüzü - 25.7.2007
Tuz Gölü de Isınma Kurbanı
Küresel ısınma, Tuz Gölü’nün şeklini değiştirdi. Orta Anadolu Bölgesi’nin en büyük göllerinden birisi olan Tuz Gölü de küresel ısınmanın kurbanı oluyor. Gökyüzünden çekilen fotoğraflar, Tuz Gölü’nün artık haritalardaki şekline benzemediğini ortaya koyuyor.
Gökyüzü - 24.7.2007
Ufo Zannettiler Işıklı Balon Çıktı
MUĞLA’nın Fethiye İlçesi’nde yaklaşık 1 aydır, yerli-yabancı turistler ve vatandaşlar arasında süregelen ’UFO’ tartışmasında gerçek ortaya çıktı. Geceleyin Fethiye semalarında görülen ve UFO olabileceği üzerinde tartışmalar yürütülen, cep telefonlarına kaydedilen, fotoğrafları çekilen ışıklı cisimlerin ’Gece böceği’ adı verilen pirinçten yapılmış ışıklı kağıt balonlar olduğu anlaşıldı. Balonları, Fethiye’deki Suat’ın Yeri Restoran’ın müşterilerini eğlendirmek amacıyla içlerine isim yazıp, ışıklandırarak gökyüzüne bıraktığı belirlendi.
Gökyüzü - 20.7.2007
KKTC Barış ve Özgürlük Bayramı'nı kutluyor (1)
KKTC'de, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 33. yıldönümü Lefkoşa'da Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'ndaki düzenlenen resmi törenle kutlandı. Bayraklarla süslenen tören alanında İstiklal Marşı okundu, tören birlikleri denetlendi, mesaj teatisinde bulunuldu, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener konuştu; tören birlikleri denetlendi ve resmigeçit yapıldı. Paraşütçülerin atlayışları ve Türk Yıldızlarının geçişi törenin en heyecanlı anlarını oluşturdu. Resmigeçit sırasında gökyüzüne kırmızı beyaz balonlar bırakıldı.
Gökyüzü - 19.7.2007
New York'ta 11 Eylül Paniği
Gökdelenlerin en yoğun olduğu ABD'nin New York kentinin Manhattan bölgesinde, akşam iş çıkışı saatinde meydana gelen patlama büyük korkuya ve paniğe neden oldu. Buhar şebekesindeki yer altı pompalarından birinin sebep olduğu tahmin edilen patlamayla New York'un en yoğun toplu taşım merkezlerinden biri olan Grand Central Terminali çevresinde bir anda 11 Eylül görüntüleri oluştu. İlk belirlemelere göre 1 kişinin öldüğü patlamada 2'si ağır 20 kişi de yaralandı. Lexington Caddesi ile 41. sokağın köşesinde meydana gelen patlama, sokak ortasında 6 metre çapında bir krater açılmasına sebep oldu. Açılan delikten göğe yaklaşık 35 metre yükselen basınçlı buhar ve sıcak su, geniş bir alana yayıldı. Patlamayla gökyüzüne fırlayan beton ve demir parçaları 2, 3 blok ilerideki sokaklara kadar ulaştı.
Gökyüzü - 19.7.2007
'4 Yıl Daha Uçuruma Uçurur'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Sıvas Mitinginde, 'Bu İktidara Bir 4 Yıl Daha Verirseniz Hep Birlikte Uçacağız. Ancak Bu Uçma Gökyüzüne Değil Uçurumun Dibine Doğru Olacaktır' Dedi.
Gökyüzü - 19.7.2007
Manhattan'da Patlama
New York'un Manhattan bölgesinde bulunan otogar yakınlarındaki trafoda patlama meydana geldiği bildirildi. Şehir merkezinde bulunan otogar çevresinden dumanlar yükseldiği kaydedilirken, olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildiği açıklandı. New York polis sözcüsü, olaya ilişkin ayrıntılı bir bilginin henüz ellerine ulaşmadığını, ancak otogar yakınlarında bulunan bir trafoda patlama yaşandığı açıkladı. Manhattan'daki yüksek gökdelenlerin arasından gökyüzüne ulaşan dumanlar kentin her yerinden gözlenebilirken, onlarca polis ve itfaiye ekibinin olay yerine sevk edildiği bildirildi.
Gökyüzü - 17.7.2007
Bu sene meteor yağmuru görkemli olacak
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ağustos ayı ortasında gerçekleşecek Perseid meteor yağmurunun bu yıl çok daha net gözlemlenebileceğini açıkladı. Ayın söz konusu günlerde olmayacak olması nedeniyle karanlık olacak gökyüzünün, bu yıl meteor yağmurunu seyretmek isteyenlere, temaşa için uygun bir ortam hazırlayacağı kaydedildi.
Gökyüzü - 17.7.2007
Erzurum ve çevresi hafta boyunca yağmurlu geçecek
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre Erzurum ve civarında hafta boyunca sağanak yağışlar görülecek. Bölgede sıcaklıkların 2 ila 3 derece düşeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji yetkililerine göre, 18 - 24 Temmuz tarihleri arasında gökyüzü parçalı bulutlu olacak, öğleden sonraları ise sağanak yağış bekleniyor.
Gökyüzü - 17.7.2007
Cehennemin 3 Nedeni Mangal, Piknik, Rant
Bodrum son 2 haftada yeşil örtüsünün 650 hektarını kaybetti. Yangınların insan kaynaklı olduğunu açıklayan Orman Genel Müdürü Osman Kahveci "İnsanlarımız üç kuruşluk eğlence adına ormanlık alanlarda piknik ve mangal yaparak cennetin kül olmasına neden oluyor. Kasıt olasılığını da emniyet güçlerimiz ve ekiplerimiz araştırıyor" dedi. CENNETTEN CEHENNEME ALANYA CENNETTEN CEHENNEME MİLAS SABOTAJIN DELİLİ FOTOĞRAFLARBODRUM’un Güvercinlik Köyü ile Milas’ın Meşelik Köyü sınırları içindeki Maya ve Pina yarımadalarında 4 ayrı noktada aynı anda çıkarak yaklaşık 250 hektarlık orman alanının kül olmasına yol açan yangın, dün tamamen söndürüldü. Sabah saatlerinde "dünyanın en büyük ve koruma altında bulunan tek Halep çamı ormanlık alanındaki" 810 hektardan yaklaşık 100 hektarının yandığı ve asırlık 80 bin Halep çamının kül olduğu ortaya çıktı. Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, "Eğitimsizliğin, bilinçsizliğin boyutu bu kadar olur. İnsanlarımız üç kuruşluk eğlence adına ormanlık alanlarda piknik ve mangal yaparak cennetin kül olmasına neden oluyor" dedi. Kahveci dünyanın en büyük ve koruma altındaki Halep Çamı Ormanı’nın yangında büyük zarar gördüğünü belirtti. Yangın sırasında bazı evcil hayvanların zincirle bağlı olduğu için alevlerden kaçamayıp feci şekilde öldüğü ortaya çıktı. Güvercinlik’teki yangının başlangıcına tanık olanların ifadeleri sabotaj şüphesini gündeme getirdi. Teknesiyle Kuyucak Koyu’nda bulunan İstanbullu mimar Soner Danyıldız, ilk dumanı gördüğünü, ardından dumanın bir patlama sonrasındaki gibi yoğunlaşarak top şeklinde gökyüzüne yükseldiğini söyledi.
Gökyüzü - 12.7.2007
Edremit Küçük Sanayi Sitesi'nde Yangın
Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Küçük Sanayi Sitesi'nde bulunan bir lastikçi atölyesinde yangın çıktı. Yoğun dumanı görerek olay yerine koşan sanayi esnafı korkulu anlar yaşarken, yangına müdahale eden emekli bir itfaiyeci yaralandı. Alınan bilgiye göre, Küçük Sanayi Sitesi 18. Sokak'ta bulunan Yusuf Çelikkol'a ait Çelikkollar isimli lastikçi atölyesinde yangın çıktı. Olay yerine gelen Edremit İtfaiyesi, alev alan otomobil, kamyon ve traktör lastiklerine müdahale etti. Lastik yanmasından dolayı gökyüzüne yükselen siyah dumanları gören sanayi esnafı, işyerlerini terk ederek olay yerine koştu ve söndürme çalışmalarına yardımcı oldu.
Gökyüzü - 11.7.2007
Bağımsızlık Günü Şöleninde Bomba Korkusu
Sokaklarda kimseler yok, turistlerden başka.  Amerika'nın "Bağımsızlık Günü" resmi tatil. Ofisten erken çıkıp evimin yolunu tutuyorum. Binaya sapan servis yolunda yavaşlıyorum. Binamın garaj girişinde trafik sıkışması var,bir düzineye yakın araba tampon tampona. Tek şeritli, sürat yapmayı engelleyen tümsekli yolda kaza olasılığı mümkün değil. Bir arabanın arıza yaptığını düşünüyorum. Önümdeki araç hareket ettiğinde peşine takılıyorum. İri kıyım bir adam çıkıyor karşıma. Parkasının üstünde 'polis' yazılı, elindeki kayış siyah tüylü bir köpeğin boğazında halkalanmış. Soruyor: " Burada mı oturuyorsunuz?" 'Evet.' yanıtımı takiben bagajımı açmamı istiyor.  Kokuyla bomba araştıran köpek arabamın etrafında bir tur atıyor. Garaj girişinde omuzlarında otomatik tüfek taşıyan iki polisle gözgöze geliyorum. Üniformaları üstünde SWAT yazısını okuyorum. Özel silah ve egitim görmüş komando timine mensup bu polisler. Apartman kapıcısına "Ne oluyor?" diye soruyorum. Doğu Nehri üstünde yapılacak Bağımsızlık Günü kutlaması çerçevesinde havai fişek gösterilerinde olası terör eylemlerine karşı güvenlik yoklaması cevabını alıyorum.   Oturduğum daire New York'ta geleneksel gösteri için ideal yer. Macy's mağazasının kiraladığı iki dev mavna çoktan yerini almış. Bitişiğimizdeki lokantaya bitişik seyyar polis merkezi aracını görüyorum. Evime gelirken diğer bir seyyar merkezi BM binası yakınında gördüğümü hatırlıyorum. Zil çalıyor. Kapıda gösteriyi seyretmek için bize misafir gelen üniversiteli iki kız misafirimiz. İsimlerini önceden bina yönetimine bildirmemize rağmen polis refakatinde getiriliyorlar.   Pencereden bakıyorum, Doğu Nehri'ne paralel yol insan denizi gibi. Naklen yayın yapan NBC TV'nin muhabiri bir milyon kişinin nehir boyunca toplandığını söylüyor. Saat 21'i geçtikten sonra hava fişek gösterileri başlıyor. Leylak, zambak, sümbül, krizantemler gece karanlığında gökyüzünde salkım salkım açılıyor.
Gökyüzü - 11.7.2007
Form Tutmak İçin Capo-robics
Hala diyetinize egzersiz eklemediniz mi? Haydi gelin sizin için hazırladığımız ve Brezilyalı kadınların o müthiş görüntülerinin sırrı olan egzersizimize başlayın. Capoeira adlı dövüş sanatından esinlenen bu egzersizle plajların en sıkı vücutlu kadını olabilirsiniz Prodüksiyon: Funda Çatar / Manken: Yasemin Ergene ISININ Her egzersizde olduğu gibi Capo-Robics'e başlamadan önce ısınmak gerekiyor. Böylece esnekleşen vücudunuzla, hareketleri daha kolay yapabilir ve olası sakatlanmalardan korunabilirsiniz. 1. Ayaktayken bacaklarınızı her iki yana doğru iyice açın. Ardından ellerinizi zeminle paralel oluşturacak şekle getirin. Şimdi bir yandan yavaş yavaş diz çökerken ellerinizi de zemine doğru indirin. Dizlerinizle 90 derecelik bir açı oluşturun. Bu iniş sırasında yavaşca nefes verin. Hareketi uygularken, toprağa bir fidan ektiğinizi hayal edin. 2. Nefes alırken vücudunuzu yavaşca doğrultun. Bu sırada ellerinizi göğüs hizasına getirin ve avuç içlerini dışa doğru döndürün. Ellerinizin sırtları birbirine değmemeli. Şimdi ekmiş olduğunuz fidanın gelişerek vücudunuzun önünde yavaş yavaş bir bitkiye dönüştüğünü hayal edin. 3. Vücudunuzu; bacaklarınız, kollarınız ve gövdenizin üstü gerilinceye kadar gökyüzüne kaldırın.
Gökyüzü - 11.7.2007
Bir Gecede Yedi Ufo Gören Adam
Antalya'da Eca Elmor'un Akdeniz Bölge Satış Müdürü Ayhan Hacısalihoğlu 11 Haziran Gecesi, Saat 23.30'da Evinin Balkonunda Otururken Gökyüzünde Yedi Uçan Cisim Gördü.
Gökyüzü - 10.7.2007
Etimesgut'ta 17 Açılış Birden
Etimesgut Belediyesi, şimdiye kadar gerçekleştirdiği projelerden 17'sini Davut Güloğlu konserinin yer aldığı muhteşem bir törenle hizmete açtı. Açılışta bir konuşma yapan Etimesgut Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz vatandaşlara seslenerek, "Göreve geldiğimiz günden beri gerçekleştirdiğimiz projelerden sadece 17 tanesinin açılışını yaptık. Hayırlı olsun. Sağlıklı, sıhhatli ve huzur içinde kullanın. Bunların tamamı Etimesgut'a yakışmıştır. Sizlerin destek ve dualarıyla projelerimizi katlayarak attırarak yapmaya devam edeceğiz" dedi. Yılmaz, 30 yıldır bekleyen Şırıncaktepe konut yenileme projesinde bütün prosedürlerin tamamlanarak ihale aşamasına geldiğini ve bu sene başlayıp 18 ay içinde biteceği müjdesini verdi. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin de tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi hakkında da bilgi vererek yargı kararının beklendiğini ifade etti. Yılmaz, Etimesgut Festival alanına 82 bin metrekarelik bir ticaret merkezi yapmayı planladıklarını, projesinin çizildiğini, ihalesinin ve sözleşmesinin yapıldığını kaydetti. Fakat Dünya Ticaret ve Fuar Merkezi'nin yapılmasını engelleyen zihniyetin burada da karşılarına çıktıklarını söyleyen Yılmaz, idare mahkemesine ve adliyeye dava açıldığını, hatta İçişleri Bakanlığı'na kadar şikayet edildiklerini kaydetti. Etimesgutlulara "Buraya hizmet yapmayalım mı?" diye soran Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, "Hemşehrilerim eğer yapmayın diyorsanız yapmayalım. Ama biz diyoruz ki biz hizmet için geldik. Hizmet için buradayız. Bizim ilçemize ticaret ve iş merkezi yapılamaz mı? Maalesef görüyoruz ki size hizmet edeceğiz diye yola çıkanlar yapılan hizmeti engellemek için büyük bir gayret içindeler" dedi. Bugüne kadar hizmet edemeyenlerin, hizmetin ne olduğunu bilmeyenlerin, büyük bir birlik oluşturarak hizmeti engellemek için gayret sarf ettiğinin altını çizen Belediye Başkanı Serhat Kemal Yılmaz, "Biz diyoruz ki sizlerin desteği olduğu sürece bu projeleri tek tek gerçekleştireceğiz. Biz inanıyoruz ki bugün burada açılışı yapılan bu 17 projenin yanına bir 17 daha 100 tane daha yapıp sizlerin hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun" diye konuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise yaptığı konuşmada, yurtdışından gelen bütün misafirlerine önce Etimesgut ve Sincan'ı gösterdiklerini dile getirdi. Etimesgut'un ve Sincan'ın Ankara'nın gelişmesine en güzel örnekler olduğunun altını çizen Melih Gökçek, Etimesgut'ta Göksu Parkı'nı Sincan'da ise Harikalar Diyarını sosyal faaliyetler regrasyon alanını yaptıklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, vatandaşlara bir müjde daha vererek, "Önümüzdeki yıl bu iki dev projeye bir kardeş daha getirmek istiyorum. Bu kardeş proje Etimesgut sınırları içinde 8.5 milyon metrekarelik Atatürk Orman Çiftliği içinde Avrupa'nın en büyük hayvanat bahçesi gösteri alanı olacak" diye konuştu. Bunu da 3 ile 5 sene arasında bitirmeyi planladıklarını ifade eden Melih Gökçek, Zırhlı Birlikler Tümen önündeki yolun tekrar ihale edileceğini, Ümitköy, Etimesgut ve Sincan arasına 7 alt geçidiyle birlikte en geç önümüzdeki seneye kadar yapılacağını kaydetti. Şaşmaz bağlantı yolunun da yapılacağını kaydeden Melih Gökçek, İstanbul yolu Eryaman'a yukarıdan girişin kolaylaştırılması ve Etimesgut'a Şeker Kavşağı'nın girişi bağlantılarının yapılacağını belirtti. Konuşmaların ardından sahneye çıkan ünlü sanatçı Davut Güloğlu söylediği türküler ile konsere katılan binlerce vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede havai fişek gösterileri yer alırken yine gökyüzüne lazerle açılış boyunca Türkiye haritası çizildi.
Gökyüzü - 10.7.2007
İskitler'de kullanılmayan üç dükkan yandı
Ankara Altındağ'da kullanılmayan haldeki dükkanların önüne bırakılan lastiklerin yanması sonucu üç dükkan tamamen yandı. İtfaiye ekipleri tarafından güçlükle söndürülen yangında vatandaşlar belediyenin bölgeye olan ilgisizliğinden yakındı. Alınan bilgiye göre, yangın İskitler Demirciler Sitesi 85. Sokak'ta meydana geldi. Bir sene önce belediye tarafından boşaltılan dükkanların önüne bırakılan lastikler kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı. Yanan lastiklerdeki alevlerin büyümesi sonucu yangın 35 numarada bulunan üç dükkana sıçradı. Yangın nedeni ile gökyüzünü siyah bir duman bulutu kapladı.
Gökyüzü - 7.7.2007
Antalyalılar 07.07.2007'ye Buruk Giriyor
Takvimlerde yarın üç 7'nin yan yana gelecek olmasıyla tüm dünyada yayılan 07.07.2007 çılgınlığı sürerken, 07 plaka numarasına sahip Antalya'da planlanan 7 Temmuz partisi seçim engeline takıldı. Bu günün şanslı olduğuna inanan Antalyalılar, seçim propagandasına dönüşmesinden endişe ettikleri partinin iptal edilmesinden dolayı üzgün. Antalyalılar Derneği'nin organize ettiği 07.07.07 partisi iptal edildi. Dernek ve destek veren kuruluşlar kutlamalar için aylar öncesinden çalışmalara başladı. Antalyalılardan yoğun ilgi gören "07 partisi", heyecanla beklenirken dernek yönetimi kutlamaları iptal etmeye karar verdi. İptal kararının gerekçesi ise yaklaşan seçimler nedeniyle propaganda çalışmalarının partiye katılanları huzursuz etme olasılığı oldu. Açıklamasında, her partiye eşit uzaklıkta olduklarını belirten Dernek yönetimi, "Yönetim olarak siyasetin gölgesinde yapılacak kutlamalarda Antalyalılık ruhunu ortaya koyamayacağımızı düşündük" dedi. NİKAH SAYISINDA PATLAMA Tüm dünyada etkisini gösteren 7.7.2007 çılgınlığına evlenecek çiftler de katıldı. Evlenmek için 07.07.07'yi tercih edenlerin sayısı yarın tüm dünyada "evlenme rekoru" kırılacağını gösteriyor. Yarın için yer bulamayan ya da evlendirme dairelerinin yoğunluğundan dolayı gün alamayan çiftler ise 8 Temmuz Pazar gününü tercih ediyor. ABD'nin Las Vegas kentinde de 3 bin çiftin, 7 Temmuz 2007'de evlenmek için gün aldığı haberleri dünya basınına yansıdı. Çankaya Evlendirme Dairesi'ne bu tarih için yapılan başvurular Cuma günü akşamına kadar devam etti. Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Evlendirme Birimi Koordinasyon Yetkilisi Aycan Çakan, ANKA'ya yaptığı açıklamasında, 7.7.2007 tarihinde kıyılacak nikahların yüzde 100 artış gösterdiğini belirtti. Çakan, normalde bir günde en fazla 60 nikah kıyabildiklerini, ancak bu tarihe olan büyük talepten dolayı nikah sayısını 101'e çıkardıklarını söyledi. Başvuruların Cuma günü bile devam ettiğini belirten Çakar, kapasite yetersizliğinden dolayı bu sayıda kaldıklarını, imkanlar daha geniş olsa nikah işlemlerini geri çevirmeyeceklerini dile getirdi. Çakar, evlenecek çiftlerin, tarihi genellikle kolay hatırlanabilir olmasından dolayı tercih ettiklerini kaydetti. Personelin 11.00-19.00 olan çalışma saatlerini 11.00-22.00'a uzattıklarını belirten Çakar, bütün personelin aralıksız çalışacağını, Pazar günü de aynı yoğunluğun devam edeceğini söyledi. Dünya yarının "uğurlu gün" olduğunu düşünürken astrologlar bu konuda farklı düşünüyor. Merkür'ün konumu nedeniyle 7 Temmuz'da bazı aksiliklerin yaşanabileceğini belirten astrologlar, çiftleri temkinli olmaya çağırıyor. 7 NEDEN ÖNEMLİ İnternette 07.07.07 ile ilgili çeşitli bilgiler de aylardır kullanıcılar arasında paylaşılıyor. 7'nin dünya için taşıdığı anlam, inernette Verda Aymete'ye ait olduğu belirtilen metinle anlatılıyor. "Dünya 7 kıta, hafta 7 gün, gökkuşağı 7 renk, dünyanın 7 harikası, eski Yunan uygarlığında 7 akıllı adam! Dünyada 7 kapı, mitolojide 7 esas Tanrı, soyumuz 7 göbek, Pamuk Prenses ve 7 cüceler, ilkokulun başlangıç yaşı 7, Çin'de kutsal 7 element, dünyanın etrafında 7 gezegen, Feng Shui'de iletişim sayısı 7, büyükayı 7 yıldızlı, insan 7 çakralı, nota sayısı 7, káinatın 7 safhada yaratıldığına inanılır. İrfanın, mistik gücün, dua ve meditasyonun, manevi başarının ve bilgeliğin rakamı yine 7... Kábe'nin etrafı 7 kez tavaf edilir, Katoliklerde 7 sakrament esas, kutsal şamdan 7 mumlu, Mısır'da güneş tanrısı RA 7 ruhlu, Tibet'te 7 Buda, Afrikalıların Kwanza bayramı 7 sembollü, Zulu süsleri 7 renkli, Eskimolarda kar 7 isimli, Hürmüz 7 kocalı, dinlenmek 7. günde, 7 tepe üstünde Rio, 7 tepe üstünde Roma, 7 tepe üstünde İstanbul, filmlerden '7 kardeşe 7 gelin', başka bir film '7 günah', 'James Bond 007', Yüzünüzde 7 nokta (açık) var (ağız, kulak 2, burun 2, göz 2), dünya 7 kıta, denizlerin figüratif sayısı 7, Kızılderililere göre mevsimler 7 tane, Avustralya yerlileri Kulinlere göre de mevsimler 7 tane, Japonya'da rakamların en uğurlusu 7, Tarot falında 7 zafer, Mevláná yılı (doğum yıldönümü-1207-2007), gökyüzü 7 kat.
Gökyüzü - 5.7.2007
Festival coşkusu göklere taşındı
Bu yıl 27.'si düzenlenen Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali kapsamında gökyüzü tutkunları mini uçaklarla şehri kuşbakışı seyretme fırsatı buluyor
Gökyüzü - 5.7.2007
ABD'de Bağımsızlık Günü Kutlamaları
ABD'nin New York kentinde ''4 Temmuz Bağımsızlık Günü'' Manhattan'da düzenlenen havai fişek gösterileriyle kutlandı. New Yorklular yağmurlu havaya karşın, 231. Bağımsızlık Günü dolayısıyla ülkenin en büyük mağaza zincirlerinden Macys'in düzenlediği havai fişek gösterilerini izlemek için Manhattan'da East River ile South Street Seaport bölgelerine akın etti. Başta BM bahçesi olmak üzere gösterilerin yapıldığı kıyıya yakın yerlerdeki caddeleri, köprüleri, parkları dolduran, ellerindeki şemsiyelerle binaların çatılarına, balkonlarına çıkan New Yorklular, yarım saat süren gökyüzündeki ışık şölenini coşkuyla izledi.
Gökyüzü - 4.7.2007
Sıcaklık 37 Derece Olacak!
TÜRKİYE GENELİNDE BU İKİ GÜN HAVA YİNE SICAK VE BUNALTICI OLACAK. İSTANBUL 37 DERECEYLE KAVRULACAK! Marmara ve Ege'de rüzgar lodosa dönerek yarın aşırı sıcak ve bunaltıcı bir gün yaşanmasına neden olacak. Ancak aynı akşam rüzgar karayele dönerek sertleşeceğinden Marmara'nın Kuzey ve Doğu'sunda yerel sağanak yağmurlar bekleniyor. Cuma günü ise Marmara ve Batı Karadeniz'de belirgin sıcaklık düşüşü gözlenecek. İç, Doğu ve Güney Bölgelerde ise yağış beklenmezken, sıcaklık artmaya devam edecek. Türkiye'nin beş büyük kent merkezinin hava koşulları şöyle: İstanbul ve Bursa'da sıcaklık 5-6 derece artacak ve bunaltıcı bir gün yaşanacak. Yarın gecce ve cuma sabahı yağış olasılığı var. Ankara'da hava parçalı bulutlu ve sıcak. İzmir ve Adana'da da güneşli bir gökyüzü görülürken sıcaklık cuma gününe kadar artacak.
Gökyüzü - 4.7.2007
Astronomi Yaz Okulu
12 yaş ve üzerindekilerin katılabileceği popüler ve eğitsel içerikli “Astronomi Yaz Okulu” açılıyor. Astronomi meraklıları yaz okulunda, gündüzleri teleskop, güneş, yıldızlar, gezegenler, gök cisimleri hakkında teorik dersler alacak, akşam ise havanın kararmasıyla hem çıplak gözle hem de teleskoplarla gökyüzünü keşfe çıkacaklar.
Gökyüzü - 3.7.2007
New York, 4 Temmuz'u 40 bin havai fişekle kutlayacak
ABD'nin New York kenti Ulusal Bağımsızlık Günü olan 4 Temmuz'u Amerikan tarihinin en büyük havai fişek gösterisiyle kutlamaya hazırlanıyor. Yarın akşam kentin East River bölgesinde gerçekleşecek gösterinin ilk 60 saniyesinde 8 mavnadan atılacak bin 300 patlayıcıyla başlayacak ışık şöleninde 40 bin fişek gökyüzüne fırlatılacak.
Gökyüzü - 3.7.2007
Alevler mahalle sakinlerine korkulu anlar yaşattı
İzmir'in Konak ilçesi Damlacık semtinde ahşap bir evde çıkan yangın vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. İtfaiye erlerinin gökyüzüne yükselen alevleri kontrol altına almakta güçlük çektiği yangında, ölen ve yaralanan olmaması ise sevindirdi. Çevredeki 3 evin çatısına da sıçrayan yangının ardından M.K. ( 40) gözaltına alındı.
Gökyüzü - 2.7.2007
Başbakanı balonlu protestoya soruşturma
AK Parti'nin Kayseri mitingi sırasında balonlar eşliğinde gökyüzüne yükselen protesto amaçlı pankart hakkında Kayseri Emniyet Müdürlüğü inceleme başlattı.
Gökyüzü - 30.6.2007
Aliağa'da çıkan yangın korkuttu
İzmir'in Aliağa ilçesinde bir lastikçi dükkânında çıkan yangın paniğe yol açtı. Çevredeki dükkanlara da sıçrayan yangında büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Aliağa içlesi Foça yolu üzerinde oto lastiklerinin tamiri ve satımının yapıldığı bir dükkanda akşam saatlerinde yangın çıktı. Sigara izmaritinden çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü. Yandaki tornacı ve diğer dükkanlara da sıçrayan yangın, Aliağa İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2,5 saat çalışması sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında gökyüzünü siyah dumanlar kaplarken, iş yerlerinde büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
Gökyüzü - 27.6.2007
Gebze'de Fabrika Yangını
Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Dilovası beldesinde faaliyet gösteren ve küvet ile duş kabinleri üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı. Tamamen yanan fabrika kullanılmaz hale geldi. Edinilen bilgiye göre, Dilovası beldesi Tavşanlı köyü Eski Bağdat Yolu üzerinde faaliyet gösteren ve küvet ile duş kabinleri üretimi yapan Sanicor isimli fabrikada, akşam saatlerinde mesai saati bitiminin ardından yangın çıktı. İlk belirlemelere göre yangın, Türkiye'yi etkisi altına alan Afrika sıcaklarının etkisiyle, küvet yapımında kullanılan bir kimyasal madde olan polyesterlerin, aşırı ısınarak alev alması sonucu çıktı. Alevlerin diğer kimyasallara ve içeride bulunan patlayıcı maddelere sıçramasıyla, fabrika içinde büyük patlamalar oldu ve yangın kısa sürede bütün fabrikayı sardı.Yangına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çok sayıda itfaiye ekibi ile çevre fabrikaların itfaiye ekipleri hemen müdahale etti. Polyesterlerin alev alev yandığı ve yoğun bir dumanın gökyüzünü kapladığı yangına itfaiye ekipleri müdahale ederken güç anlar yaşadı.
Gökyüzü - 26.6.2007
Türkiye İnsan Hakları Vakfı'ndan işkenceye bolonlu eylem
Türkiye İnsan Hakları Vakfı, dünyada ve Türkiye'de uygulanan işkence olaylarına tepki göstererek durumu protesto etmek için eylem yaptı. Dünyadaki tüm işkence olaylarının son bulmasını isteyen vakıf üyeleri dünyada işkenceye maruz kalan insanlar için gökyüzüne balon uçurdu.
Gökyüzü - 25.6.2007
Boeing'ten 22 Öğrenciye Yaz Tatili Hediyesi
Dünyanın önde gelen uzay ve havacılık şirketi Boeing, 22 öğrenciye "Uzay Kampı Türkiye"nin uzay ve teknoloji konusundaki programına katılmaları için burs sağladı. Öğrencilerin mezuniyet sertifikaları 23 Haziran Cumartesi günü yapılan bir törenle verildi. Uzay Kampı Türkiye'nin 17-23 Şubat 2007 tarihleri arasındaki 6 günlük eğitim programına katılan öğrenciler, yaz programını bitirerek başarıyla mezun oldu. Uzay Kampı'nın uzay bilimleri ve teknolojileri konusundaki programına Boeing'in sağladığı bursla katılan öğrenciler, öğrenim gördükleri ilköğretim okullarının yönetimleri tarafından seçiliyorlar. Uzay Kampı Türkiye'nin bu yıl 17-23 Haziran 2007 tarihleri arasında düzenlenen yaz programına katılan öğrenciler; Düzce Beyköy İlköğretim Okulu, Bolu İnkilap İlköğretim Okulu, Düzce Aziziye İlköğretim Okulu, Ankara Dumlupınar İlköğretim Okulu, Ankara Yeşilkent İlköğretim Okulu, Ankara Hüseyin Güllü Ceylan İlköğretim Okulu, Samsun Göl İlköğretim Okulu, Ankara MEV Gökkuşağı İlköğretim Okulu, Alanya Konaklı Gazi İlköğretim Okulu, Ordu Kumru Atatürk YİBO ve Ankara Kıymet Necip Tesal İlköğretim Okulu'ndan seçildiler. ÖĞRENCİLER ÇOK EĞLENDİ İzmir'de bulunan Ege Serbest Bölgesi'nde kurulu 'Uzay Kampı Türkiye'nin programına katılan gençler, kamp boyunca uzay bilimleri, teknolojileri ve takım çalışması konularında uygulamalı eğitim aldı. Öğrenciler, model roket yapımı ve fırlatılması ile gözlemevindeki teleskopla yıldızların, gezegenlerin ve diğer gökcisimlerinin incelenmesi gibi farklı faaliyetlere de katıldılar. Çocuklar ayrıca, yapay ışıkla gökyüzünün istenilen saat dilimindeki görüntüsünün oluşturulduğu planetaryumda (yıldızevi), takımyıldızlar ve gezegenler hakkında bilgi alırken havuz aktivitesi ve barbekü gecesine katılarak eğlenceli vakitler geçirdi.
Gökyüzü - 25.6.2007
Ressam Attila Bayraktar Fransa'da Öldü
Ressam Attila Bayraktar, uzun süren rahatsızlığı sonunda Fransa'nın Saint Sauveur kasabasında 72 yaşında vefat etti. Fransız eşinin görevi nedeniyle 1984 yılından beri bu kasabada yaşayan sanatçının cenazesi, Cuma günü atölyesinde kalabalık bir dost grubunun katıldığı törenden sonra aynı kasabanın mezarlığında toprağa verildi. Düzce doğumlu ressamın yakın dostu eski Saint Sauveur belediye başkanı Profesör Claude Boutet, törende yaptığı konuşmada, Türk ressamın özellikle sanatçı kimliğine değerine değinerek, ''Hiçbir sanatçı bu kasabanın görünümünü ve bugünkü gibi bulutlu gökyüzünü sizin gibi resmedemedi'' dedi.
Gökyüzü - 24.6.2007
Uçağı İzlerken Damdan Düşen Şahıs Hayatını Kaybetti
Şanlıurfa'da, Gökyüzündeki Uçağı İzleyen Bir Kişi, Ayağının Kayması Sonucu Damdan Düşerek Hayatını Kaybetti.
Gökyüzü - 19.6.2007
Orta Asya'da yıldız ile hilalin buluşması
Orta Asya'da dün akşam hilal ile yıldızın buluşması, değişik görüntülere sahne oldu. Gözyüzünde bir araya gelen hilal ve yıldız Türk bayrağını semaya nakş etti. CİHAN'ın saniye saniye görüntülediği ilginç gökyüzü olayında önce Venüs yıldızı ve Ay birbirine yaklaştı.
Gökyüzü - 19.6.2007
Bağdat'ta Şii Camisine Bombalı Saldırı
Bağdat'ın merkezindeki bir Şii camisi yakınında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda ölü sayısı 60'a yükseldi. Şiiler'in yoğunlukta olduğu El Senek Mahallesi'ndeki El Kholani Camii dışında meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 60 yükseldiği, 124 kişinin de yaralandığı belirtildi. Patlamanın ardından El Senek Mahallesi'ni toz bulutu kapladığı ve gökyüzüne siyah dumanların yükseldiği ifade edildi.
Gökyüzü - 19.6.2007
Şii Camisine Bombalı Saldırı: 22 Ölü, 70 Yaralı
Bağdat'ın merkezindeki bir Şii camisi dışında bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda ilk belirlemelere göre 22 kişi hayatını kaybetti. Şiiler'in yoğunlukta olduğu El Senek Mahallesi'ndeki El Kholani Camii dışında meydana gelen patlama da ayrıca 70 kişinin yaralandığı belirtildi. Patlamanın ardından El Senek Mahallesi'ni toz bulutu kaplarken, gökyüzüne siyah dumanların yükseldiği ifade edildi.
Gökyüzü - 19.6.2007
Ay, Venüs'e Küstü
Geçtiğimiz Günlerde 500 Yılda Görülebilecek Bir Rastlantıyla Gökyüzünün Tam Zirvesinde Türk Bayrağı Şeklini Alan Ay ve Venüs, Dün Gece Tam Ters Şekilde Durarak İlginç Bir Görüntü Oluşturdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gökyüzü Haberleri | Gökyüzü Haber - Haberler - Sayfa 5 - Gökyüzü haberleri, son dakika gökyüzü haber ve gelişmeleri burada. İsrailliler, Uçurtmalarıyla Gökyüzünü Rengarenk Boyadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 17:23:57. #1.14#
title