Göklerin Hakimi

Göklerin Hakimi

Şimdiye Kadar Üretilmiş Uçakların En Büyüğü Olan Aırbus A380 Yarın Türkiye Semalarında Gösteri Yapacak

Göklerin Hakimi

ŞİMDİYE KADAR ÜRETİLMİŞ UÇAKLARIN EN BÜYÜĞÜ OLAN AIRBUS A380 YARIN TÜRKİYE SEMALARINDA GÖSTERİ YAPACAK

Atatürk Havalimanı'na sorunsuz şekilde inen dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380'in pilot ve mürettebatı, çiçeklerle karşılandı.

Tanıtım uçuşları kapsamında Çin'den İstanbul'a gelen A380, saat 13.25'te önceden planlandığı gibi çekim yapılabilmesi için piste yakın geçiş yaptı. Uçak, daha sonra saat 13.45'te 18-36 pistine inişini gerçekleştirdi.

Çok sayıda basın mensubu, uçağın inişini apronda kendilerine ayrılan bölümde merdivenler üzerinden görüntüledi. İnişi, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, TAV üst düzey yöneticisi (CEO) Sani Şener, DHMİ Atatürk Havalimanı Baş Müdürü Celal Özuğur ve Airbus yöneticisi Andreas Kramer de buradan izledi.

İnişin tamamlanmasının ardından uçağın kokpit penceresi içeriden açılarak Türk Bayrağı ile karşılayanlara selam verildi. 4'ü pilot toplam 41 kişinin bulunduğu uçak, sorunsuz şekilde gerçekleşen inişin ardından 209 numaralı kapıya yaklaştırıldı. Merdiven uzatılan uçaktan el sallayarak inen pilotları çiçeklerle karşılayan ilgililer, daha sonra pilotlarla birlikte uçağa girerek incelemede bulundu.

Dünyanın en büyük yolcu uçağı, yarın İstanbul-Ankara parkurunda tanıtım uçuşunu gerçekleştirdikten sonra Atatürk Havalimanı'na tekrar iniş yapacak. Ardından havalimanında basın toplantısı düzenlenecek ve tanıtım uçuşunda bulunmayan diğer basın mensuplarına uçak gezdirilecek.

Kaynak: Gecce