Gökhan Gönül, Sakatlığı Nedeniyle Milli Takım Kadrosundan Çıkarıldı

A Milli Futbol Takımı'nda Sakatlığı Süren Gökhan Gönül, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim Tarafından Kadrodan Çıkarıldı.

Gökhan Gönül, Sakatlığı Nedeniyle Milli Takım Kadrosundan Çıkarıldı

A Milli Futbol Takımı'nda sakatlığı süren Gökhan Gönül, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından kadrodan çıkarıldı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, milli takım doktorları Cengiz Dinç ve Bülent Bayraktar ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Milli Takım doktorlarından Cengiz Dinç, Gökhan Gönül'ün sakatlığında iyileşme olmadığını belirterek, "Gökhan Gönül, yaklaşık iki haftadır bizimle beraber. Aramıza katıldığından beri herhangi bir antrenman yapmadı. Sürekli tedavisine ve takibine devam etmekteyiz. Bugün son bir kontrol daha yaptık. Ancak kontroller neticesinde kemik ödeminin istediğimiz düzeyde geçmediğini gördük. Şampiyonaya yetişmeyeceğine karar verdik ve hocamıza bu kararımızı ilettik" ifadelerini kullandı.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ise, Gökhan Gönül'ün oynamasının mümkün olmadığını söyleyerek, "Gökhan Gönül ile sonuna kadar beraber olmak istiyorduk. Ama yapılan kontrollerde oynamasının, hatta antrenman yapmasının sakıncalı ortaya çıktı. Bizim için oyuncuların sağlığı her şeyden önemlidir. Gökhan Gönül'ü sakatlığının tedavisinin yapılması için kadrodan çıkarmak zorunda kaldık ve yerine kimseyi çağırmayacağız" dedi.

Milli futbolcu Gökhan Gönül ise, çok üzgün olduğunu, duygularını anlatmakta zorluk çektiğini belirterek, "Şu an hissettiklerimi anlamanız için yaşamanız gerekiyor. Kötü bir durumdayım. Avrupa Şampiyonası'nı dört gözle beklemiştim. Sezon boyunca kafamda şampiyonada oynamak vardı. Avrupa Şampiyonası'nda oynamak her futbolcuya nasip olmuyor. Bu fırsat benim ayağıma kadar gelmişti. Ama sakatlığım nedeniyle forma giyemeyeceğim. Çok üzgünüm" diye konuştu.

Ligde sakat sakat oynadığı için pişman olduğunu söyleyen Gökhan Gönül, "Sakatlığımı biliyordum, ama oynamaya devam ediyordum. Ağrılarım var ve tedavimin uzun süreceği belirtiliyor. Sakatlığımın bu derece kötü olduğunu bilmiyordum. 1.5 ay sakat sakat oynadığım için pişmanım. Kimseyi suçlamıyorum, sakat sakat oynamak benim seçimimdi. Şampiyonluk yarışındaydık ve bu da ağrılarımı biraz olsun dindiriyordu. Kimse sakat sakat oynamam için beni zorlamadı" dedi.

Avrupa Şampiyonası'nda oynamayacağı için üzgün olduğunu tekrarlayan Gönül, "Arkadaşlarımın bu şampiyonada başarılı olacağına inanıyorum. Onların yanında olamayacağım için üzgünüm" ifadelerini kullandı.

(İY-İY-CC-S)

Kaynak: İHA