Gökhan Azcan Haberleri

Gökhan Azcan haber, Gökhan Azcan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gökhan Azcan - 05.10.2011
Karabük'te Tütün ve Sigara Denetimi
Safranbolu'daki denetime, İlçe Kaymakamı Gökhan Azcan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin ile İl Sağlık Müdürlüğü ve belediye ekipleri katıldı.
Gökhan Azcan - 24.09.2011
Hem En Güzel Üzümü, Hem Üzüm Güzelini Seçtiler
Kent Tarihi Müzesi bahçesinde yapılan etkinliğe üzüm yetiştiricilerinin yanı sıra eski TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, TBMM İdari Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Karabük Vali Vekili Abidin Uysal, HAK-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy katıldı.
Gökhan Azcan - 24.09.2011
Safranbolu Geleneksel Bağ Bozum Şenliği
Üzüm pekmezi kaynatılarak ikramlarda bulunulan şenliğe, TBMM İdari Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Karabük Vali Vekili Abidin Uysal, HAK-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile çok sayıda çiftçi katıldı.
Gökhan Azcan - 22.09.2011
Safranbolu'da Bağ, Şenlikle Bozulacak
Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Eylül'de düzenlenecek "Geleneksel Bağ Bozumu Şenliği" ile üreticilerin ilk üzüm salkımlarının toplayarak etkinliklere katılacaklarını söyledi.
Gökhan Azcan - 21.09.2011
Besteci Ahmet Niyazi Şengül Hayatını Kaybetti
Şengül için Dedeoğlu Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kaymakam Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve vatandaşlar katıldı.
Gökhan Azcan - 20.09.2011
Safranbolu'da "Ahilik Haftası" Kutlamaları (Fotoğraflı
Vali Küçük, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile protokol, kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin temsilcilerine plaket taktim etti.
Gökhan Azcan - 18.09.2011
"12. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"
Festival etkinlikleri çerçevesinde "En iyi restore edilen ve korunan ev" seçilen Bağlar bölgesindeki Paçacıoğlu Konağı'na, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile konak sahibi Hüsnü Paçacıoğlu tarafından plaket çakıldı.
Gökhan Azcan - 18.09.2011
12. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali
Ödüller, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan ile Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy tarafından verildi.
Gökhan Azcan - 17.09.2011
"12. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"
Misak-ı Milli Meydanı'ndaki törende, festival meşalesini Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy birlikte yaktı.
Gökhan Azcan - 14.09.2011
Bayanlar, Girişimcilik Sertifikası Aldı
Karabük ve Safranbolu İşadamları Derneği (KASİAD) ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Karabük Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen "Bayanlara Özel Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursuna katılan 22 kursiyere sertifikaları törenle verildi.
Gökhan Azcan - 17.08.2011
Safranbolu Lokumu Tescil Yolunda
Ahmet Özler - Tarihi konaklarıyla ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesinde üretilen lokum, Türk Patent Enstitüsüne (TPE) yapılan başvuruya 6 ay içinde itiraz olmaması durumunda coğrafi işaret olarak tescillenecek. Safranbolu Lati Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin "Safranbolu lokumunun" coğrafi işaret olarak tescillenmesi için TPE'ye yaptığı başvurunun, Resmi Gazete'nin 14 Ağustostaki sayısında ilan edilmesi Safranbolulu üreticileri sevindirdi. Görüntüsü ve kıvamıyla boğazı yakmayan, dişe ve damağa yapışmayan, kendisine has lezzet ve aromasıyla diğer lokumlardan farklılığı belirtilen ürünün yapılışıyla ilgili bilgiler verilen yayında, coğrafi işaretin kullanım şekli de anlatılıyor. Kaymakam Gökhan Azcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendine has özelliği olan Safranbolu lokumunun tescilini alarak tüketiciye kalitesiz lokum ulaşımını engelleyeceklerini söyledi.
Gökhan Azcan - 07.08.2011
Evrenye Köyünde 1500 Kişilik İftar
Kastamonu'nun İnebolu ilçesine bağlı Evrenye köyünde verilen iftar yemeğine bin 500 kişi katıldı. Evrenye Köyü Turizm ve Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğine Vali Erdoğan Bektaş, AK Parti Kastamonu milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Kastamonu eski milletvekili Musa Sıvacıoğlu, İl Emniyet Müdürü Sami Uslu, İnebolu Kaymakamı Kubilay Ant, Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, İzmir Dikili Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, AK Parti İl Başkanı Metin Çelik ve işadamları katıldı.
Gökhan Azcan - 04.08.2011
Safranbolu Kent Konseyi Oluşturuldu
Safranbolu ilçesinde kent konseyi oluşturuldu. Kaymakam Gökhan Azcan, düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de birçok il ve ilçede kent konseylerinin oluştuğunu, başarılı çalışmalara da imza atıldığını söyledi.
Gökhan Azcan - 30.07.2011
350 Yıllık Tarihi Çarşının Mülkiyeti Karabük Valiliği'nde
1661 yılında Osmanlı sadrazamlarından Köprülü Mehmet Paşa tarafından kendi adını verdiği camide oluşturulan vakfa gelir getirmesi amaçlı yapılan Yemeniciler Arastası Çarşı'nın mülkiyeti artık Karabük Valiliğinde. Karabük Valiliği burada bulunan esnafların kira sorunu ile çarşının yaşatılması amacı ile çarşıyı Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 302 Bin liraya satın aldı. Osmanlı sadrazamlarından Köprülü Mehmet Paşa tarafından Safranbolu eski çarşı mevkiinde cami, külliye ve güneş saati yaptırıldı. Bir vakıf altında toplan bu eserlerin bakım onarım ve diğer giderlerinin karşılanması için hemen caminin yanına bir lonca çarşısı şeklinde olan 48 dükkandan oluşan Yemeniciler Arastası kuruldu. Bu çarşı da bulunan 48 dükkan da yemeni(ayakkabı) üretimi yapılmaya başlanıldı. Kurtuluş savaşında Türk ulusunun bağımsızlığı için çalışan askerlerimize çarşıdaki esnaf 24 saat çalışarak hafta da 10 bin çift yemeni üretimi de yaptı. Zaman içinde fabrikasyon ayakkabıların çıkması ve tabakhane de çalışan işçilerin Karabük te kurulan Demir Çelik fabrikasına çalışmaya girmeleri nedeniyle buradaki yemenici ustaları dükkanlarını tek tek kapattı. Çarşı uzun yıllar atıl olarak durduktan sonra 1980 yılında zamanın kültür bakanı Ahmet Taner Kışlalı tarafından restore edildi. 1989 yılında zamanın Belediye başkanı Mustafa Eren ve Safranbolu Kaymakamı Yavuz Erkmen in gayretleri ile çarşıda bulunan dükkanlar Turistlik eşya satışı amacı ile açıldı. ESNAFIN DERDİNE VALİLİK ÇARE OLDU Mülkiyeti Kültür ve Turizm Bakanlığında olan bu çarşıdaki esnafların dükkanlarını son 4 yılda kiralar üçte bir oranında artırılması nedeniyle esnaflar dükkan giderlerini karşılayamayınca 17 esnaf zaman içinde dükkanlarını kapattı. Kapatmayan esnaflar ise ayakta durmakta zorlanırken, bir çözüm bulunmazsa onlarda dükkanlarını kapatmaya hazırlanıyorlar. Bir zamanlar Türk askerine yemeni dikerek Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında emeği olan bu ve Safranbolu 'ya gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan bu dükkanların tekrar kapanıp atıl duruma düşmemesi için kolları sıvayan Karabük Valiliği bir yıldır Kültür ve Turizm bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonunda 302 bin liraya alındı. Temmuz ayının son İl genel Meclis toplantısını çarşının ortasında bulunan Lonca kahvehanesinde meclis üyeleri ile toplantı yaparak müjdeli haberi esnafa verdi. İl Genel Meclisi Toplantısı'na Vali İzzettin Küçük, İl Genel Meclisi Başkanı Hüsnü Özcan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve İl Genel Meclis üyeleri katıldı.
Gökhan Azcan - 17.07.2011
Kaymakam Köydes Kapsamında Yapılan Çalışmaları İnceledi
Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Köylerin Altyapılarının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi kapsamında ilçede yapılan çalışmaları inceledi.
Gökhan Azcan - 23.06.2011
Safranbolu'ya Gelen Turist Sayısı
Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde yılın ilk 5 ayında 68 bin 28 yerli ve yabancı turist konakladı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 18. ve 19. yüzyıl ile 20. yüzyılın başlarında yapılan yaklaşık 2 bin konağın koruma altında olduğu Safranbolu'da, 2010'un 5 ayında konaklayan 58 bin 551 yerli ve yabancı turist sayısı bu yılın aynı döneminde 68 bin 28'e yükseldi. Yerli turistlerin yanı sıra Tayvan, Romanya, Güney Kore, Fransa, Japonya, Kanada, Almanya ve İsrail gibi ülkelerden gelen turistlerin ilgi gösterdiği Safranbolu'da, 3 bin 27 kişiyle en çok Tayvanlılar konakladı. Kaymakam Gökhan Azcan, yılın 5 ayında ilçede konaklayan turistlerin yanı sıra günübirlik gelenlerle Safranbolu'yu ziyaret eden kişi sayısının 200 bin civarında olduğunu söyledi.
Gökhan Azcan - 10.06.2011
Derede Boğulan Ömer Toprağa Verildi
Ömer'in öğretmen olan anne ve babası gözyaşlarına boğuldu. Pazar günü, Safranbolu Konarı Köyü'nde kanyonların bulunduğu alanda meydana gelen olayda, Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapan Ali ve Özlem Gücük çiftinin aynı okulun 2'inci sınıfında eğitim gören çocukları Ömer, ailesiyle birlikte piknik yaparken dereye kaçan topunu almak isterken boğuldu. 5 gün süren çalışmalar sonucunda Ömer Gücük'ün cesedi dün bulundu. Bugün, Safranbolu'da Dedeoğlu Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, eski milli futbolcu Tanju Çolak, Ömer'in öğretmenleri ve sınıf arkadaşları katıldı.
Gökhan Azcan - 06.06.2011
Topunu Almak İsterken Kayboldu
Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde ailesiyle birlikte piknik yaparken dereye kaçan topunu almak isterken kaybolan 8 yaşındaki Ömer Gücük'ü arama çalışmaları devam ediyor. Öğretmen çift Ali ve Özlem Gücük arama çalışmalarını üzüntü içerisinde izliyor. Olay dün öğle saatlerinde, Safranbolu Konarı Köyü piknik alanında meydana geldi. Safranbolu Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapan Ali ve Özlem Gücük çifti aynı okulun 2'inci sınıfında eğitim gören çocukları Ömer ile birlikte pikniğe geldi. Ömer, Konarı kanyonlarının arasından geçen dereye düşen topunu almak isterken kayboldu. Çocuklarının kaybolduğunu fark eden Gücük çifti jandarmadan yardım istedi. Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi dalgıçları, Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, doğa sporları uzmanı Ümit Çolakoğlu ve jandarma ekipleri dünden itibaren 400 metrelik bir alanda arama çalışmalarına devam ediyor. Ali ve Özlem Gücük çifti üzüntü içerisinde arama çalışmalarını takip ederken, meslektaşları çifte destek olmaya çalıştı. Olay yerinde bulunan 112 Acil ekibi ise Gücük çiftinin fenalaşan yakınlarına müdahale etti. Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve İlçe Emniyet Müdürü Yunus Kaya çalışmaları takip ediyor.
Gökhan Azcan - 06.06.2011
Derede Kaybolan Çocuk Aranıyor
Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde ailesiyle birlikte piknik yaptığı sırada, dereye kaçan topunu almak isterken suya düşerek kaybolan 8 yaşındaki Ömer Gücük'ü arama çalışmaları devam ediyor. Öğretmen çift Ali ve Özlem Gücük arama çalışmalarını üzüntü içerisinde izliyor. Olay dün öğle saatlerinde, Safranbolu Konarı Köyü piknik alanında meydana geldi. Safranbolu Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu'nda öğretmenlik yapan Ali ve Özlem Gücük çifti, aynı okulun 2'inci sınıfında eğitim gören çocukları Ömer ile birlikte pikniğe geldi. Ömer, Konarı kanyonlarının arasından geçen dereye düşen topunu almak isterken kayboldu. Çocuklarının kaybolduğunu fark eden Gücük çifti jandarmadan yardım istedi. Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi dalgıçları, Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, doğa sporları uzmanı Ümit Çolakoğlu ve jandarma ekipleri dünden itibaren 400 metrelik alanda arama çalışmalarına devam ediyor. Ali ve Özlem Gücük çifti üzüntü içerisinde arama çalışmalarını izlerken, meslektaşları çifte destek olmaya çalıştı. Olay yerinde bulunan 112 Acil ekibi ise Gücük çiftinin fenalaşan yakınlarına müdahale etti. KAYMAKAM VE BAŞKAN DA OLAY YERİNDE Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve İlçe Emniyet Müdürü Yunus Kaya çalışmaları takip ediyor.
Gökhan Azcan - 06.06.2011
Çaya Düşen 8 Yaşındaki Çocuk Bulunamadı
Karabük'te ailesi ile gittiği piknikte Konarı Çayı'na düşen 8 yaşındaki Ömer Kutay Gücük tüm aramalara rağmen bulunamadı. Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, arama çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
Gökhan Azcan - 06.06.2011
Safranbolu'da İlköğretim Öğrencisi Dereye Düştü
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, dereye düşen 8 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisi kayboldu. Alınan bilgiye göre, Safranbolu Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu Öğrencisi Ömer Gücük (8), Konarı Köyü Piknik Alanı'nda ailesi ile birlikte piknik yaptığı sırada dereye giden topunu yakalamaya çalıştığı sırada suya düştü. Ailesi ve çevredeki piknik yapanların aramalarına rağmen Gücük bulunamadı. Olay yerine gelen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve jandarma ekiplerinin yanı sıra Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Deniz Şubesi dalgıçları, yaklaşık 500 metrelik alanda küçük çocuğu arama çalışması başlattı. İlçe Kaymakamı Gökhan Azcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arama çalışmalarının devam ettiğini, küçük çocuğun bulunması için bütün imkanların seferber edildiğini belirterek, kendisinin de çalışmalara katıldığını, sonuç alınıncaya kadar da çalışmaları sürdüreceklerini kaydetti.
Gökhan Azcan - 06.06.2011
Topunu Almak İçin Girdiği Suda Kayboldu
Karabük'ün Konarı köyünde, ailesi ile pikniğe giden 8 yaşındaki Ömer Kutay Gücük, kaçan topunu almak için girdiği Konarı çayında akıntıya kapılarak kayboldu. Zonguldak'tan gelen deniz polisi, Gücük'ü arama çalışmalarını sürdürüyor. Edinilen bilgiye göre, Safranbolu Bağlar Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulunda öğretmen olan Özlem ve Ali Gücük çifti, aynı okulda 2. sınıf öğrencisi olan oğulları Ömer Kutay Gücük'ü de yanlarına alarak Taşköprü İkizi mevkiinde pikniğe gitti. Ömer Kutay Gücük, dün saat 11. 30 sıralarında, suya düşen topunu almak için Konarı çayına girdi. Ancak dengesini kaybeden çocuk gözden kayboldu. Olay yerine gelen İl Afet Arama ve Kurtarma ekibi 1 saat arama yaptı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı deniz polisi balık adamlarına haber verildi. Deniz polisi, olay yerinde 4 saatlik bir arama yapsa da Ömer Kutay Gücük'e ulaşamadı. Özlem - Ali Gücük çifti, çalışmaları yaşlı gözlerle izledi. Özlem Gücük, "Allah'ım onu bize bağışla. Ben burada çocuğumu bekleyeceğim" dedi. Ancak rahatsızlanan Özlem Gücük, 112 ambulansı ile Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Köy sakinlerinden Ali Keskin, "İlk kez böyle bir durumla karşılaşıyoruz. Burada su ne bu kadar hızlı akar ne de derin olur. Ama yağan yoğun yağmur nedeniyle böyle oldu. Bizim köyün gençleri hep yüzer, eğer köyümüzün gençleri burada olsaydı bu durum yaşanmazdı" diye konuştu. Olayı duyan öğretmen arkadaşları, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, Safranbolu ilçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Derin ve Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, olay yerine gelerek Özlem - Ali Gücük çiftine destek olmaya çalıştı.
Gökhan Azcan - 05.06.2011
Dereye Kaçan Topunu Almak İsteyen Çocuk Kayboldu
Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde ailesiyle birlikte piknik yapan 8 yaşındaki Ömer Gücük dereye kaçan topunu almak isterken akıntıya kapılıp kayboldu. Olay bugün saat 11. 40 sıralarında, Safranbolu Konarı Köyü piknik alanında meydana geldi. Safranbolu Şehit Atilla Bodur İlköğretim Okulu'nda öğretmen olan Ali ve Özlem Gücük aynı okulun 2'inci sınıfında eğitim gören çocukları Ömer ile birlikte pikniğe geldi. Topla oynayan Ömer bir süre sonra oynadığı topu dereye kaçırdı. Topunu almak isteyen Ömer, Konarı kanyonlarının arasından geçen dereye düşerek akıntıya kapıldı. Ömer'in dereye düştüğünü fark eden Ali ve Özlem Gücük çocuklarını ararken, jandarmaya da haber verdiler. Jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri hemen olay yerine gelerek arama çalışmalarına başladı. Zonguldak'tan gelen Zonguldak Emniyet Müdürlüğü'nde görevli dalgıçlar da arama çalışmalarına katıldı. Akşam saatlerine kadar süren çalışmalara rağmen Ömer Gücük bulunamadı. Olay yerinde arama çalışmalarını takip eden Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, çocuğu buluncaya kadar arama çalışmalarına ara vermeyeceklerini belirterek, "Arama çalışmalarımız şu anda 400 metrelik bir alanda devam ediyor.
Gökhan Azcan - 01.06.2011
Opera Sanatçısı Leyla Gencer Baba Ocağında Anıldı
Dünyaca ünlü opera sanatçısı Leyla Gencer, ölümünün 3. yıldönümünde baba ocağı Karabük'ün Safranbolu ilçesinde çeşitli etkinliklerle anılıyor. Anma etkinlikleri kapsamında Gencer'in büstü, Babası İbrahim Çeyrekgil'in Yörük köyündeki evin önüne konuldu. 10 Mayıs 2008'de İtalya'da hayatını kaybeden opera sanatçısı Leyla Gencer için Yörük köyünde bulunan baba ocağında bir tören düzenlendi. Törende konuşan Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Leyla Gencer'in dünyanın gelmiş geçmiş en iyi beş kadın sesinden biri olduğunu söyledi.
Gökhan Azcan - 01.06.2011
TBMM Başkanı Şahin, Karabük'te Açıklaması
Şahin, açılış kurdelesini Karabük Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Karabük milletvekilleri Mustafa Ünal ve Cumhur Ünal, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve diğer protokol üyeleri ile birlikte kesti.
Gökhan Azcan - 01.06.2011
TBMM Başkanı Şahin, Karabük'te
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, "AK Parti'nin şu anda alternatifi yoktur, eğer alternatifi olacaksa bu üçlü koalisyondan başka bir şey değildir" dedi. Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde belediye tarafından yaptırılan Havuzlu Bahçe'nin açılış törenine katıldı. Şahin, açılış kurdelesini Karabük Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Karabük milletvekilleri Mustafa Ünal ve Cumhur Ünal, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve diğer protokol üyeleri ile birlikte kesti.
Gökhan Azcan - 24.05.2011
TBMM Başkanı Şahin Açıklaması
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, birkaç yıl öncesine kadar sadece 9 ilde doğalgaz varken, şimdi 67 ilde doğalgaz kullanıldığını söyledi. Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde belediyenin asfalt plenti tesisi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Safranbolu'yu "tarihi ve yeni bölge" diye iki ana kategoride değerlendirmek gerektiğini söyledi. Açılışını yaptıkları tesisin önemine değinen Şahin, şunları kaydetti: "Safranbolu, konakları, tarihi yapıları, sokakları, kaldırımlarıyla bizim mutlaka korumamız ve geleceğe taşımamız gereken bir yer. Bu Safranbolu'nun, sokaklarını ve caddelerini asfaltlamaya kalkamazsınız. Orijinal haliyle kalmalıdır ama bir de yeni Safranbolu var. Burası da gerçekten örnek kent olmalıdır. Ülkemizde birkaç yıl öncesine kadar sadece 9 ilimizde doğalgaz varken şimdi 67 vilayetimizde var. Önümüzdeki süreçte bütün illerimiz doğalgaza kavuşacaktır. Bu tesisinde doğalgaz ile çalışacak olması ayrı önem taşıyor. Ben bunu, ülkemiz için önemli görüyorum. Safranbolu'da doğalgaz çalışmaları nedeniyle sokaklar ve caddeler bozulmuş durumdadır. Havalarda son derece güzel, tam asfalt zamanı. Ben bu tesisin tam zamanında yapıldığını düşünüyorum. Bu tesis, modern ve üretim kapasitesi yüksek. Belediye Başkanımızdan birkaç hafta içinde bozuk olan bütün yolları yapmasını istiyorum. " Şahin, Karabük Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Karabük milletvekilleri Mustafa Ünal ve Cumhur Ünal, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile birlikte tesisi açtı.
Gökhan Azcan - 21.05.2011
Leyla Gencer'in Büstü Köyüne Taşındı
Opera tarihinin en büyük isimlerinden biri sayılan ve dünyada "La diva Turca" olarak tanınan soprano Leyla Gencer'in Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki büstü, düzenlenen törenle Yörük köyüne taşındı. Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Yörük köyündeki törende yaptığı konuşmada, Leyla Gencer'i Anma ve Sanat Günleri kapsamında düzenledikleri etkinlikler kapsamında daha önce Gül Evi'nde açtıkları sanatçının büstünü şimdi köyüne taşıdıklarını söyledi.
Gökhan Azcan - 10.05.2011
TBMM Başkanından "Nuri Şahin" Yorumu
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, "Nuri Şahin Real Madrid'e transfer oldu, orada Mesut Özdil ile birlikte aynı takımda oynayacak. Bu Türkiye'nin tanıtımı için çok önemli bir fırsattır" dedi. TBMM Başkanı Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde belediye stadının açılış programına katıldı. Açılışa, Şahin'in davetlisi olarak eski milli futbolculardan Tanju Çolak ve Semih Yuvakuran katıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada, bugüne kadar birçok açılış programına katılmasına rağmen kendisini spor tesisi açılışlarının kendisine ayrı bir heyecan verdiğini söyledi. Bu stadın açılışına kendisini kırmayarak gelen Tanju ve Semih'in Türk futbolu için büyük emek harcadığını belirten Şahin, şöyle konuştu: "Mutlaka gençlerimiz Tanju ve Semih ağabeylerini de geçmeli, aksi halde dünya yarışında geri kalırız. Spor en önemli tanıtım aracıdır. Kardemir Karabükspor Süper Lig'e çıkmamış olsaydı ve sezonu başarıyla da tamamlamak üzere olmasaydı herhalde Karabük isminden gerek Türk gerek dünya kamuoyu bu kadar bahsediyor olmazdı. Bakın, bizim çocuklarımız Avrupa'da da başarılı oluyorlar, Avrupa'nın çeşitli takımlarında futbol oynayan Türk çocukları şimdi dünyanın en önemli futbol kulübelerinde top koşturuyorlar. Birisi de milli takımımızın da oyuncusudur, Nuri Şahin Real Madrid'e transfer oldu, orada Mesut Özdil ile birlikte aynı takımda oynayacak. Bu, Türkiye'nin tanıtımı için çok önemli fırsattır. Demek ki bizim çocuklarımız imkan bulduğunda dünyanın en başarılı sporcuları olabiliyorlar. Dolayısıyla spor deyip geçmeyelim. O nedenle spor tesisleri eksiğimiz var, bunları kısa sürede tamamlamalıyız. " Şahin, konuşmasının ardından Karabük protokolü ile birlikte stadın açılışını futbol topuna vurarak yaptı. Açılışta, aralarında Şahin, Tanju Çolak, Semih Yuvakuran, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve TBMM personelinin yer aldığı protokol takımı ile basın dostluk maçı yaptı.
Gökhan Azcan - 10.05.2011
TBMM Başkanı Şahin Karabük'te Açıklaması
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, "Nuri Şahin Real Madrid'e transfer oldu, orada Mesut Özdil ile birlikte aynı takımda oynayacak. Bu Türkiye'nin tanıtımı için çok önemli bir fırsattır" dedi. TBMM Başkanı Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde belediye stadının açılış programına katıldı. Açılışa, Şahin'in davetlisi olarak eski milli futbolculardan Tanju Çolak ve Semih Yuvakuran katıldı. Şahin, burada yaptığı konuşmada, bugüne kadar birçok açılış programına katılmasına rağmen kendisini spor tesisi açılışlarının kendisine ayrı bir heyecan verdiğini söyledi. Bu stadın açılışına kendisini kırmayarak gelen Tanju ve Semih'in Türk futbolu için büyük emek harcadığını belirten Şahin, şöyle konuştu: "Mutlaka gençlerimiz Tanju ve Semih ağabeylerini de geçmeli, aksi halde dünya yarışında geri kalırız. Spor en önemli tanıtım aracıdır. Kardemir Karabükspor Süper Lig'e çıkmamış olsaydı ve sezonu başarıyla da tamamlamak üzere olmasaydı herhalde Karabük isminden gerek Türk gerek dünya kamuoyu bu kadar bahsediyor olmazdı. Bakın, bizim çocuklarımız Avrupa'da da başarılı oluyorlar, Avrupa'nın çeşitli takımlarında futbol oynayan Türk çocukları şimdi dünyanın en önemli futbol kulübelerinde top koşturuyorlar. Birisi de milli takımımızın da oyuncusudur, Nuri Şahin Real Madrid'e transfer oldu, orada Mesut Özdil ile birlikte aynı takımda oynayacak. Bu, Türkiye'nin tanıtımı için çok önemli fırsattır. Demek ki bizim çocuklarımız imkan bulduğunda dünyanın en başarılı sporcuları olabiliyorlar. Dolayısıyla spor deyip geçmeyelim. O nedenle spor tesisleri eksiğimiz var, bunları kısa sürede tamamlamalıyız. " Şahin, konuşmasının ardından Karabük protokolü ile birlikte stadın açılışını futbol topuna vurarak yaptı. Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Şube Başkanı Semih Gülen, Şahin'e plaket verdi. Açılışta, aralarında Şahin, Tanju Çolak, Semih Yuvakuran, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve TBMM personelinin yer aldığı protokol takımı ile basın dostluk maçı yaptı.
Gökhan Azcan - 10.05.2011
Şahin Gazetecilerle Maç Yaptı
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde yapılan sentetik sahanın açılışının ardından gazetecilerle maç yaptı. 78 numaralı Kardemir Karabükspor forması giyinen Mehmet Ali Şahin'in takımı gazetecileri 4 - 2 yendi. Safranbolu'da, amatör futbol takımları için yapılan sentetik sahanın açılışına Mehmet Ali Şahin, Karabük Valisi İzzettin Küçük, eski milli futbolcular Tanju Çolak ve Semih Yuvakuran katıldı. Açılışta, sahanın ortasına konulan kürsüden konuşan Şahin, "Ben bugüne kadar birçok açılışa katıldım ama beni en çok mutlu eden açılışlar gençler için yapılan tesislerin açılışlarıdır. Bakan olarak ilk görevim spordan sorumlu devlet bakanlığı ve başbakan yardımcılığıydı. Belki spor tesislerinin açılışlarında duyduğum heyecan ve mutluluk oradan kaynaklanıyor olabilir" dedi. Sporun en önemli tanıtım aracı olduğunu ifade eden Şahin, "Spor deyip geçmeyin, spora yapılan yatırım bana göre en önemli tanıtım araçlarından bir tanesidir. Bakın bizim çocuklarımız Avrupa'da da başarılı oluyorlar. Avrupa'nın çeşitli takımlarında futbol oynayan Türk çocukları şimdi dünyanın en önemli futbol kulüplerinde top koşturuyorlar. Bir tanesi ki milli takımımızın da oyuncusu Nuri Şahin, Real Madrid'e transfer oldu. Orada Mesut Özdil ile birlikte aynı takımda oynayacak. Bu Türkiye'nin tanıtımı için, Türk fubolunun tanıtımı için çok önemli bir fırsattır. Demek ki, bizim çocuklarımız imkan bulduğunda dünyanın en başarılı sporcuları olabiliyorlar. Dolayısıyla spor deyip geçmeyelim. O nedenle spor tesisleri eksiğimiz var, bunları kısa sürede tamamlamalıyız" diye konuştu. Açılışın ardından oynanacak maçta forma giyecek olan yerel televizyonlarda görevli kameramanlar ise üzerindeki formalarla çekim yaptı. Daha sonra gazeteciler ile 78 numaralı Karabükspor forması giyinen Mehmet Ali Şahin, Tanju Çolak, Semih Yuvakuran, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Mehmet Ceylan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar ve takımın tek bayan oyuncusu olan TBMM Başkanı Müşaviri Aygün Denli'nin bulunduğu takım maç yaptı.
Gökhan Azcan - 05.05.2011
TBMM Başkanı Şahin Karabük'te
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, "Ben hayatta iken ismimin bir yere verilmesini doğru bulmuyorum" dedi. Şahin, Karabük'te, Hürriyet Caddesi'ndeki esnaf ziyareti sırasında, özel masaj yataklarının tanıtımının yapıldığı bir iş yerine girdi. Şahin'e bilgi veren firma yetkilisi Sunay Alakuş, "Başkanım bu güzellikleri tanımanız lazım. Çünkü Sayın Başbakanımız da kullanıyor. Attan düştüğünde bel fıtığı olmuştu ve biz ona da hediye ettik" dedi. "Attan düşmediğim için ilgilenmiyorum" diyerek espri yapan Şahin, "Fırsat bulduğumda bir deneriz" dedi ve masaj yaptıranlarla bir süre sohbet etti. Şahin, döner yapılan bir işyerine girerek döner kesti. AK Parti Safranbolu İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından organize edilen "Anneler Günü" etkinliğine katılan Şahin, yaptığı konuşmada, başka illerin milletvekili olmasına rağmen kendisini hep Karabük'ün fahri milletvekilli olarak gördüğünü söyledi. Karabük için elinden geleni yaptığını belirten Şahin, şöyle dedi: "Arkadaşlarımızla birlikte çalıştık çabaladık. Hizmetlerimizden birisi beni çok etkilemiştir. Başbakan Yardımcısı olduğum sırada Vakıfbank, bana bağlı kuruluştu. Dönemin Vakıfbank Genel Müdürü Ahmet Kaçar bey yanıma geldi, 'biz banka olarak yılda bir-iki okul yapar, karımızın bir bölümünü hayır işlerine ayırırız, izin verirseniz bu yıl da bir okulu Afyonkarahisar'da yapmak istiyoruz' dedi. Ben de okulun Karabük'e yapılmasını istedim. Bu okul, benim talimatlarım üzerine, orada gelip planlandı. Temelini atmaya, açılışını yapmaya geldim. Açılışta bir sürprizle karşılaştım. Okulun girişine şöyle yazmışlar: 'Mehmet Ali Şahin Anadolu Lisesi. ' Ben hayatta iken ismimin bir yere verilmesini doğru bulmuyorum. 'İsmimin yaşaması için okulu buraya yaptırdığımı düşünenler olabilir' diye, rahatsızlık duyduğumu belirttim. O nedenle ismimi buraya vermeyin, dedim. Okula, 'Türkiye Cumhuriyetini kuran, ilk Meclis başkanımız, ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk'ü dünyaya getiren Zübeyde Hanım'ın adını verelim' dedim. Bu okulun ismi buradan doğdu. " 8 Mayıs'ın Anneler Günü olduğunu anımsatan Şahin, "Hanım kardeşlerimizin çabaları bize her zaman güç vermiştir. Çalışmalarımızda gayretlerini hep hissettik. 8 Mayıs Anneler Günü'nün de hayırlara vesile olmasını diliyorum. Annelere bir gün ayırmanın anlamı yok. Sizler için her gün çok özel gündür. Her saat, her dakika bizler için çok önemlidir" diye konuştu. -PARK AÇILIŞI- Şahin daha sonra, Safranbolu Belediyesi tarafından yapılan Merkez Park'ın açılış törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Safranbolu ve Türkiye'nin her geçen gün hızla geliştiğini ifade eden Şahin, şöyle devam etti: "İlçemiz, tarihi ve kültürel kimliğini muhafaza ederek gelişiyor. Bu ülkede kim taş üstüne taş koyar, kim güzelliklerine yeni güzellik eklerse onun başımızın üzerinde yeri vardır. Eminim ki sizin de hizmet eden ve ülkenin sorunlarını çözene şükran ve destek duygularınız var. Gerek ülkemizin, gerek Safranbolumuzun daha da gelişeceğine, değişeceğine, dünyanın örnek ülke ve kentlerinden olacağına yürekten inanıyorum. Şu ana kadar yapılanlar hep sizin eserinizdir. " Konuşmanın ardından Şahin, Vali İzzettin Küçük, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan ve Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile parkın açılışını yaptı.
Gökhan Azcan - 30.04.2011
Safranbolu Turizm Sezonuna Hazırlanıyor
Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu ilçesinde, Kaymakamlığı tarafından, turizmcilere yönelik 17 maddelik bildiri yayınlandı. Herhangi mimari plana dayanmaksızın 18. ve 19. yüzyıl ile 20. yüzyılın başlarında yapılmış konaklar ve çok sayıda uygarlığın kültürel birikimi bulunan Safranbolu'ya yılda gelen 400 bine yakın yerli turist ile Japonya, Tayvan, Yunanistan, Fransa, ABD, Kanada, Güney Kore ve Çin gibi ülkelerden gelen turistlerin herhangi bir sıkıntı yaşamaması ve iyi bir izlenimle dönmeleri için Kaymakamlıkça hazırlanan 17 maddelik bildiri, turizm işletmeleri ve bazı ilgili kurumlara ulaştırıldı. Kaymakam Gökhan Azcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin iyi izlenimlerle ayrılmaları için her türlü tedbiri halkla birlikte alacaklarını söyledi.
Gökhan Azcan - 28.04.2011
Safranbolu'nda Minibüs Durakları Yenilendi
Safranbolu ilçesinde yenilenen minibüs durağı düzenlenen törenle açıldı. Belediye Başkanı Necdet Aksoy, yaptığı konuşmada, göreve gelmesinin ardından toplu taşımada devrim niteliğinde yenilikler yaptıklarını söyledi. Özellikle minibüs ve otobüslerin yenilendiğini anlatan Aksoy, şöyle dedi: "Bizim amacımız daha kaliteli araçları turizmin ve Safranbolu taşımacılığının hizmetine katmaktır. Bunun dışında bizim şehir içi ulaşım ağımızın başlangıç noktası Karabük ve Safranbolu minibüs durağıdır. Burada eski durak ihtiyaca cevap vermiyordu. Yeni durak ilçemize yakışır bir hale geldi, hayırlı olsun. " Durağın açılışını Aksoy, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Deniz, Safranbolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Birol Sarıvaz ile birlikte yaptı.
Gökhan Azcan - 26.04.2011
Karabük'te "Gençlik Şöleni" Yapıldı
Karabük'te turizm haftası etkinlikleri kapsamında, Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksek Okulu (SMYO) tarafından "Gençlik Şöleni" düzenlendi. Şenlik, SMYO önünden Misak-ı Milli Meydanı'na kadar yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. SMYO Müdürü Prof. Dr. Ahmet Gürbüz, burada yaptığı konuşmada, okul olarak her yıl hafta dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "Bu etkinlikleri artık gelenekselleştirerek halkında katılımını sağladık" dedi. Şenliklerde Gaziantep, Kafkas, Erzurum, Ege, Trabzon, Artvin, Safranbolu yöresine ait halk oyunları gösterileri sunuldu. Kaymakam Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinliklerde, ressam Recai Demiröz'e ait resim sergisi açıldı ve belgesel gösterimi yapıldı.
Gökhan Azcan - 17.04.2011
Safran İlköğretim Okulu 1. Kültür Sanat Şenliği Ödülleri Verildi
Özel Safran İlköğretim Okulu, kendi öğrencilerine yönelik Kültür Sanat Şenliği düzenledi. Bu yıl birincisi gerçekleştirilen ve 300 öğrencinin katıldığı Kültür Sanat Şenliğinin ödül töreni yapıldı. Yenişehir Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Safran Koleji 1. Kültür Sanat Şenliği Ödül Törenine Vali İzzettin Küçük ve Eşi Ayşe Küçük, Milletvekilleri Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Mercan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, öğrenciler ve öğretmenler ile velileri katıldı.
Gökhan Azcan - 17.04.2011
TBMM Başkanı Şahin, Karabük'te
TBMM Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Adayı Mehmet Ali Şahin, "Ülkemize gelen yabancı turist sayısı birkaç yıl öncesine kadar 11-12 milyondu, şimdi 28 milyonlara çıkmış, gelir de 25 milyon dolar olmuştur" dedi. Şahin, Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki Tokatlı Kanyonu Yürüyüş Parkuru Açılış töreninde, Türkiye'nin özellikle ulaşım konusunda yaptığı yatırımlar sayesinde turizm sektörünün gelişerek büyüdüğünü söyledi. Bu büyüyen turizm pastasından Karabük ve Safranbolu ilçesinin de yararlandığını anlatan Şahin, şöyle konuştu: "Karabük denilince akla sanayi kenti olduğu gelir. 13 hanelik bir köy olan Karabük, demir ve çelik fabrikası sayesinde gelişerek şehir olmuştur. Son yıllarda Safranbolu'nun da öncülüğünde artık turizm kenti olma yolunda hızla ilerlemektedir. Taşınır ve taşınmaz kültür varlıklarımızın dışında doğa zenginliğimizi de buralara gelenlere sunmanın çok önemli hizmet olduğunu düşünüyorum. Doğasevenleri buraya ulaştıracak yollarınız standartların altında ise zor olur. Safranbolu'da turist sayısının artışına son zamanlarda yapılan bölünmüş yolların katkısı vardır. Ülkemiz 28 milyon yabancı turist ağırlıyor hale geldi. Ülkemize gelen yabancı turist sayısı birkaç yıl öncesine kadar 11-12 milyondu, şimdi 28 milyonlara çıkmış, gelir de 25 milyon dolar olmuştur. Daha yapılacak işlerimiz var. İlçelerimizdeki değişik doğal güzellikleri doğasevenlere sunduğumuz takdirde pastadan daha büyük pay alınacaktır. " Şahin, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan ve Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile yürüyüş parkurunun açılışını yaptı, yaklaşık 4 kilometrelik parkurun 2 kilometresini yürüdü.
Gökhan Azcan - 02.04.2011
Turistler Safranbolu'yu Havadan da Gezecek
Kaymakam Gökhan Azcan, Kirkille mevkisinde oluşturulan pist alanında yaptığı açıklamada, ilçenin tarihi mekanlarını havadan turistlere gösterebilmek için yaklaşık 8 yıldır çalışıldığını söyledi.
Gökhan Azcan - 19.03.2011
Safranbolu'ya Gelen Turist Sayısında Artış
Kaymakam Gökhan Azcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genelde 3 katlı ve ihtiyaçlara uygun yapılmış konakların bulunduğu Safranbolu'nun, 4 mevsim turist ağırladığını ve her geçen yıl turist sayısında artış yaşandığını söyledi.
Gökhan Azcan - 16.03.2011
"Herkes Türkiye Gibi Olmak İstiyor"
Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde belediyenin yaptırdığı 60 hayvan kapasiteli hayvan barınağı, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Ak Partili Necdet Aksoy ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.
Gökhan Azcan - 02.03.2011
Karabük-Safranbolu'da 7 Öğrenci Yedikleri Yemekten Zehirlendi
Safranbolu Emek İlköğretim Okulu 4'üncü sınıfta eğitim gören 7 öğrenci dün öğleden sonra karın ağrısı ve kusma şikayeti ile Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Teneffüs sırasında okulun kantininden ekmek arası tavuk alarak yiyen 7 öğrenciye serum tedavisi uygulandı. Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan öğrencileri ziyaret ederek doktorlardan bilgi aldı.
Gökhan Azcan - 27.02.2011
Safranbolu'da "Safran Yılı" Kutlamaları
Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, 2011 Yılını
Gökhan Azcan - 06.02.2011
Safranbolu'da Doğa Yürüyüşü
     Kaymakam Gökhan Azcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Safranbolu ve çevresinin doğa sporları için çok elverişli yapıya sahip olduğunu söyledi.
Gökhan Azcan - 31.01.2011
Safranbolu'da 4 Park Açıldı
Yapımı tamamlanan 4 parka ilçeye uzun yıllar hizmet etmiş kişilerin isimlerinin verildiğini anlatan Aksoy, şöyle dedi: 'Abdurrahman İbrahim Ulusoy, Diriliş, İbrahim Cefakar ve Prof. Dr. İbrahim Gümüşsuyu parklarını ilgili ailelerin desteğiyle tamamladık. Her biri ayrı güzellikte hizmet verecek. Yıl sonuna kadar 10 park daha açmayı hedefledik. Emeği geçenlere teşekkür ederim.' Törende, parkların kurdelesini Aksoy ile birlikte AK Parti Karabük milletvekilleri Mustafa Ünal, Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal ile Kaymakam Gökhan Azcan kesti.
Gökhan Azcan - 17.01.2011
Safranbolu'da Park ve Balıkçılar Çarşısı Açılışı
Bu bağlamda park ve çarşı açılışı için bir araya geldiklerini anlatan Aksoy, şöyle dedi: 'Yeni Çarşı Sanat Parkı, yaklaşık 4 dönüm alan üzerinde çevre, park, bahçe düzenlemesi ve oturma mekanlarından oluşturuldu. Diğer tarafta 'Kıranköy Dönüşüm Projesi' kapsamındaki mali kaynak kullanılarak Cumhuriyet Caddesi'nde çalışma yapılmaktadır. Burada cephelerin tamamı tarihi Safranbolu görünümüne sağlanacak. Alt ve üst yapısıyla o caddeyi vizyon haline getirecek projemiz var. Halkımızın, daha önce buradaki balıkçılardan gerçekten büyük şikayeti vardı. Neticede onlarla bir araya gelerek ihtiyaçlarını giderecek alanı balıkçılar çarşısı olarak ayarladık. Nezih, sağlıklı ortamda balığın satılması ve orada vatandaşlarımızın da hiçbir rahatsızlık duymadan ticaretini devam etmesiyle ilgili imkan hazırlandı.' Açılış kurdelesi AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ceylan ve Cumhur Ünal, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Kaya, İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, İlçe Tarım Müdürü Çetin Ayvalık, İl Genel Meclisi Başkanı Hüsnü Özcan, AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar tarafından kesildi.
Gökhan Azcan - 15.01.2011
'Kültürel Mirasın Depreme Karşı Korunması' Çalıştayı
Tarihi kültür mirasının depreme karşı korunması gerektiğini anlatan Ersan, şöyle dedi: 'Tarihi eserlerin onarım ve sağlamlaştırılması inşaat mühendisliğinin üzerinde önemle durduğu konu haline gelmiştir. İnşaat mühendisliği camiasında bu konuya gösterilmeye başlanmış duyarlılığın, düzenlenen gelecek konferansa da kuvvetle yansıması arzu edilmektedir. Çatıştayımız 3 konu başlığı altında toplanacaktır.' Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve çok sayıda inşaat mühendisinin de katıldığı çalıştay 2 gün sürecek.
Gökhan Azcan - 07.01.2011
Safranbolu'ya Gelen Turist Sayısında Artış
Kaymakam Gökhan Azcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 katlı, 6-8 odalı ve ihtiyaçlara uygun tasarlanmış konakların yer aldığı ilçenin, kültür turizminin başkenti olduğunu söyledi.
Gökhan Azcan - 03.01.2011
'Başarıyı Değerlendirme ve Ödüllendirme' Toplantısı
Kaymakam Gökhan Azcan, Safranbolu Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi'ndeki toplantıda, ufuklara aydınlıkla bakan ve emin adımlarla ilerleyen gençlerin, gelecekleri olacağını söyledi.
Gökhan Azcan - 26.12.2010
Safranbolu'da Off Road Heyecanı
Yan yatan bir araç ise görevliler tarafından düzeltilerek yarışmaya devam etti. 2 araç ise arızalanarak yarışmayı tamamlayamadı. Ankara'dan katılan yarışmacılar ilk 3 sırayı aldı. Yarışmada Yunus Ayhan ve Turan Yalçın ikilisi birinci, Şahin Demiray ve Atilla Aydın ikinci, Himmet Şengül ve Ahmet Küçükdemir üçüncü oldu. Dereceye girenlere kupalarını veren Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, "Safranbolu dünya miras listesinde olan bir şehrimiz.
Gökhan Azcan - 12.11.2010
CHP'li Vekiller Edanur´Un Ölümünü Araştırıyor
Milletvekili Ahmet Ersin anne Naciye Avcı'ya, yaşanan olayın çok büyük bir insanlık suçu olduğunu söyledi. Ortamın atış alanı olarak ilan edilmesinin ve 20 yaşındaki insanların eline otomatik silahların verilerek atış yaptırılmasının, bölgede yaşayan insanlara zarar vereceğinin düşünülmemesinin büyük bir aymazlık olduğunu belirten Ersin, atış talimi yapılan yerin değiştirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Ersin ve Ertemür daha sonra Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan'ı ziyaret ederek olay hakkında bilgi aldı.
Gökhan Azcan - 09.11.2010
Safranbolu´da Safran Hasadı Şenliği
Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde düzenlenen Safran Hasadı Şenliği'nde safrandan yapılan ürünler tanıtılarak, ikramlarda bulunuldu. Safranbolu Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğü safran üreticileri ile pazarlamacı ve ürünü işleyecek esnafı bir araya getirmek amacıyla Cinci Han Otel'de, 1'inci Safran Hasadı Şenliği düzenledi. Etkinliğe, Karabük Valisi İzzettin Küçük, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu 125.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gökhan Azcan Haberleri | Gökhan Azcan Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Gökhan Azcan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gökhan Azcan kimdir, hayatı ve biyografisi. 142 Yıllık Tarihi Konak Alevlere Yenik Düştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 21:18:13. #1.16#

title