Gökdere Medresesi'nde Müzik Kursları Başlıyor
Haberler » Güncel » Haber

Gökdere Medresesi'nde Müzik Kursları Başlıyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gökdere Kültür Merkezi'nin Yeniden Yapılandırılmasıyla Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Tasavvuf Müziği Korolarının Çalışmalarını Yürüttüğü Mekân Olacağını Söyledi.

Gökdere Medresesi'nde Müzik Kursları Başlıyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gökdere Kültür Merkezi'nin yeniden yapılandırılmasıyla Türk sanat müziği, Türk halk müziği ve Türk tasavvuf müziği korolarının çalışmalarını yürüttüğü mekân olacağını söyledi.

Mustafa Dündar, "Musikimizin en güzel, en nadide tınılarının yükseleceği bu merkezimizde, hizmete sunulan korolar ve enstrüman dersleri ile hem vatandaşlarımızın sosyal hayatlarına katkıda bulunacak hem de musikimize ve kültürümüze hizmet etme şansını yakalamış olacağız." diye konuştu.

Gökdere Kültür Merkezi'nde yeni dönemde ses eğitimi alacak olan kursiyerler ve enstrüman eğitimi alanlar kendilerine belediyenin korolarında yer bulabilecek.

Yeni dönemde verilecek olan enstrüman eğitimleri ud, kanun, keman, klasik kemençe, ney, klarnet, ritim, piyano, bağlama, gitar ve tambur üzerine olacak.

Osmangazi Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'nun değerli Şefi Burhan Dikencik'in sağlık sorunları nedeniyle bıraktığı görevini Hilmi Bozdemir yürütecek.

Türk Sanat Müziği Korosu, aylık periyodik konserleri aracılığıyla dinleyenleriyle buluşmaya devam edecek.

Türk Halk Müziği Korosu'nun tecrübeli şefi Erdinç Ertüzün, yeni dönemde de koronun başında.

Şef Ertüzün, diyar diyar Anadolu'yu gezdireceği türküleriyle sanatseverlerin huzurunda olacak.

Tasavvuf Müziği Korosu'nun başında ise yine değerli bir müzisyen olan Halil Çay yer alıyor.

Osmangazi Belediyesi'nin koroları periyodik konserleriyle müzikseverlere keyifli konserler sunacak.

Korolar kapılarını Gökdere Kültür Merkezi'nde müzik eğitimi alacak olan yetenekli kişilere açık olacak.

Ayrıca Gökdere Kültür Merkezi'nde Bursa Edebiyat Kültür Derneği'nce Ramis Dara ve Nahit Kayabaşı'nın şiir atölyesi de sanatseverleri bekleyen bir başka aktivite olacak.

(CİHAN)