Gökçek: 'Kesintilere Ekim Sonlarında Son Vereceğiz'

Gökçek: 'Kesintilere Ekim Sonlarında Son Vereceğiz'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Su Sıkıntısı Yaşayan Ankara'ya Kızılırmak'tan Su Getirme Çalışmalarıyla İlgili Olarak 'Tek Boru Hattını Devreye Soktuğumuz Zaman Su Kesintilerine Ekim Ayı Sonlarında Son Vereceğiz' Dedi.

Gökçek: 'Kesintilere Ekim Sonlarında Son Vereceğiz'

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, su sıkıntısı yaşayan Ankara'ya Kızılırmak'tan su getirme çalışmalarıyla ilgili olarak ''Tek boru hattını devreye soktuğumuz zaman su kesintilerine Ekim ayı sonlarında son vereceğiz'' dedi.

Gökçek, Ankara'nın su ihtiyacını karşılamak üzere sürdürülen kazı ve boru yerleştirme çalışmalarının Gölbaşı-Ahiboz köyü arasındaki hatta incelemelerde bulunarak, basın mensuplarına bilgi verdi.

''Yer yer 24 saat çalışan var'' diyen Gökçek, Aralık ayı sonuna kadar çalışmaların tamamlanmasının planlandığını söyledi. Güzergah boyunca üç boru hattı döşeneceğini anlatan Gökçek, ''Tek boru hattını devreye soktuğumuz zaman su kesintilerine Ekim ayı sonlarında son vereceğiz. Ancak bu bir söz olarak algılanmasın, bunun gayreti içindeyiz'' diye konuştu.

Kızılırmak havzasında bulunan Hirfanlı ve Kesikköprü barajlarında yaklaşık 7 milyar metre küp su bulunduğunu belirten Gökçek, proje sayesinde Ankara'nın 15 yıllık su sorununun çözüleceğini kaydetti.

Bir gazetecinin ' 'Türkiye'nin Başkenti neden susuz kaldı o zaman?'' sorusuna Gökçek, ''En büyük neden küresel ısınmadır'' yanıtını verdi.