Gökçek: Büyükşehir'den Ankaraspor'a Tek Kuruş Aktarılmamıştır

Gökçek: Büyükşehir'den Ankaraspor'a Tek Kuruş Aktarılmamıştır

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sayıştay'ın Belediyedeki Denetiminin Basında ve Bazı Siyasiler Tarafından Suç İşlenmiş Gibi Gösterilmesini Eleştirerek, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Ankaraspor Kasasına Tek Kuruş Girmemiştir." Dedi.

Gökçek: Büyükşehir'den Ankaraspor'a Tek Kuruş Aktarılmamıştır
27.02.2009 21:11 | Son Güncelleme: 27.02.2009 21:11

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sayıştay'ın belediyedeki denetiminin basında ve bazı siyasiler tarafından suç işlenmiş gibi gösterilmesini eleştirerek, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Ankaraspor kasasına tek kuruş girmemiştir." dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Gökçek, Ankaraspor ve Sayıştay denetimiyle ilgili basında çıkan iddiaları yanıtladı. Başkan Gökçek, "CHP'li medya Ankaraspor ile ilgili aslı astarı olmayan, tamamen yalan dedikodulara dayalı haberler yapmaya başladı. Ben buraya gelirken yanımda dün Sayıştay'ın yaptığı açıklamayı getirdim. Aslında bir parça vicdanı olan medya Sayıştay'ın bugünkü açıklamasını doğrudan doğruya yazar." dedi.

Ankarasporla ilgili Sayıştay'dan bir görevlinin sorusuna yanıt verildiğini belirten Gökçek, cevabı verilen bir konunun suç gibi gösterilmeye çalışıldığını kaydetti. Sayıştay mensuplarının evraklarla ilgili bazı konularda sorular sorabileceğini aktarna Gökçek, "Sayıştay sadece 2008 yılında 6 bin 516 tane sorgu yapmış. Bize de, Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne de 40-50 tane sorgu yapılmış. Bu sorulur cevabı alınır. Eğer cevap tatmin edici olmazsa diğer işlemler devam eder. Bundan 5,5 ay önce olmuş olayı sanki suçmuş gibi utanmadan sıkılmadan haber yaptılar. Bunun üzerine Sayıştay başkanlığı dün bir açıklama yaptı. Son günlerde çeşitli basın ve yayın organlarında Sayıştay'ca denetlenmiş bazı kurum hakkında, denetçiler tarafından sorumluların savunmalarını almak için düzenlenmiş sorguları, kesinleşmiş Sayıştay kararları gibi sunuldu."

Sayıştay'ın açıklamasının suç isnadına dönüştürülmesini eleştiren Gökçek, yapılan sorguyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "Yani Sayıştay'ca deniliyor ki 'Ey medya sorgu deyip insanlara iftira atma. Sorgu sadece konuyla ilgili bilgi sunmaktır. Yoksa o konunun doğru olduğu anlamına gelmez. İftiracı olma tetkik etmeden yapma.' Bu medya kuruluşlarının yayın ilkeleri vardır. Karşı taraftan bu konu hakkında bilgi alınmadan yayın yapılmamasını kabul ettikleri halde siyasete iş gelince her türlü iftira bize gelmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Ankaraspor'a tek kuruş aktarılmamıştır. Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor'un iki hesabı vardı o zaman. Biri amatör diğeri profesyonel, profesyonel hesaba Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden tek kuruş gitmemiştir." (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Gökçek: Büyükşehir'den Ankaraspor'a Tek Kuruş Aktarılmamıştır - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 09:34:07. #1.14#
title