Gökçek: Akyurt'ta Uluslararası Fuar Alanı Kuracağız

Gökçek: Akyurt'ta Uluslararası Fuar Alanı Kuracağız

Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 'Ortaklık Kültürü ile Bir Arada Kazanmayı Başarırsak, Kriz Bizi Fazla Etkilemez' Dedi.

Gökçek: Akyurt'ta Uluslararası Fuar Alanı Kuracağız
28.10.2008 19:30 | Son Güncelleme: 28.10.2008 19:30

Türkiye Odaları ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ''ortaklık kültürü ile bir arada kazanmayı başarırsak, kriz bizi fazla etkilemez'' dedi.

Ankara'nın evye-seramik malzemesi satış merkezlerinden biri olan Rüzgarlı Sokak'ta 26 yıldır faaliyet gösteren Baloğlu İnş. Tic. San. ltd. Şti., Yenimahalle Çamlıca Mahallesi'nde yeni bir mağaza açtı. Mağazanın açılışında kurdeleyi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ile Yenimahalle ve Etimesgut belediye başkanları, Baloğlu yetkilileri birlikte kesti.

Rüzgarlı Sokak'ın artık evye malzeme satanlara dar geldiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten, yeni dönemde, Ankara ticaretini geliştirecek çalışmalar yapmasını istedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek de Ankara'yı geliştirmek için üç ayaklı bir çalışma yaptıklarını belirterek, ilk aşamada Akyurt'ta 1,4 milyon metre karelik alanda uluslararası fuar alanı kurulmasını öngördüklerini açıkladı. Bunun planının Belediye Meclisi'nde onaylandığını bildiren Gökçek, fuar alanının yapımı için Büyükşehir ve Akyurt belediyeleri, ATO, valilik ve ilgili kurumların ortaklığı ile bir şirket kurulacağını söyledi.

Ankara'yı geliştirmek için ayrıca dev ticaret merkezleri kurulması, bu merkezlerin yaşaması için de çok sayıda turist çekilmesi gerektiğini anlatan Gökçek, turist çekmek için Disneyland ve uluslararası nitelikte bir hayvanat bahçesi kurulacağını bildirdi. Gökçek, ayrıca Ankara tarihi kent merkezinin geliştirilmesinin de bu amaçlara hizmet edeceğini kaydetti.

Gökçek, daha sonra, AA muhabirinin sorusu üzerine, TOKİ'nin Ankara'daki tema park ihalesini iptal etmesine karşın, Ankara'ya böyle bir merkezin kurulmasını şart olarak gördüklerini, bu nedenle bu işi yapacak kim olursa olsun o girişimciyi belediye olarak destekleyeceklerini belirtti. Şu anda bazı firmaların bu konuda kendisi ile görüştüğünü ancak belirli bir aşamaya gelinmediğini anlatan Gökçek, ''Firmalar yapmazsa, gerekirse ben yaparım'' dedi.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title