Gökçeadalı Rum Vatandaş Belediyede Zabıta Oldu

Gökçeadalı Rum Vatandaş Belediyede Zabıta Oldu

Gökçeadalı Rum Vatandaş Belediyede Zabıta Oldu
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bir Rum vatandaş, Gökçeada Belediyesi’nde zabıta oldu.

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bir Rum vatandaş, Gökçeada Belediyesi’nde zabıta oldu. İlçede ikamet eden 35 yaşındaki Nikolaos Karanikola, geçen nisan ayında iş başvurusunda bulundu. Yerel seçimlerde başkanlığa seçilen MHP’li Ünal Çetin tarafından değerlendirilen başvuru sonucunda işe başlatıldı.

Gökçeada’da doğduğunu, eğitim yıllarından sonra da yaşamını adada sürdürdüğünü belirten Karanikola, “Başkanımız da uygun gördü, bu işe başlamış oldum. Aslen Yunanistan’dan gelmeyiz ama ben Türk vatandaşıyım. Belediyede çalışmaktan çok memnunum, hiçbir şikayetim yok. Allah razı olsun başkanımızdan. Esnafın bana karşı yaklaşımı da çok iyi. Hepsiyle aramız çok iyi, ağabey kardeş gibiyiz. Bugüne kadar zabıta olarak işimle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım, hattâ esnaf benden çok memnun, ben de onlardan çok memnunum.” dedi.

Başkan Çetin ise Karanikola’yı işe alırken Türk-Rum dostluğuna örnek oluşturmasını düşünmediğini söyledi. Gökçeada’da Türkler ve Rum asıllı Türk vatandaşlarının birarada kardeşçe yaşadığını vurgulayan Çetin, “Burada yaşayan Rum asıllı Türk vatandaşlarımız çarşıda pazarda birlikte olduğumuz, birlikte çay içip sohbet ettiğimiz, sosyal hayatın içerisinde artık tamamen bütünleştiğimiz insanlar. Niko’nun belediyede işe girmesi, tamamen hayatın normal akışı içerisinde cereyan etmiştir. Biz Niko’yu göreve başlattıktan sonra özellikle Rum vatandaşlarımız tarafından bu çok takdir edildi. Bize çok teşekkür ettiler. Bir anda hiç beklemediğimiz tepkiler aldık. Böyle bir düşüncemiz olmadığı için bizim de çok hoşumuza gitti. Biz farkında olmadan, ince bir hassasiyet üzerinde çalışma yapmışız gibi oldu. Bu planlı programlı bir çalışma değildi. Niko’nun zabıta olarak görev yapması Gökçeada’nın, hattâ Türkiye’nin realitesi. Niko bizim kardeşimiz. Burada Niko’yla ve diğer belediye personelimizle güzel işler yapacağız. Eğer bu konuda bir ihtiyaç hissedersek bu sayı artabilir de.” şeklinde konuştu.

Gökçeadalı Rum Vatandaş Belediyede Zabıta Oldu
Gökçeadalı Rum Vatandaş Belediyede Zabıta Oldu
Gökçeadalı Rum Vatandaş Belediyede Zabıta Oldu

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Çok Okunan Haberler

title