Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'den Gestaş'a Teşekkür

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'den Gestaş'a Teşekkür

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'den Gestaş'a Teşekkür
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, özel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayınında adaya yaptığı sık seferlerden dolayı Gestaş’a teşekkür etti.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, özel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayınında adaya yaptığı sık seferlerden dolayı Gestaş'a teşekkür etti.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, ulusal bir haber kanalında, canlı yayınında adadaki bayram yoğunluğunu değerlendirdi; Gestaş'a sık seferler için teşekkür etti. Gökçeada'nın ulaşılması zor bir yer olarak akıllarda yer ettiğini ancak Gestaş ile birlikte bu durumun ortadan kalktığını belirten Çetin, adaya başlatılan deniz uçağı seferleri içinse "Gökçeada için prestij" yorumunu yaptı. Gökçeada Belediye Başkanı Çetin, "Gökçeada, Kuzey Ege'nin parlayan yıldızı. 10 günlük bayram tatili vesilesiyle devam eden tatilde ciddi bir ziyaretçi akınına uğradık. Otellerimizde tesislerimizde yüzde yüz bir doluluk söz konusu. Tabi aynı zamanda Gökçeada'nın sörfte illeri bir noktada olması, Romanya, Bulgaristan son zamanlarda Almanların windsurf, kitesurf için adamızı tercih etmesi, bizler için sevindirici. Aynı zamanda bu durum, Gökçeada'da turizm anlamında ciddi manada bir hareketliliğe sebep oluyor" dedi.

Çetin, "Gökçeada uzun yıllardır, ülkemizde ve dünyada ulaşılması zor bir yer olarak akıllarda yer etti. Bizim ulaşımımız noktasında GESTAŞ, Çanakkale'nin deniz ulaşım şirketi, son dönemde ciddi yatırımlar yaptı. Günde yaklaşık 20 sefer düzenleniyor. Adaya bütün gemilerimiz dolu geliyor. Bayram dolayısıyla sefer sayıları arttı, günde 10 seferden, 3. gemiyle birlikte sefer sayıları 15, 20'lere ulaştı. Aynı zamanda yine Gestaş'ın Burulaş ile ortaklaşa düzenlediği bir projeyle bayram süresince Haliç'ten kalkan deniz uçağı seferlerimiz de başlamış oldu. Bu bizim için önemli bir prestij" diye konuştu. - ÇANAKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title