Gök: Köydeki Kayıp Sayısının Artmasından Endişe Duyuyoruz

Gök: Köydeki Kayıp Sayısının Artmasından Endişe Duyuyoruz

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, İki Akrabasının Öldüğü Gülnar Orman Yangını ile İlgili Gelişmeleri Olay Yerinde Takip Etti.

Gök: Köydeki Kayıp Sayısının Artmasından Endişe Duyuyoruz

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, iki akrabasının öldüğü Gülnar orman yangını ile ilgili gelişmeleri olay yerinde takip etti.

İsa Gök yaptığı açıklamada, Kavakoluğu köyünde yaşayan ailesinin durumunun iyi olduğunu, ancak akrabaları Hatice Bulut ve Hatice Kırlangıç'ın kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını, bu arada bazı köylülerden haber alınamadığı yönünde bilgi edindiğini söyledi.

Gök, köylerinden 4 kişinin yaralandığını ve 3 kayıp bulunduğu yönünde bilgi verildiğini, çok sayıda hayvanın telef olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bazı köylüler yangın dolayısıyla saklanmış. Herkesle irtibat kurmak mümkün olmadı. Bu nedenle durumlarının ne olduğu bilinmiyor. Köydeki kayıp sayısının artmasından endişe duyuyoruz. Yangının etkili olduğu alanlardaki bazı köyler boşaltıldı. Oradaki gelişmeleri de takip ediyorum. Yörede rüzgar çok etkili. Bu da yangının söndürme çalışmalarını güçleştiriyor.''

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cavit Hüsrevşen de bölgede inceleme sonrasında Kavakoluğu köyünde vatandaşlarla görüştü.

Hüsrevşen yaptığı açıklamada, yangının elektrik trafosundan çıktığı yönündeki bilginin araştırıldığını söyledi.

Albay Hüsrevşen, ilk belirlemelere göre yaklaşık 100 dekar alanı etkileyen yangını kontrol altına alma çalışmalarının sürdüğünü, Kızılay ekiplerinin de köylerde gerekli çalışmaları yaptığını, itfaiyenin içme suyu ihtiyacını karşıladığını belirtti.

Kaynak: AA