Gocun Haberleri

Gocun haber, Gocun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gocun - 9.11.2007
Economist: "Türkiye Üyeliği Konusunda Tedirgin Hissetmek İçin Genişleme Karşıtı Olmak Gerekmez"
The Economist Dergisi, "Post Genişleme Stresi" Başlıklı Yorumunda "Bekleme Sırasındaki Ülkelere İlişkin Tedirginlik Hissetmek İçin Genişleme Karşıtı Olmak Gerekmez. Türkiye ve Geri Kalan Balkan Ülkeleri Zor Vakalar. Bu Nedenle Hala Kuyruktalar" Görüşünü Dile Getirdi.
Gocun - 9.11.2007
Kavga Dövüş Yerine Dostluk Kuralım
Baykal, Kuzey Irak'la İlişkilerin Geliştirilmesini Önerdi ve, 'Bölgeye Kürtçe de Dahil Radyo, Tv Yayını Yapalım. Kürt ve Arap Gençlerini Üniversitelerimizde Eğitelim. Bölgeye Su Verelim,' Dedi.
Gocun - 8.11.2007
DTP'nin 'siyasi tutum belgesi'nde tek bayrak altında özerk sembol önerisi yapıldı
Demokratik Toplum Partisi (DTP) 2. Olağanüstü Kongresi'nde dağıtılan 'Siyasi Tutum Belgesi'nde, merkeziyetçi devlet altında bölgesel ve yerel yapılanma savunulurken, tek bayrak altında özerk birim renkleri sembolleri kullanılması öneriliyor.
Gocun - 5.11.2007
Yıldırım'da kentsel dönüşüme hız verilecek
Bursa'nın merkez ilçesi Yıldırım'ın, daha yaşanabilir bir hale gelmesi ve gelecek 50 yılının şekillenmesi amacıyla düzenlenen ve iki gündür devam eden Çalıştay, dün gece geç saatlerde sona ererken önemli konular masaya yatırıldı.
Gocun - 3.11.2007
"Doğu Anadolu Bölgesinde son yıllarda 3 milyon insan göç ederek üretimden koptu"
Kars-Ardahan-Iğdır Veteriner Hekimleri Odası (VHO) tarafından Kars'ta yapılan Doğu Anadolu Veteriner Hekim Odaları İstişare Toplantısı'nın sonuç bildirgesi açıklandı. Kars VHO Başkanı Doç. Dr. Yavuz Öztürkler, Doğu Anadolu Bölgesi'nde son yıllarda 3 milyon insanın göç ederek üretimden koptuğunu söyledi.
Gocun - 2.11.2007
Antalya'ya 80 yılda yaptırılan dersliğin yarısı son 4 yılda yaptırıldı
Cumhuriyetin ilan edildiği 1923 yılından 2003'e kadar geçen 80 yılda Antalya'ya 9 bin derslik yapılmasına karşılık, son 4 yılda 3 bin 270 derslik kazandırıldı. Vali Alaaddin Yüksel, Antalya'nın okullaşma sayısında İstanbul'un ardından ikinci sırada olduğunu söyledi.
Gocun - 31.10.2007
İngiliz Basınında Bugün
İngiliz Basınında Bugün, İşçi Partisi'nin Göçmen İşçi Rakamlarından Doğan Tartışma, Brown'ın "Sarsılan İmajı", Polisin "Durdur ve Ara" Yetkisinin Etkileri, Komadan Çıkaran Uyku Pili ve Yaşlılar İçin Arkadaş Sitesi Başlıkları Öne Çıktı.
Gocun - 30.10.2007
Aıds Haiti'den Girdi
ABD'de Yapılan Bir Araştırma, Aıds Hastalığına Yol Açan Hıv Virüsünün ABD'ye Haiti Üzerinden Girdiğini Ortaya Koyuyor.
Gocun - 27.10.2007
'Göç ve Köye Dönüş Uygulamaları' Konulu Söyleşi
Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB) Van İl Koordinasyon Kurulu Tarafından 'Göç ve Köye Dönüş Uygulamaları' Konulu Bir Söyleşi Düzenlendi.
Gocun - 24.10.2007
İngiliz Basınında Bugün
İngiliz Basınında Bugün, Türkiye'nin Irak'ta Sınır Ötesi Operasyona Girişme Olasılığı, Amerika'da Yapılacak Olan İsrail-filistin Konferansı ve Rusya'nın Temel Gıda Fiyatlarını Dondurma Kararı Başlıkları Öne Çıktı.
Gocun - 22.10.2007
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Göç Mülteciler ve Nüfus Komisyonu Toplantısı Antalya'da Başladı
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Göç Mülteciler ve Nüfus Komisyonu Toplantısı Antalya'da Başladı.
Gocun - 18.10.2007
Mahmudiye'de Şii ve Sünni Aşiret Liderleri Barış Anlaşması İmzaladı
Bağdat'ın Güneyinde Bulunan El Mahmudiye Kentindeki Şii ve Sünni Aşiret Liderleri, Biraraya Gelerek Barış Antlaşması İmzaladı.
Gocun - 18.10.2007
Yabancı Eğitimcilerin Manisa'da Göçmen Öğrenci Sorunu Araştırmaları
Arion (Yönetici Projesi) Projesi Kapsamında Manisa'da Bulunan 6 Yabancı Ülkenin Temsilcisi ve Proje Koordinatörleri, Özel Doruk Eğitim Kurumları'nı Ziyaret Etti. Proje Koordinatörü Gülgün Tuna, Diğer Ülkelerde Göçmen Çocuklarının Yaşadığı Sorunları, Türkiye'de İç Göç Yaşayan Ailelerin Çocuklarının Yaşadığını Söyledi.
Gocun - 17.10.2007
Son 73 yılda Antalya, Türkiye ortalamasının 2 katı büyüdü
Her alanda yoğun göçün sıkıntılarının yaşandığı Antalya'da, etkin mücadele için 'İç Göç Yerel Uygulama Planı' hazırlandı. 1927-2000 yılları arasında Türkiye nüfusunun ortalama binde 18,34 artmasına karşın Antalya'da oranın binde 41,8'e ulaştığını kaydeden Vali Alaaddin Yüksel, "Hiçbir kentin bu yükü kaldırması mümkün değil." dedi.
Gocun - 15.10.2007
Altı ülkeden gelen eğitimciler Manisa'daki okullarda göçmen çocukların uyumunu inceliyor
Avusturya, Almanya, İspanya, Fransa, Hollanda ve Slovenya'dan eğitimciler, Manisa'ya gelerek göçmen çocukların eğitim sistemine entegrasyonunu inceliyor. Arion adı verilen projenin koordinatörlüğünü, Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapıyor. Yabancı eğitimciler, belirlenen okulları ziyaret ederek göçmen çocukların göç sebeplerini ve okul başarısına etkisini inceliyor.
Gocun - 11.10.2007
Türk Telekomdan Çayırlı'ya Kapalı Spor Salonu
Erzincan'ın Çayırlı İlçesine Türk Telekom İkinci Etap Okul İnşaatları Çerçevesinde Kapalı Spor Salonu ile Vilayetler Birliği Başkanlığınca da Öğrenci Yurdu Yapılıyor.
Gocun - 8.10.2007
Terör Korkusu Yüzünden Çocuk Yapmıyoruz
İngiltere'de Akıl ve Ruh Sağlığı Alanında Çalışan Uzmanlar, Terör Gibi Küresel Tehditlerden Duyulan Korkunun İnsanları Çocuk Sahibi Olmaktan Caydıran Bir Unsur Haline Geldiğini Bildirdi.
Gocun - 6.10.2007
'Soykırım bahane Ermenilerin gözü Türkiye toprağında'
Ermeni strateji uzmanı Armen Ayvazyan, sözde Ermeni soykırımına karşılık Türkiye'den toprak talep etmenin tam zamanı olduğunu söyledi. Ayvazyan ayrıca bugünkü Dağlık Karabağ probleminin de 1915'de yapılan zorunlu göçün sonuçları olduğunu iddia etti.
Gocun - 6.10.2007
İl Genel Meclisi yöre kalkınmasına önderlik yapıyor
Yerel yönetim biçimi olan ve İl Özel İdare'nin karar organı olarak faaliyet gösteren İl Genel Meclisi yörenin kalkınmasına önderlik yapıyor.
Gocun - 6.10.2007
Genelkurmay'dan Yunanistan'a Yasadışı Göçmen Tepkisi
Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'ın Zaman Zaman Mevcut Antlaşma ve Protokol Hükümlerine Aykırı Olarak Yasadışı Göçmenleri Türk Karasularına ve Meriç Nehri Kıyısından Türkiye Sınırına İşbirliği Yapmadan Tek Taraflı Olarak Bıraktığını Duyurarak, Konunun İnsani Boyutu Düşünüldüğünde, Ortaya Çıkan İnsanlık Dramının Kabul Edilebilirlik Sınırlarını Aştığını Bildirdi.
Gocun - 6.10.2007
Yunanistan'ın 'Kaçak' Oyunu
Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'ın Zaman Zaman Mevcut Andlaşma ve Protokol Hükümlerine Aykırı Olarak Yasa Dışı Göçmenleri Türk Karasularına Bıraktığını Açıkladı.
Gocun - 5.10.2007
Genelkurmay'dan "Yasa Dışı Göçmen" Açıklaması
Genelkurmay Başkanlığı, Yunanistan'ın İşbirliği Yapmadan Tek Taraflı Biçimde Yasa Dışı Göçmenleri Türk Karasularına veya Meriç Nehri Kıyısından Türkiye Sınırına Bıraktığını ve "Ortaya Çıkan İnsanlık Dramının Kabul Edilebilirlik Sınırlarını Aştığını" Bildirdi.
Gocun - 28.9.2007
Diyarbakır'da Yoksulluk Araştırması:80 Bin Kişi Gecekonduda Yaşıyor
Sarmaşık Derneği'nin Hazırladığı "Diyarbakır Kent Yoksulluk Haritası", Diyarbakır Genelindeki 10 Bin Gecekonduda, 80 Bin Kişinin Yaşadığını ve Hanelerin Yaklaşık Üçte İkisinin Aylık Gelirinin Asgari Ücretin Altında Bulunduğunu Ortaya Koydu.
Gocun - 28.9.2007
Özel Hastanelere Ödenen Katkı Payları Kaldırılıyor
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Hükümet Olarak Özel ve Üniversite Hastanelerine Ödenen Katkı Paylarının Kaldırılması ya da Bir Sisteme Bağlanması İçin Çalışmalar Yaptıklarını Belirterek, "Eğer Bu Yüksek Ücretlerin Bedeli, Yani Ek Ödeme Dediğimiz Şey Vatandaşların Cebinden Çıkacaksa Ben Öteden Beri Buna Karşı Oldum. Bundan Sonra da Karşı Olacağım. Biz Hükümet Olarak da Buna Karşıyız. Özel Sektörle Ot...
Gocun - 25.9.2007
İTO Heyeti Mersinli Sanayicilerle Biraraya Geldi
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, Türkiye'nin En Büyük Sorunlarından Birisinin Kur Sıkıntısı Olduğunu Belirterek, Bu Sıkıntıyı En Çok Hissedenlerin de İhracatçılar Olduğunu Söyledi.
Gocun - 24.9.2007
İzmir'e göç hızla artıyor, nüfus 4 milyona yaklaştı
İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Yönetim Kurulu'nun iktisatçı Mustafa Sönmez'e hazırlattığı raporda İzmir'e göçün hızla arttığı, nüfusun 4 milyona yaklaştığı belirtildi. İlde işsizliğin yüzde 11 ile Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu kaydedilen raporda, İzmir'in yatırım çekmede altıncı sıraya gerilediği vurgulandı.
Gocun - 22.9.2007
AB, Rumlara Kızdı Türkleri Övdü
AB, Yeşil Hat Tüzüğü Yıllık İzleme Raporunda, Kıbrıs Rum Tarafını Sert Bir Dille Yasadışı Göçü Önleyememekle Eleştirdi, Türk Tarafını İse Yasadışı Göçün Oranının Düşmesine Katkı Sağladığı İçin Övdü.
Gocun - 20.9.2007
Yasa Dışı Göç ile Mücadele
Sahil Güvenlik Komutanlığı, 2007 Yılının İlk Sekiz Ayında Yasa Dışı Göçün Önlenmesi Kapsamında İcra Ettiği Operasyonlarda Yakaladığı Göçmen Sayısının Geçen Yıla Göre Yüzde 113 Artarak Toplam 3 Bin 542 Kişi Olduğunu Bildirdi.
Gocun - 19.9.2007
Orgiad'dan Siyasilere Rapor
Ordu Genç İşadamları Derneği (Orgiad), Tüik Verilere Göre Sosyoekonomik Gelişmişlik Oranında 62'nci, Okuryazarlık Oranında 61'nci, Kişi Başına Düşen Gayri Safi Milli Hasıla Oranı Açısından İse 1064 Dolar ile 65'nci Sırada Yer Alan Ordu İçin Hazırladığı 'Siyasi Beklentiler Raporu'nu Açıkladı.
Gocun - 19.9.2007
Fransa Ulusal Meclisi'nde Ele Alınan Göç Yasası Protesto Edildi
Fransa Ulusal Meclisi'nde Ele Alınan, Ülkede Yaşayan Göçmenlerle İlgili Yeni Düzenleme Önerisi, Fransa'daki Ailelerinin Yanına Yerleşmek İsteyen Aile Fertleri İçin Zor Şartlar Getiriyor. Hazırlanan Yeni Yasa Tasarısına Göre Fransa'daki Ailelerinin Yanına Gelmek İsteyen Aile Yakınlarının, Fransızca ve Fransız Değerlerini İyi Derecede Bilmesi ve Ekonomik Açıdan da Sıkıntıda Bulunmaması Gerekiyor.
Gocun - 17.9.2007
Valilikten Ücretsiz Servis Uygulaması
İstanbul'da Eğitim Görecek 17 Bin Öğrencinin Taşımasını İstanbul Valiliği Üstlenecek.
Gocun - 17.9.2007
Göçmen Kadınlarla İlgili İlginç Araştırma
Eminönü'nde Çalışan Göçmen Kadınların Psikososyal Uyum Süreçlerine İlişkin Yapılan Bir Araştırma, Kendi Ülkelerinde Doktor, Avukat, Öğretmen Gibi Mesleklerde Çalışan ve Statü Kaybı Yaşayan Kadınların Daha Depresif Olduğu Ortaya Çıktı.
Gocun - 13.9.2007
4 Milyon Iraklı Göçmen
Birleşmiş Milletlere Bağlı Sivil Toplum Kuruluşlarının Yaptığı Araştırmalara Göre Irak Savaşı Süresince 4 Milyondan Fazla Kişi Yer Değiştirdi. İngiliz Araştırma Kuruluşu Oxfam Tarafından 30 Temmuz'da Yayınlanan Kırk Sayfalık Raporda, Sağ Kalmayı Başaran Iraklıların Karşı Karşıya Olduğu Sefalet, İnsani Kriz Ortaya Konuyor.
Gocun - 13.9.2007
Avrupa'ya İltica Kampanyası
Hasankeyf'i Yaşatma Girişimi, Batman'ın Tarihi İlçesi Hasankeyf Dahil Olmak Üzere 200 Yerleşim Biriminin Sular Altında Kalmasına Neden Olacak Ilısu Barajı'na Kredi Garantisi Veren Almanya, İsviçre ve Avusturya'ya İltica Kampanyası Başlattı.
Gocun - 11.9.2007
Avrupalı Türkler İlk Dizilerini Çekti
Almanya'ya Göçün 40. Yılında Gurbet Hikayeleri Televizyonlara ve Filmlere Konu Olmaya Başladı.
Gocun - 7.9.2007
Zabıta Teşkilatı'nın 181. Kuruluş Yıldönümü Halay Çekilerek Kutlandı
Zabıta Teşkilatı'nın Kuruluşunun 181. Yıldönümü, Diyarbakır'da Davul-zurna Eşliğinde Halay Çekilerek Kutlandı.
Gocun - 6.9.2007
Atso'dan Ankara Çıkarması
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ile Antalya Milletvekillerini Ziyaret Etti.
Gocun - 3.9.2007
Avrupa Komisyonu'nun Komşuluk Politikaları Konferansı
Avrupa Komisyonu'nun Düzenlediği Komşuluk Politikaları Konferansı, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Ülkelerinden Bakanların Katılımıyla Başladı.
Gocun - 30.8.2007
Rekor sayıda İngiliz, ülkeyi terk etti
Rekor sayıda İngiliz vatandaşı, daha iyi bir yaşam için ülkelerini terkediyor. İngiltere'de İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir raporda, daha iyi bir yaşam için ülkeyi terkedenlerin sayısı geçen yıl 385 bine çıkarak rekor seviyeye ulaştı. Göç edenlerin sayısının 385 bine ulaşması, her 150 kişiden birinin yeni bir hayat için ülkeden ayrıldığı anlamına geliyor.
Gocun - 27.8.2007
Suruç İlçesinde Susuzluk Nedeniyle Köyler Boşalıyor
Atatürk Barajı'na 30 Kilometre Uzaklıkta Olmasına Rağmen Baraj Suyundan Yararlanamayan Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde Bir Çok Köy Boşaltıldı.
Gocun - 23.8.2007
Başesgioğlu: 'Göç Yasası'nda Olumsuzluklar Giderilmeli'
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, 'Almanya'da, Göç Yasası'nda Tedirginlik Yaratan Değişikliklerin Tekrar Gözden Geçirilerek Olumsuzlukların Giderilmesi, Gerek Vatandaşlarımız Gerekse Bizim Samimi Beklentimizdir' Dedi.
Gocun - 20.8.2007
Van'da Çarpık Kentleşme
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Van Şubesi Başkanı Şabettin Öztürk, Kentte Çarpık Yapılaşmanın Önünün Kesilmesi İçin Acilen Kent Konseyinin Kurulması Gerektiğini Söyledi.
Gocun - 20.8.2007
Doğu'dan Batı'ya iş umuduyla göç eden 229 aile geri döndü
İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO) tarafından hazırlanan "Türkiye'de İşsizliğin Göç Haritası" raporu, Doğu'dan Batıya göçün güvenlik gerekçesiyle değil, işsizlikten kaynaklandığını ortaya çıkardı. Doğu'dan Batıya ekmeğini bulmaya gidenler ise, çareyi geri dönmekte buldu. 2007 yılında 229 aile kendi yurtlarına döndü.
Gocun - 18.8.2007
Mersin Sahil Bandı, Deprem Konusunda En Tehlikeli Bölge
TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Mersin İl Temsilcisi Erkan Demir, Mersin'de Yer Altı Suyu Yüksek Düzeyde Olduğu İçin Zeminde Sıvılaşma Riskinin Arttığını Belirterek, Olası Bir Depremde Sahil Bandının Ciddi Oranda Zarar Görebileceğini Söyledi.
Gocun - 17.8.2007
İsmmmo'nun "İşsizliğin Göç Haritası" Raporu
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İsmmmo), 24 Yılda 6 Milyon Kişiye İstihdam Oluşturan Türkiye'nin AB Hedefini Yakalaması İçin 2010'a Kadar 14 Milyon Kişiye İstihdam Sağlaması Gerektiğini Bildirdi.
Gocun - 17.8.2007
İsmmmo: Göç İşsizliğin Düşüşünü Engelliyor
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İsmmmo), İşsizlik Nedeniyle Yaşanan Göçün, Büyük Kentlerde İş İmkanları Arttığı Halde İşsizliğin Düşmemesine Neden Olduğunu Bildirdi.
Gocun - 16.8.2007
Jeoloji Mühendisleri: "Gelecekteki Afetlerde Can Kaybı Çok Yüksek Olacak"
Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı İsmet Cengiz, Türkiye Nüfusunun Yüzde 95'inin Deprem Tehlikesi Altında Yaşadığı ve Büyük Sanayi Merkezlerinin Yüzde 98'inin ve Barajların Yüzde 93'ünün Deprem Bölgesinde Bulunduğu Belirterek, Gelecekteki Afetlerin Daha Fazla Can ve Mal Kaybına Neden Olacağını Açıkladı. Cengiz, Afetlere Karşı Daha Fazla Hazırlıklı Olunması Gerektiğini Kaydetti.
Gocun - 16.8.2007
Polisin yoğun gayreti ile kız ve erkek çocukları okula kazandırılıyor
Van Emniyet Müdürlüğü'nün 7 ay önce başlattığı sokak çalışması sayesinde, yoğun göçün yaşandığı mahalleler polisleri yakından tanıyor.
Gocun - 13.8.2007
Göçün En Büyük Nedeni Sağlık Çıktı
Atatürk Üniversitesi Tarafından Yapılan Bir Araştırmada, Doğu Anadolu'dan Batı Bölgesine Göçün En Önemli Nedeninin Sağlık Hizmetlerindeki Yetersizlikten Kaynaklandığı Belirtildi.
Gocun - 11.8.2007
6 İlin Belediye Başkanları Kayseri'de Buluştu
Kayseri, Bursa, Antalya, Konya, Gaziantep, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanları Kayseri'de İstişare Toplantısında Buluştu.
Gocun - 10.8.2007
Şanlıurfa'da Fındık İşçilerinin Tehlikeli Yolculuğu
Güneydoğu'da Fındık İşçilerinin Tehlikeli Yolculuğu, Şanlıurfa'da Polis Engeline Takıldı. 14+1 Olması Gereken Minibüslerin İçerisinde 20-25 Yolcu ve Aşırı Yüklü Olması Polisleri de Şaşırttı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gocun Haberleri | Gocun Haber - Haberler - Sayfa 5 - Gocun haberleri, son dakika gocun haber ve gelişmeleri burada. Anka, 28 Kasım 2007 Çarşamba Gündemi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 08:13:34. #1.14#
title