Gocun Haberleri

Gocun haber, Gocun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gocun - 22.1.2008
Nüfus Sayımı Tüm Dengeleri Altüst Edecek
Türkiye İstatistik Kurumu Dün Ülkenin Yeni Nüfusunu Açıklamıştı. İşte O Sonuçlar Yeni Bir Tablonun da Habercisi. Nüfusunda Değişiklik Meydana Gelen İllerde Tüm Dengeler Yeniden Belirlenecek.
Gocun - 22.1.2008
Van'da Çarpık Kentleşme Gözetim Altına Alınıyor
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Van Şubesi Başkanı Şabettin Öztürk, Kentte Çarpık Yapılaşmanın Önünün Kesilmesi İçin İmar Projelerinin Hayata Geçirilmesi Gerektiğini Söyledi.
Gocun - 19.1.2008
Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasına karşı çıkan gruplar, Hükümetin samimiyeti konusunda ikiye bölündü
Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınmasına karşı çıkan ve Sivil İnsiyatif adı altında buluşan gruplar arasında Hükümetin iyi niyet ve samimiyetine ilişkin tartışmalar yaşandı.
Gocun - 19.1.2008
Devrek Tso Başkanı Haldun Hacıkuloğlu'ndan 2007 Yılını Değerlendirdi
Zonguldak'ın Devrek İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Haldun Hacıkuloğlu, 2007 Yılı ile İlgili Yaptığı Değerlendirmede, Devrek Ekonomisi Açısından Zor Bir Yıl Olduğunu Kaydetti.
Gocun - 18.1.2008
Anka, 18 Ocak 2008 Cuma Gündemi
Anka, Ankara Haber Ajansı A.ş.
Gocun - 17.1.2008
FASİAD Başkanı Gül: "İstikrarlı bir gelecek istiyorsak denizi aşıp karşıya geçmeliyiz"
Fatsa Sanayici ve İşadamları Derneği (FASİAD) Başkanı Hasan Gül, geleceğin daha güvenli olabilmesi için girişimcilerin Karadeniz'i geçerek karşı kıyı ile ilişki kurması gerektiğini söyledi.
Gocun - 12.1.2008
İç Göçe 2m Önerisi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Öğretim Görevlisi ve Araştırmacı Şerafettin Özışık, Ekonomik ve Sosyal İçerikli Politikaların Geliştirilmemiş Olması Yüzünden İsteyen Kişilerin İsteği Zaman Yatağını Yorganını Alarak Göç Ettiğini Belirterek, Göçün Yavaşlatılması ve Kısmen de Olsa Önlenebilmesi Amacıyla "Meslek ve Mesken" (2m) Şartlarının Aranması Gerektiğini Söyledi.
Gocun - 29.12.2007
Rusya'nın nüfusu 142 milyona geriledi
Rusya'nın ulusal güvenliği açısından en büyük tehdit olarak algıladığı nüfus sorunu her türlü önleme rağmen 2007'de de Moskova'nın başını ağrıtmaya devam ediyor. Rusya Devlet İstatistik Merkezi'nden yapılan açıklamada Rusya'nın nüfusunun 2007 yılında da 207 bin 600 kişi (yüzde 0,15) azalarak 142 milyona geriledeği belirtildi.
Gocun - 29.12.2007
Antalya, MOBESE ile daha güvenli hale gelecek
Kent Güvenlik Sistemi olarak adlandırılan MOBESE'nin yılbaşından itibaren devreye girmesi ile Antalya artık daha güvenli bir kent haline gelecek. Ocak ayından itibaren hiçbir ölü nokta bırakmadan 384 kamera şehrin tamamını tarayacak.
Gocun - 28.12.2007
Devlte Bakanı Çubukçu Adana'da
Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, "Aileye dönüş projesi" kapsamında uyguladıkları, kimsesiz çocukların evde bakımının sağlanması yönündeki çalışmalar ile son 2 yılda 5 bin çocuk ailesine döndüğünü, 2 bin çocuğun da koruyucu aileye verildiğini söyledi.
Gocun - 28.12.2007
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Göksel'den "Türban" Değerlendirmesi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, Çalışmaları Son Aşamaya Gelen Anayasa Taslağında "Herhangi Bir Nedenle Eğitim Kısıtlanamaz, Engellenemez" Şeklinde Bir Düzenleme Yer Aldığını Belirterek, Öncelikle Üniversitelerdeki Türban Yasağının Kaldırılmasını Hedeflediklerini Söyledi.
Gocun - 27.12.2007
Ardahanlılar, fakültelerinin açılmasını istiyor
Ardahan'da açılması beklenen Kafkas Üniversitesi Ardahan İnsani Bilimler Fen ve Edebiyat Fakültesi'nin bir an önce açılması istendi.
Gocun - 24.12.2007
DOSİAD: Tarım sektörü katma değer üretemez durumda
Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSİAD), tarafından hazırlanan '2007 Yılı Sektörel Bazda İl ve Bölge Ekonomisi' raporunda; Erzurum'da tarım sektörünün katma değer üretemez durumda olduğu, tarımsal kaynakların ise ekonomiye kazandırılması için alternatifler oluşturulması gerektiği belirtildi.
Gocun - 23.12.2007
Dosiad, "2007 Bölge ve İl Ekonomisi İçin Ufuk Arayışları" Raporu Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı
Dosiad, "2007 Yılı Sektörel Bazda İl ve Bölge Ekonomisi" Raporunda, Erzurum'da Tarım Sektörünün Katma Değer Üretemez Durumda Bulunduğu, Sektörün İstihdam Alanı Oluşturacak Kapasiteye Erişim Sağlanması ve Tarımsal Kaynakların Ekonomiye Kazandırılması İçin Alternatifler Oluşturulması Gerektiği Belirtildi.
Gocun - 18.12.2007
"Merkez Bankası'nın Taşınması İstanbul'u Finans Merkezi Yapmaz"
Man Finans Genel Müdürü Semih Pala, Merkez Bankası ve Kamu Bankalarının İstanbul'a Taşınmasının Kenti Finans Merkezi Yapmaya Yetmeyeceğini Bildirdi. Bunun İçin Devlet Kasasından 800 Milyon Doların Üzerinde Bir Tutarın Çıkacağını Hatırlatan Pala, Finans Merkezi Olmak İçin Finansal Göçün Dışında Başka Argümanlara Gereksinim Olduğunu Belirtti.
Gocun - 15.12.2007
Atid: "Kalkınmada Öncelikli Yöreleri Turizm Kurtarabilir"
Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (Atid) Başkanı Seçim Aydın, Kalkınmada Öncelikli Yörelerde, Ekonomiyi Canlandırmak İçin Turizm Sektörünün İtici Güç Olacağını İfade Ederek, Hükümetten Kalkınmada Öncelikli Yörelerde Turizmin Ayrıcalıklı Sektör İlan Edilmesini İstedi.
Gocun - 14.12.2007
Tatvan Kaymakamı Hacıbektaşoğlu: "Devlet göçerlere el uzatsın"
Bitlis'in Tatvan Kaymakamı Osman Hacıbektaşoğlu, göçerlere imkan sağlanması halinde Türkiye'nin et ve süt ihtiyacının hepsini en ucuz şekilde karşılayabileceklerini söyledi.
Gocun - 14.12.2007
Dışişleri Bakanlığı'ndan Açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan Yapılan Açıklamada, Türkiye'de Gerçekleştirilen İnsan Kaçakçılığı Olaylarına İlişkin Bilgi Verildi. Bakanlık Sözcüsü, 10 Aralık Tarihinde Ege Denizi'nde Bulunan 48 Ceset ve Bu İnsanların Varmak İstedikleri Yere Yolculukları Sırasında Hayatlarını Riske Atmalarının Kötü Sonuçlar Doğurduğunu Bir Kez Daha Gördüklerini Belirtti.
Gocun - 13.12.2007
CHP'li Köktürk: "Lukoil'in Yatırımını Çalık mı Engelledi?"
CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Lukoil'in Zonguldak'ta 3 milyar dolarlık rafineri kurma projesinden vazgeçmesinde, Çalık Grubu'nun rolünün bulunduğu iddialarını Meclis gündemine taşıdı. CHP'li Köktürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına verdiği yazılı önergesinde dünyanın en büyük petrol şirketlerinde...
Gocun - 13.12.2007
9. Cumhurbaşkanı Demirel'den Avustralya'ya Mektup
Türkiye'den Avustralya'ya Göçün Başladığı 1968 Yılında Başbakan Olan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Avustralya'daki Toplumu Destekleyen Bir Mektup Gönderdi.
Gocun - 12.12.2007
KKTC'den Yapılan Lazkiye Seferlerinin Yasadışı Göç İçin Kullanıldığı İddiası
KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Hasan Erçakıca, Lazkiye-gazimağusa Seferlerinin Yasadışı Göç İçin Kullanıldığını İddia Eden Rum Tarafının Esas Amacının; Kıbrıslı Türkler Üzerindeki İzolasyonların Kalkmasını Engellemek Olduğunu Söyledi.
Gocun - 11.12.2007
Bmmyk Sözcüsü Çorabatır: "İlk Olarak Faciaları Minimize Edecek Önlemler Alınmalı"
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Sözcüsü Metin Çorabatır, Ege'deki Yasa Dışı Göçmen Trajedisini Değerlendirirken İlk Defa Bu Bölgede O Kadar Büyük Bir Facia Olduğuna Dikkat Çekerek, "Bu Olayın Tabii Hazır Reçeteleri Yok. Tüm Dünyanın Sorunu, Sadece Türkiye ve Yunanistan Arasında Yaşanan Bir Sorun Değil" Dedi.
Gocun - 11.12.2007
Afrika'dan İspanya'ya Yönelen Yasa Dışı Göçte Önemli Düşüş
İspanya, Kaynak Ülkeler ile İşbirliğinin Yanısıra Cebeli Tarık Boğazındaki Güvenlik Önlemlerinin Artırılmasının Afrika'dan Endülüs'e Ulaşan Yaşa Dışı Göçmenlerin Sayısında Yüzde 40 Düşüş Sağladı.
Gocun - 6.12.2007
Avusturyalı Vekilin 'Kanuni' Korkusu!
Avusturyalı Vekil Mölzer, Vural Öger'in Mizahi Ögeler Taşıyan 'Sultan Süleyman'ın 1683'teki Viyana Kuşatmasını, Güçlü Erkeklerimiz ve Sağlıklı Kadınlarımızla Biz Tamamlayacağız' Sözünden Yakındı.
Gocun - 4.12.2007
Her Üç Milletvekilinden Biri Doğum Yeri Olmayan İli Temsil Ediyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Omü) Meslek Yüksekokulu İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü Araştırma Görevlisi Şerafettin Özışık, 23. Dönem Milletvekillerini Doğum Yerlerine Göre Araştırdı. Araştırmada, Her Üç Milletvekilinden Birinin Doğum Yeri Olmayan İli Temsil Ettiği Belirlendi.
Gocun - 4.12.2007
Ruhr Kitap Fuarı Açıldı
"İki Dillilik Zenginliktir" Sloganı ile Ruhr Kitap Fuarı Açıldı. Fuar Kuzey Ren Vestfalya(krv) Eyaleti Uyum Bakanlığı, Essen Göçmen Çocuklar ve Gençler İçin Eğitim Danışma Merkezi, Dortmund Kültür Dairesi, Heinrich Böll Vakfı ve S. Fischer Vakfı Tarafından Desteklenirken, Ayyıldız, Sparkasse Essen, Dost Kitapevi, Yuvam Mobilya ve Heinrich-heaine Kitapevi de Sponsor Oldu. Ruhr Kitap Fuarı'nın Aç...
Gocun - 2.12.2007
14 Yılda Tamamlanan Malkara Organize Sanayi Bölgesi Yatırımcı Bekliyor
Tekirdağ'ın Malkara İlçesinde Yapımına 1993 Yılında Başlanan ve Altyapı Çalışmaları Tamamlanan Organize Sanayi Bölgesi Yatırımcıları Bekliyor. Malkara Belediye Başkanı Salih Keskin, Hayvancılıkla Geçinen İlçede Önceliğin Tarımsal Sanayide Olduğunu Söyledi.
Gocun - 2.12.2007
Hergün daha fazla Amerikalı eyalet değiştiriyor
Göçmen ülkesi olan ABD'ye dışardan göç devam ederken, Amerika'daki iç göçün büyüklüğü de her geçen yıl artmaya devam ediyor. USA Today gazetesinin, Nüfus İdaresi verilerini analiz ederek hazırladığı habere göre yaşadığı eyaleti terk edip başka eyaletlere yerleşen Amerikalı sayısı, 1990'lı yıllardan beri en üst sayıya ulaştı.
Gocun - 29.11.2007
95 Milyon Kadın Göçmen Var
Dünya Bankası'nın Yeni Yayınlanan "Kadınların Uluslar Arası Göçü" Adlı Raporuna Göre, Dünyada Ekonomik Nedenlerle Bir Başka Ülkeye Tek Başlarına ya da Eşleriyle Birlikte Göçen 95 Milyon Kadın Bulunuyor, Kadınlar Dünyadaki Göçmenlerin Yarısını Oluşturuyor, Kadın Göçmen Sayısı Giderek Artıyor.
Gocun - 28.11.2007
Dünya Bankası Raporu: 95 Milyon Kadın Göçmen Var
Dünya Bankası'nın "Kadınların Uluslar Arası Göçü" Adlı Raporu Yayınlandı Raporda, "Batı Avrupa'ya, Yani Doğurganlığın Az Olduğu Bölgelere Göçün Görüldüğü Fas ve Türkiye'de, Doğurganlığın Azaldığı Bulunmuştur" Denildi.
Gocun - 28.11.2007
Anka, 28 Kasım 2007 Çarşamba Gündemi
Anka, Ankara Haber Ajansı A.ş.
Gocun - 27.11.2007
Dadaş Film Festivali...
Dadaş Film Festivali Kapsamında Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde "Köylerin Sorunları ve Göç" Konulu Panel Düzenlendi.
Gocun - 26.11.2007
'Tersine göç' Sason'un nüfusunu arttırdı
Batman'ın Sason ilçesinde 1997 genel nüfus sayımında ilçedeki terör nedeniyle sağlıklı sayım yapılmaması ve terörden doğan göç nedeniyle nüfusta görülen azalma 2000 yılından sonra artışa geçti.
Gocun - 24.11.2007
Kar Yağışı Altında "Toprağa Saygı Yürüyüşü"
Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma (Tema) Vakfı Van İl Temsilciliği Tarafından Erozyonla Mücadele Haftası Kapsamında "Toprağa Saygı Yürüyüşü" Düzenledi.
Gocun - 24.11.2007
Vanlı çocuklar 'Yeşil' için soğukta yürüdü
Karlı ve soğuk kış günlerin başladığı Van'da Tema Vakfı Van Şubesi tarafından 'Toprağa Saygı Yürüyüşü' yapıldı. Vanlı çocuklar soğuk havaya aldırmadan yeşil bir dünya için yürüyerek 'Türkiye Yeşildir, Yeşil Kalacak' sloganları attı.
Gocun - 22.11.2007
Osmancık'ta 15 Çiftçiye 30 Düve Dağıtıldı
Çorum'un Osmancık İlçesine Bağlı Danişment Köyünde, 2004 Yılında Dünya Bankası ile İmzalanan Anlaşma Gereği Yürürlüğe Giren Anadolu Su Havzaları Rehabilitasyon Projesi Kapsamında 15 Çiftçiye 30 Düve Dağıtıldı.
Gocun - 21.11.2007
İşadamları Doğu'ya yatırım gelmesi için vergi muafiyeti istiyor
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konfeksiyon ve Hazır Giyim Sanayi Meclis Başkanı Umut Oran, hükümetin öncelikli olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için bir eylem planı geliştirmesi gerektiğini söyledi.
Gocun - 21.11.2007
Doğudaki İş Adamları Vergi Muafiyeti İstiyor
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki Sanayi ve Ticaret Odası ile Borsalar Birliği Başkanları, Hükümete Sunulacak Teşvik Raporunu Görüşmek Üzere Diyarbakır'da Bir Araya Geldi. Bölgenin Kalkınması İçin Vergi Muafiyeti İsteyen İş Adamları, "Sosyal Barışın Tesisi Ancak Ekonomiyle Sağlanır" Mesajı Verdi.
Gocun - 21.11.2007
Yazıcıoğlu'ndan "Teröristlere Genel Af" Taleplerine Sert Tepki
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, Terörle Mücadele Konusunda Genel Af Çıkarılmasının 'Eşkıyayı Meşrulaştırma ve Terör Örgütünü Onore Etme Çabası' Anlamına Geleceğini Söyledi.
Gocun - 20.11.2007
Köy bazlı soğuk hava deposu projelerine yüzde 50 destek veriliyor
Rize Valiliği, Köy Bazlı Kalkınma Programları kapsamında soğuk hava deposu projeleri sunanlara yüzde 50 kaynak sağlanacağını açıkladı. Projeye yapılacak maddi desteğin yanı sıra, Tarım Bakanlığı veya İl Özel İdaresi'nce yardım aktarılabileceği vurgulandı.
Gocun - 19.11.2007
"Yaşamın Kıyısında" Filminin Londra Galası Yapıldı
Yönetmen Fatih Akın'ın "Yaşamın Kıyısında" Filminin Londra Galası Yapıldı.
Gocun - 16.11.2007
Mustafa Kemalpaşa Belediyesi'nden Kalite Hamlesi
Bursa'da Mustafa Kemalpaşa Belediyesi Daha İyi Hizmet Verebilmek İçin Kalite Yönetimi Sistemi Kurma Çalışmalarına Başladı.
Gocun - 14.11.2007
Şanlıurfa'da Sulama Projesi İçin 1.3 Milyar Dolarlık Yatırım
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol, Yıllardır Planlaması Yapılmayan Gap Hilvan-siverek Pompaj Sulama Projesi'nin İhale Aşamasına Geldiğini Söyledi. Milletvekili İzol, "Proje Hem Bakan Hem de DSİ Genel Müdürü ile Bizzat Yaptığımiz Görüşme Sonucunda İhale Aşamasına Geldi" Dedi.
Gocun - 13.11.2007
Muhabbet & Bakanlar
Almanya'daki Ünlü R&besk Sanatçısı Muhabbet, Yabancı Düşmanlığı ve Irkçılığı Eleştirdiği Son Protest Şarkısının Cd'sini Alman ve Fransız Dışişleri Bakanlarıyla Birlikte Doldurdu. Bakanlar Steinmeier ve Kouchner, "Deutschland" (Almanya) Adlı Şarkının Nakarat Kısmını Söyledi.
Gocun - 12.11.2007
Fransa ve Almanya uyum ve göç konusunda işbirliği yapacak
Avrupa Birliği'nin iki devi Almanya ile Fransa uyum politikalarında işbirliğinin derinleştirilerek devam ettirilmesini kararlaştırdı. 2003 senesinden itibaren 6 aylık aralıklarla bir araya gelen ve 8.'si düzenlenen geleneksel Alman-Fransız Bakanlar Konseyi toplantısı, iki ülkenin mesaj noktasında göçmenlerin uyumuna verdikleri önemi ifade etmek açısından anlam kazandı.
Gocun - 12.11.2007
DTP'li Baydemir: "Diyarbakır sürekli geriliyor"
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bölge illerinin son 5 yılda kamu yatırım teşviklerinde gerilediğini savundu.
Gocun - 12.11.2007
TOKİ Başkanı "Parası Pulu Olmayanın" İstanbul'a Göçüne Karşı Önlem İstedi
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Göçü Yasaklayamayız Ama, Parası Pulu Olmayan İnsanların İstanbul'da Yoğunlaşmasının Engellenmesi İçin Bir Takım Tedbirlerin Alınması Gerektiğini, Bunun da İstanbul'un Güvenlik Sorununu Halletmek Suretiyle Yasal Olmayan Yolları Hedefleyen İnsanların İstanbul'da Barınmasını Engelleyerek, Kentsel Dönüşümü Yapabiliriz" Diye Konuştu
Gocun - 12.11.2007
Avrupa'daki Türklerin Yıllık Tüketim Harcaması 22.7 Milyar Euro
Türkiye Araştırmalar Merkezi (Tam) Vakfı Direktörü Prof. Dr. Faruk Şen, Avrupa'da Yaşayan 5.2 Milyon Türk Kökenlinin Yıllık 22.7 Milyar Euro'luk Tüketim Harcaması ile AB İçinde Dikkate Değer Bir Müşteri Grubu Haline Geldiğini Bildirdi.
Gocun - 11.11.2007
İskilip'te 15 Çiftçiye 30 Düve Dağıtıldı
2004 Yılında Dünya Bankası ile İmzalanan Anlaşma Gereği Yürürlüğe Giren Anadolu Su Havzaları Rehabilitasyon Projesi Kapsamında Dün İskilip'in Kayaağzı, Aşağıörenseki, Yukarıörenseki Köylülerine 30 Düve Verildi.
Gocun - 10.11.2007
Göçzede çocuklar sanat atölyelerinde öğrendiklerini sergiledi
Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve Batman Belediyesi'nin desteklediği "Kırsal kesimden göç edenlere yönelik sanat atölyeleri aracılığıyla sosyal uyum projesinin" final etkinlikleri, Yılmaz Güney Sineması'nda yapılıyor.
Gocun - 9.11.2007
Economist: "Türkiye Üyeliği Konusunda Tedirgin Hissetmek İçin Genişleme Karşıtı Olmak Gerekmez"
The Economist Dergisi, "Post Genişleme Stresi" Başlıklı Yorumunda "Bekleme Sırasındaki Ülkelere İlişkin Tedirginlik Hissetmek İçin Genişleme Karşıtı Olmak Gerekmez. Türkiye ve Geri Kalan Balkan Ülkeleri Zor Vakalar. Bu Nedenle Hala Kuyruktalar" Görüşünü Dile Getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gocun Haberleri | Gocun Haber - Haberler - Sayfa 4 - Gocun haberleri, son dakika gocun haber ve gelişmeleri burada. Mersin Valisi Aksoy: İlköğretimde okullaşma oranı geçen yıla göre yüzde 100 arttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 22:30:46. #1.15#
title