Gocun Haberleri

Gocun haber, Gocun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gocun - 26.3.2013
BDP'den Bahçeli'ye Çiçekli Gönderme
"TARİHSEL BİR HESAPLAŞMAYA DÖNÜŞMESİN" Raporda varılacak sonucun hükümetin sürece nasıl yaklaştığını da göstereceğini belirten Demirtaş, "Özür dilemekten niye gocunur? İsrail'in özür dilemesine değer veriyoruz.
Gocun - 18.3.2013
Sani Konukoğlu Vakfı İzmir Öğrenci Buluşması
Konukoğlu, öğrencilerin okul sonrası iş yaşamlarında iletişimi koparmamaları ve sinerji meydana getirmelerine platform oluşturmak amacıyla portal oluşturulduğunu kaydederek, öğrencileri bilgilerini sürekli güncellemeye çağırdı. Konuşmaya başlamadan önce görsellerle desteklenen özgeçmişinin sunulduğunu hatırlatan Konukoğlu, yer süpürme ve tezgah silme dahil, işletmenin her kademesinde çalışarak bugünkü noktaya geldiğine dikkati çekti. Şimdiki kuşağın çalışarak değil, 'ışınlanarak hedefe anında ulaşmayı' amaçladığını anlatan Konukoğlu, öğrencilere şu önerilerde bulundu: "Mezun olduktan sonra hemen çalışmaya başlayın. Çok çalışırsanız başarılı olursunuz. Çalışana her yerde iş, çalışmayana ise her zaman bahane var. Çalışmaya hemen başlamazsanız, okulda öğrenilen teorik bilgiler pratiğe dökülmediği için unutulacaktır. İş başvurusuna giderken duş alın, düzgün giyinin, iş talebi ile yanına gittiğiniz kişi 'otur' demeden, oturmayın. Mezuniyet sonrası bir evim, bir arabam, bir de unvanlı masam olsun diye beklentiye düşmeyin. Elbette bunlar da olur ama zamanla, siz kendinizi ispat ettikten sonra. Azına-çoğuna bakmadan, istekle çalışan her zaman karşılığını alır. Bizler bugünkü yerimize paraşütle inmedik. Ben ve kardeşlerim, babamızın iş yerinde çalışmamıza rağmen motorinle tezgah silerek bugünlere geldik. İşe başlarken, iş görüşmesi yaptığınız kişi ile pazarlıktan kaçının. Başarınızı ortaya koyduğunuzda zaten hakkınız olanı alırsınız. Şunu unutmayın; bilimsel verilere göre, bir insanın, karşısındakini değerlendirme, yani basit tabirle 'not verme' süresi en fazla 30 saniye. Bu kadar kısa sürede 'elektrik alma' olduysa oldu, olmadıysa gerisi gelmez. Bundan dolayı iş görüşmesine gittiğinizde sözlerinize, kıyafetinize ve hareketlerinize çok dikkat edin. Bunu yaparsanız siz kazanırsınız." USTAYA SAYGI İSTEMİ Mütevazi olanın her zaman kazanan olacağını ifade eden Konukoğlu, iş hayatına başlanıldığında özellikle mütevazi olunması gerektiğinin üzerinde durdu. "İşe başladığınızda, ilkokul veya en fazlası lise mezunu olan ustanızdan öğrenecek ve sizi başarıya koşturacak bilgi olduğunu unutmayın" diyen Konukoğlu, şöyle devam etti: "Onların belki de özellikle emir verircesine yaklaşımından rahatsız olmayın. Emir alarak iş yapacaksınız ki; zaman içerisinde işi öğrendikten sonra siz emir vereceksiniz, belki de size emir verenin amiri olacaksınız. 'Ben mühendisim, nasıl olur da usta bana emir verir' derseniz, teorik bilgilerinizi pratikle geliştirme fırsatını kaçırırsınız, başarıya giden yolunuzu zorlaştırırsınız. Hocalarınız sizin hafızanızı açıyor, genişletiyor. Bunu dolduracak olan sizlersiniz. Bir işe girdiğinizde, sizden önce işe başlayanlara, hele hele aynı birimdeyseniz, eğitim düzeyi sizden daha az dahi olsa, en azından o işi tam anlamıyla kavrayana kadar sakın saygıda kusur etmeyin. Onların kıskançlığına ve bilgi saklamasına neden olmayın. 'Abi - abla' derseniz, onun 'kardeşi' olursunuz. Saygı sevgiyi, sevgi saygıyı getirir. Hizmet etmekten gocunmayın.
Gocun - 15.3.2013
İzmir Danışma Toplantısına Katıldı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti Konak İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı'na katıldı. Halka efendilik yapmak için değil, hizmet etmek için geldiklerini belirten Bakan Yıldırım, vatandaşa hizmet ederken kimsenin gocunmaya hakkı olmadığını söyledi.
Gocun - 15.3.2013
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım."75 Milyonun Birliği, Beraberliği Kardeşliği...
Yıldırım, "Neden belediyeyi işaret etti-' demiş. Ne yapacaktım- Sen yapacaksın, bu senin görevin. 'Vatandaş şikayet eder ama sen bakansın, sen neden adres gösteriyorsun.' Vatandaş beni çevirip, ne sorunu varsa yüzümüze söylüyor. Bundan gocunmuyoruz.
Gocun - 13.3.2013
Gazeteci Yazar Prof. Dr. Türköne Yozgat'ta Konferans Verdi
Kendi geçmişiyle ilgili bilgi veren Türköne, "Bana da dönek diyorlar. Ben de diyorum ki dünya değişti, her şey değişti. Değişmeden kalmak mı marifet. Soğuk savaş bitti. Amerikan hegemonyası sona eriyor. Bir tarihsel döneme yaklaşıyoruz. Bambaşka bir dünya çıkıyor. Değişeceksiniz, değişmek zorundasınız. Gelecek nesillere karşı sorumluluğunuz ne ise ona bakacaksınız. Döneklik ise döneklik. Elbette dönek değiliz. Bu ülkenin menfaati istikameti nereyi gösteriyorsa oraya bakacağız. Hiç gocunmuyorum" diye konuştu.
Gocun - 11.3.2013
CHP İl Başkanı Kök'ten Mahmutlar Ziyareti
'MECLİSTE ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULSUN' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a yönelik de bir saldırı olduğunu dile getiren Kök, Biz gocunmuyoruz.
Gocun - 11.3.2013
CHP İl Başkanı Kök, Can'ı Ziyaret Etti
Partililerle önce CHP Mahmutlar Belde Teşkilatı'nı ziyaret eden İl Başkanı Devrim Kök'ü burada Mahmutlar Belediye Başkanvekili Murat Can, belediye meclis üyeleri, CHP Mahmutlar Belde Başkanı Ahmet Asil ve partililer karşıladı. Belde teşkilatında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Devrim Kök, "Hiçbir demokratik ülkede bu kadar çok gözaltı yaşanmamıştır, tabii ki bir suç varsa kaçınılmazdır. Zaten ortada suçlu birisi varsa biz de bunun arkasında olur ve parti olarak gerekeni yaparız. Zaten biz milletvekillerinin dokunulmazlığı kalksın diye meclise önerge veren partiyiz.Mahkeme tarafından suçluluğu kanıtlanıncaya kadar bir belediye başkanı içerde tutulmamalıdır. Elbette suçu varsa gereği yapılacaktır buna itirazımız yok. Ak Partili hatırı sayılır hiçbir belediye başkanı için bugüne kadar bir dava açılmamıştır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a yönelik bir saldırı olmuştur ve ifadesi alınmıştır. Biz gocunmuyoruz çünkü belediye başkanımıza güveniyoruz.
Gocun - 11.3.2013
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (5)
'MECLİSTE ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULSUN' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a yönelik de bir saldırı olduğunu dile getiren Kök, "Biz gocunmuyoruz.
Gocun - 11.3.2013
CHP Yönetimi, Buca'da Muhtarlarla Biraraya Geldi
MAHALLE TOPLANTILARI SÜRECEK CHP İzmir İl Örgütü'nün Bucalı muhtarlarla buluşmasına ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Ercan Tatı, katılımcılara Buca'da hayata geçirdiği ilk projeleri anlattı. CHP İl Yönetimi ve muhtarlardan büyük beğeni toplayan sunumunda Tatı, bundan sonra her hafta bir mahallede toplantılara başlayacaklarının müjdesini verdi. Hem muhtarlarının mahalleleri için yapılması gerekenleri not alacakları ve de vatandaşların taleplerini ön plana almayı hedeflediklerini söyledi. Tatı, Buca- Mar ile basında çıkan haberlere değinerek Buca Belediyesi işletmesi altında olan benzin işletmelerinin bedelinin çok altında ve de haksız kazançla 2022 yılına kadar nasıl kiralandığını belgeler ile kamuoyuna sundu. Tatı, şöyle konuştu: "Buca Belediyesi'ne ait olan benzin işletmeleri benden önceki bir belediye başkanı tarafından 2022 yılına kadar peşin olarak kiralanayor. 34 milyon TL borçla aldığım bu belediyede 2022 yılına kadar alınan para nerededir? Şuan 4 yıllık belediye başkanlığımda 34 Milyon TL'lik borcu yatırımlar yaparak 14 Milyon TL'ye indirdik. Buca Mar'ın taş kaplama imalat işlerinde nasıl kapalı kapılar ardında ihaleler yapıldığı ortada. Kişiye özel ihaleler dönemi bitmiştir. Bizler Buca'da ki bu kara perdeyi ortadan kaldırarak yol arkadaşlarım muhtarlarımla çalışmaya devam edeceğiz." İLKLERİ ANIMSATTI Toplantıların mimarı CHP İl Başkanı Engin, Bucalı muhtarlara ülke üzerinde ki önemini anlatırken kendilerine de CHP'li Belediye Başkanlarının sahip çıktığının altını da çizdi. Ali Engin, Buca'da da birçok ilkin gerçekleştirildiğini ve konuşmalara kulak asılmamasının altını çizdi. Engin, şöyle devam etti: "CHP İl Başkanı olarak değil bir yurttaş olarak konuşuyorum. Kendi içinizde kavga etmeyin diyorlar. Ben bir ilçede kendi belediye başkanı ile kavga etmesin diye çırpınıyorum bir il başkanı olarak. Ben şey diye suçlandım. Buca'da niye kavga etmiyor bunlar. En büyük kabahatim buymuş. Buca'da ilçe başkanıyla belediye başkanı neden kavga etmiyor. Suçum bu, suçumuz bu arkadaşlarla beraber. Biz yönetimde olduğumuz sürece kimse kavga etmeyecek, biz de etmeyeceğiz. İşimize bakacağız. Bize oy veren iki milyon İzmirli hizmet bekliyor. Bakın Başkanımızda ifade etti. Buca'nın yıllardır çözülmeyen trafik sorunu uçan yolla ortadan kalkıyor. Şirinyer'e büyük bir kapalı pazaryeri, meydan, sinema salonları, sosyal alanlar yapılacak. Neden bu güne kadar bunlar yapılmadı diyen var mı? Nerede medya? Bize sorup eleştirsinler hiç gocunmuyoruz ama birazda eskiye baksınlar.
Gocun - 10.3.2013
Gençlik Merkezine Konserli Temel Atma Töreni
Sözen, "Belediyecilik yapmak gerçekten anlamda zor. Özveri gerektiren, bir uğraş. 24 saat çalışmayı gerektiren, ailenizden sağlığınızdan ekonominizden ödün vermenizi gerektiren bir görev. Bu görevlere talip olmak zor ve meşakkatli. Sevdanız olmadığı takdirde özellikle şu koşullarda görev almak yürek ister, cesaret ister. Manavgat'a bağlılığımız size ve ülkemize olan sevgimiz ile bu görevi üstlendik. Ekibimizle bütün inancımızla 1.5 yıldır tam anlamıyla kendimizi vererek çalışıyoruz, Kente kimlik kazandırmak ve Manavgat'ı çağdaş bir kent seviyesine taşımak adına bu çalışma sadece çalışmalarımızın bir meyvesidir. Hep iddiamız Manavgat Belediyesi büyük belediyedir. Kimseyle yarışacak kimseyle uğraşacak durumda da değiliz. Sadece kent halkının zaruretlerini ve 78 tane olan köyümüze sorumluluğumuz gereği hizmet etmeye devam ediyoruz. Bunun da reklamını yapmıyoruz. Bunları da çarşaf çarşaf gazetelerde sergilemiyoruz. Manavgat'ta destek vermediğimiz hiçbir köyümüz yok. Göreve geldiğimizden beri köylerimize de merkez mahallelerimiz gibi hizmet ediyoruz. Görevimiz ve borcumuz. Manavgat Belediyesi sosyal demokrat, insan odaklı görev anlayışını özümsemiş bir belediye. Sosyal etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Onunla ilgilidir ki, sünnet şölenleri, tiyatrolar, festivaller, onur verici yağlı pehlivan güreşleri, hıdırellez şenliklerini devam ettirecektir. Ama şunu da ifade etmek isterim hiçbir zaman siyasi anlayışımız ve kişisel terbiyemiz gereği insanları rencide edecek, kurumları ve siyasi yapıları rencide edecek üslubu asla seçmedik ve seçmeyeceğiz de her zaman temsil ettiğimiz makamın sorumluluğu gereğidir ki, ağzımızdan çıkan lafı 3 kere düşünüp 1 kere söylemeyi kendimize ilke edindik. Hiç kimse bunun üzerinden prim toplamaya çalışmasın. Ama şunu da zannetmesin bu arkadaşlarımız, günü geldiğinde bize yaşatılan zorlukları sizlerle paylaşmayacağımızı da kimse düşünmesin. En ince detayına kadar günü geldiğinde o insanların mahcup olacağı şekilde nasıl kasaba siyaseti yapmayı kendilerine ilke edindiklerini de anlatmaktan da asla gocunmayacağız.
Gocun - 9.3.2013
Öğretim Görevlisinin 'Demokrasi' Tepkisi
Demokrasinin en temel kuralı olan bireyin iradesine ve seçme hakkına saygının bu üniversitede yerle bir edildiğini iddia eden Yrd. Doç. Dr. Arslantaş, şöyle konuştu: "Çünkü demokrasinin en temel kaidesi olan bireyin iradesine ve seçme hakkına saygı bu üniversitede maalesef yerle bir edilmiştir. 7-8 aydan beri bu üniversitede rektör seçiminde sırf boş oy kullandığım gerekçesiyle hakkımda defalarca soruşturma açılmış ve devletin bana vermiş olduğu şahsi bilgisayar elimden alınmıştır. Burada demokrasiden söz etmek beyhude bir çabadır. Hepinize teşekkür ediyorum." YARASI OLAN GOCUNUR Yrd.
Gocun - 7.3.2013
İşte Karadeniz Kadını
BALYOZ İLE DEMİR DÖVÜYOR Fatsa Büyük Sanayi Sitesi'nde oğluna ait hurdacı dükkanında adeta erkeklere taş çıkartan 2 çocuk annesi Hanife Topal da çalışmaktan mutluluk duyduğu ifade ederek, "Hurdacılık yaparken asla gocunmuyorum.
Gocun - 7.3.2013
TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu
Şen, rahat olunması, böyle bir korku endişe içinde olunmaması gerektiğinin söylendiğine dikkati çekti. Şen, şunları kaydetti: "Bu korkuyu Türkiye'de hissetmeyen kim var. İki kamu görevlisi, 'yarası olan gocunur, rahatsız olmayın, takip edilin ne olacak' dedi.
Gocun - 5.3.2013
O Ses Türkiye Birincisi Gaziantep'te
Oylamada Gaziantep halkının kendine yüzde 5 oy verdiğini de ifade eden Bozkurt, "Gönül isterdi ki ben birinciliğimi Gaziantep halkına armağan edeyim. Gönül böyle istiyordu. Ama ben basınla da görüşemedim. Son 3 gün kaldığında artık Gaziantep'te belirli reklam çalışmaları yapıldı, burada tanıtım çalışmaları yapıldı ve bunun bana etkisi söylemek doğrumudur bilmiyorum ama toplam oyumun sadece yüzde 5'lik bir kısmını oluşturuyor Gaziantep oyları. Yani bundan ben gocunmuyorum, Gazinatep'in bilgisi yoktu benim Gaziantepli olduğumdan.
Gocun - 5.3.2013
Bahçeli: Milli Görüş Gömleğini 'Yılanın Deri Değiştirmesi' Gibi Üstünden Attı
Bahçeli, AKP'nin destek verdiği 'Özgür Suriye Ordusunun' PKK'nın bir kolu olan PYD ile anlaşma yaptığını ve müşterek hareket etme kararı aldığını söyleyerek, "Bize göre bu gelişme şu anlama gelmektedir. İmralı'da teröristbaşına teslim olan AKP hükümeti, Suriye'nin kuzeyinde de bu onursuzluğunu sürdürmüş ve PKK'yla sarmaş dolaş hale gelerek ittifaklık hukukunu bir kez daha tesis etmiştir. Denize düşen AKP zihniyeti, PYD yılanına sarılmış ve Türkiye'yi büyük bir yanlışın içine çekmiştir. Esad'ın gitmesi için PKK'dan medet uman bu kafa yapısı, bağımsız Kürdistan'ın çatısını kendi elleriyle inşa etmekten zerre gocunmamış ve utanmamıştır.
Gocun - 28.2.2013
Emre Belözoğlu Kararından Vazgeçti!
Fenerbahçe'nin milli oyuncusu Emre Belözoğlu'nun, annesinin memleketi olan Trabzon'un Maçka ilçesine yaptıracağı ana okulu inşaatından vazgeçtiği belirtildi. Trabzon Valisi Recep Kızılcık, bir süre önce eğitim yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Fenerbahçeli milli futbolcu Emre Belözoğlu'nun, Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM)aracılığıyla annesinin memleketi olan Maçka İlçesi'nde 3 derslikli ana okulu yaptıracağını söyledi. Kızılcık'ın açıklamasının internet sitelerinde yayınlanmasının ardından gelen tepkiler dikkat çekti. Emre Belözoğlu'nun geçen yıl Trabzonspor'un Fildişi Sahilli futbolcusu Zokora ile yaşadığı polemiği hatırlatan bazı Trabzonlular, "Irkçılıkla suçlanan birinin yaptırdığı okulda mı çocuklarımız okuyacak?" derken birçok kişi de "Trabzonsporlu hangi futbolcu Trabzon'a okul yaptırdı? Emre'yi takdir etmek lazım" değerlendirmesinde bulundu. "TRABZON BENİM MEMLEKETİM" Fenerbahçe'nin 17 Şubat'ta Trabzon'da oynadığı maçın ardından basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Emre Belözoğlu da, "Geçen sene Zokora ile yaşadığım olay biraz gerginliğe neden oldu. Ancak Trabzon benim memleketim. Okul yaptırmam benim özel durumum. İnsanların bilmesi gereken, bizim de hatalarımız ve yanlışlarımız olduğudur. Burası benim memleketim. İnsanlar tabii ki kendi takımına sahip çıkacak. Benim bir oyuncuyla yaşadığım polemikten dolayı da beni düşman bilmelerinin istemem. Benim bir hatam varsa bundan dolayı da özür dilerim. Bir oyuncuyla bir polemik yaşamışım. Ben bunu maçtan sonra hallederim veya birkaç maç sonra hallederim. Beni Trabzon'a veya Trabzonspor'a düşmanmış gibi lanse etmenin anlamı yok. Böyle bir şey olursa bundan ben de rahatsız olurum. Bizim saha içindeki davranışlarımızdan insanların da rahatsızlık duyduğu oluyor. Genel anlamda bakarsak ben Trabzonluyum, bundan da hiç gocunmam.
Gocun - 28.2.2013
Emre Trabzon'a Okul Yapmaktan Vazgeçti
"TRABZON BENİM MEMLEKETİM" Fenerbahçe'nin geçen 17 Şubat'ta Trabzon'da oynadığı maçı ardından basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Emre Belözoğlu, şunları söyledi: "Geçen sene Zokora ile yaşadığım olay biraz gerginliğe neden oldu. Ancak, Trabzon benim memleketim. Okul yaptırmam benim özel durumum. İnsanların bilmesi gereken, bizim de hata ve yanlışlarımız olduğudur. Burası benim memleketim. İnsanlar tabii ki kendi takımına sahip çıkacak. Benim bir oyuncuyla yaşadığım polemikten dolayı da beni düşman bilmelerinin istemem. Benim bir hatam varsa bundan dolayı da özür dilerim. Bir oyuncuyla bir polemik yaşamışım. Ben bunu maçtan sonra hallederim veya birkaç maç sonra hallederim. Beni Trabzon'a veya Trabzonspor'a düşmanmış gibi lanse etmenin anlamı yok. Böyle bir şey olursa bundan ben de rahatsız olurum. Bizim saha içindeki davranışlarımızdan insanların da rahatsızlık duyduğu oluyor. Genel anlamda bakarsak ben Trabzonluyum, bundan da hiç gocunmam.
Gocun - 25.2.2013
Mahmutlar Belediyesi'ne Operasyon; CHP'li Başkan Gözaltında (3)
APO BİLE ZİYARET EDİLİYOR Belediye Başkanı Ali Çelik'in cezaevi karakolunda tutulmasının çok manidar olduğunu savunan Yıldıray Sapan ise şunları kaydetti: "Bu bir gözdağıdır. Yargı siyasallaşmıştır, siyaset de yargılaşmıştır. Bu, seçim yenilgisinin dışavurumudur. Bir önceki belediyeyi kaybeden AKP'nin bir kurgusudur. Türkiye'de, devleti teslim alan Apo bile ziyaret edilirken, gözaltındaki bir belediye başkanını ziyaret edemiyoruz." 'CHP'Lİ BELEDİYELER İNCE ELENİP SIK DOKUNUYOR' CHP İl Başkanı Devrim Kök ise karakol çıkışında yaptığı açıklamada, süreci takip ettiklerini söyledi. Türkiye'de demokratik bir ülkede olmaması gerektiği kadar gözaltı olduğunu vurgulayan Başkan Kök, "Başta Antalya Büyükşehir Belediyesi olmak üzere CHP'li belediyelere karşı 'ince eleyip sık dokuma' var. Bundan gocunmuyoruz.
Gocun - 25.2.2013
Devrim Kök: CHP Belediyelerine Karşı 'İnce Eleme Sık Dokuma' Söz Konusu
CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök, Alanya İlçe Başkanı Şevki Türktaş, CHP Avukatı Ertuğrul Yeşildal ile birlikte önce CHP Mahmutlar Belde Başkanlığı'na, ardından belediye başkanı Çelik'in gözaltında olduğu Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi Jandarma Karakolu'na giderek destek verdi. Cezaevi önünde açıklamalarda bulunan Kök, konu hakkında gerekli bilgi sahibi olmadığını ifade etti. Konunun haklı gerekçesinin ne olup olmadığını araştıracaklarını belirten Kök, hukukçu arkadaşlarının devrede olduğunu söyledi. CHP Genel Merkezinin de olayı takip ettiğini kaydeden Kök, gerekli bilgileri genel başkan yardımları ve Genel Başkan Kemal Kılıçtaroğlu'na aktardığını belirtti. Belediye Başkanı Çelik'in moralinin gayet iyi olduğunu aktaran Kök, gözaltı süresinin 3 gün olacağını ifade etti. Kök, "Türkiye'de demokratik bir ülkede olmaması gerektiği kadar maalesef gözaltılar belediyelerde oluyor. Antalya'da şuana kadar başta Antalya Büyükşehir belediyesi başta olmak üzere hepsine yönelik operasyonlar var. CHP'li belediyelerin hepsine bir ince eleme sık dokuma var. CHP'li belediyeler şeffaftır. Biz hiçbir şeyden gocunmuyoruz.
Gocun - 22.2.2013
Bahçeli, Tehlikeli Eşik Uyarısı Yaptı
"İMRALI CANİSİ TÜRKİYE'NİN AĞIRLIK MERKEZİ HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ" AK Parti'nin BDP'li bazı isimlere yalandan ambargo koyduğunu ileri süren Bahçeli, kamuoyu tepkisini frenleyebilmek için 'yalama haline gelen veto kartını' kullandığı, yapılan beyhude açıklamalarla karşılıklı söz düellosuna dönen İmralı ziyaretlerinin makul isimlerle yapılmasında ısrarcı olunduğunu savundu Sonunda AK Parti'nin muradına erdiğini, belirlediği BDP'li heyeti hazır ettiğini kaydeden Bahçeli, "Başbakan Erdoğan'ın, işini gücünü bırakıp varlığını ve taşıdığı siyasi sorumluluğunu İmralı canisiyle kim ya da kimlerin görüşeceğine adaması bölücülüğe merak salan birisinin hezeyanlarından başka bir anlama gelmeyecektir. Ne acıdır ki, İmralı canisi, AKP sayesinde Türkiye'nin ağırlık merkezi haline dönüştürülmüş, aynı zamanda gelişmelerin boyutunu ve yönünü tayin edecek sözde akil adam seviyesine çıkarılmıştır. Başbakan Erdoğan göz göre göre, tüm umut ve beklentisini, başkanlık hedefini onbinlerce insanımızın kanına girmiş caniye bağlamıştır. Bunun için İmralı bekçiliğine soyunmaktan, İmralı havarisi olmaktan ve İmralı müşahidi rolünden gocunmamış, bundan da rahatsızlık duymamıştır.
Gocun - 20.2.2013
Ziraat Odası Yeni Başkanı Sarıkahraman'a 'Hayırlı Olsun' Ziyaretleri Sürüyor
MHP Ünye İlçe Başkanı Can, ziyaretinde yaptığı konuşmada, önemli, sorumluluğu yüksek olan ziraat odası başkanlığının, Ünyeli için çiftçi için önemli bir kurum olduğunu ifade etti. Can, MHP olarak, ülkedeki bütün insanların sorunları ne kadar kendilerini ilgilendiriyorsa, çiftçinin de sorunlarının kendileri için önemli olduğunu söyledi. Can, şöyle dedi: "Ziraat Odası çiftçimizin sesi, üreticimizin bir araya geldiği, üretimi ile alakalı her türlü desteği elde edeceği bir kurumdur. Bugün ülke olarak baktığımızda, 3 yıllık süre içerisinde 3 milyar dolarlık canlı et ithal eden bir noktaya gelmişizdir. Maalesef her geçen gün dışarıya bağlı olmanın ülke olarak üzüntüsü içerisindeyiz. Tabii bunları ifade ederken, Ziraat Odası'nın da bu manada gerekli çalışmalarla bizlerin yaptığı gibi, üreticilerimizi bilgilendirdiğine de şahit olmuşuzdur. Bu manada yeni seçilen yeni Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman'a da yeni görevinde başarılar diliyorum." Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ise mevzuat gereği, iki yılda bir yapmaları gereken organdaki değişikliği yaptıklarını ifade ederek, "Yapılan bu değişiklik çok hoş karşılanmadı belki ama bu bir bayrak yarışıydı. Ama eski Başkan İsmail Şirin Bey'in bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediğimi yeniliyorum. Odadaki görevimde hiçbir siyasi partiye göbek bağı kurmadan, hepsinden, oda olarak önümüzü açmasını isteyeceğiz. Önümüzdeki engelleri kaldırmaları noktasında isteklerimiz olacaktır. Yaptığımız yanlışta da bir büyük abimizin kulağımızı çekmesinden de hiç gocunmayız, uyarılarının önlerinde saygı ile eğiliriz.
Gocun - 19.2.2013
Temel Demirer'in "301. Madde" Davasında Erteleme
Temel Demirer, "Beni beraat ettirebilirsiniz. Bu düşünce ve ifade özgürlüğünün gereğidir. Bana ceza da verebilirsiniz, bundan hiç gocunmam.
Gocun - 18.2.2013
Trabzonspor ? Fenerbahçe Maçının Ardından
Beni Trabzon'a veya Trabzonspor'a düşmanmış gibi lanse etmenin anlamı yok. Böyle bir şey olursa bundan ben de rahatsız olurum. Bizim saha içindeki davranışlarımızdan insanların da rahatsızlık duyduğu oluyor. Genel anlamda bakarsak ben Trabzonluyum bundan da hiç gocunmam.
Gocun - 17.2.2013
Emre Trabzon'dan Özür Diledi
"BEN TRABZONLUYUM BUNDAN DA GOCUNMAM" Emre, kendisinin Trabzon'a veya Trabzonspor'a düşmanmış gibi lanse edildiğini vurgulayarak, "Beni Trabzon'a veya Trabzonspor'a düşmanmış gibi lanse etmenin anlamı yok.
Gocun - 17.2.2013
Emre Belözoğlu: Beni Düşman Görmelerini İstemem
Bir futbolcuyla yaşadığı sıkıntıyı kendisinin daha sonra halledebileceğini ifade eden tecrübeli futbolcu, şöyle devam etti: "Beni Trabzon'a veya Trabzonspor'a düşmanmış gibi lanse etmenin anlamı yok. Bundan ben de rahatsız olurum. Bizim saha içindeki davranışlarımızdan insanların da rahatsızlık duyduğu oluyor. Ben Trabzonluyum, bundan da hiç gocunmam.
Gocun - 17.2.2013
Kocaman: Üstün Bir Efor Harcadık
Beni Trabzon'a veya Trabzonspor'a düşmanmış gibi lanse etmenin anlamı yok. Böyle bir şey olursa bundan ben de rahatsız olurum. Bizim saha içindeki davranışlarımızdan insanların da rahatsızlık duyduğu oluyor. Genel anlamda bakarsak ben Trabzonluyum bundan da hiç gocunmam.
Gocun - 7.2.2013
Okula Başlama Yaşı Yeniden 69 Ay Olmalı 'Okula Başlama Yaşı Yeniden 69 Ay Olmalı'
ÖZEL OKULLARIN KABUSU E-OKUL Tüm özel okulların kabusu haline gelen e-okul sisteminde ciddi esneklikler sağlanmasını, ya da özel okullara bu sistem dışına çıkma hakkı verilmesi gerektiğini savunan Cem Günal, "Özel okullarla ilgili kritik kararların alınması aşamasında iletişimin daha kuvvetli gerçekleşmesini diliyoruz. Aksi durumlarda tüm samimiyetimle ifade ediyorum bazen tahammül sınırlarımızı zorlayarak üzülüyoruz ve gocunuyoruz" dedi.
Gocun - 7.2.2013
'Okula Başlama Yaşı Yeniden 69 Ay Olmalı'
ÖZEL OKULLARIN KABUSU E-OKUL Tüm özel okulların kabusu haline gelen e-okul sisteminde ciddi esneklikler sağlanmasını, ya da özel okullara bu sistem dışına çıkma hakkı verilmesi gerektiğini savunan Cem Günal, "Özel okullarla ilgili kritik kararların alınması aşamasında iletişimin daha kuvvetli gerçekleşmesini diliyoruz. Aksi durumlarda tüm samimiyetimle ifade ediyorum bazen tahammül sınırlarımızı zorlayarak üzülüyoruz ve gocunuyoruz" dedi.
Gocun - 5.2.2013
Sahneye Çıkmadan Önce Mutlaka Süt İçerim
Birçok farklı işle uğraşıyorsunuz. Maddi anlamda kendinizi güvende hissediyor musunuz? Bizim sektörde garanti yok; dizi biter, albüm satmaz. Ben yine açarım mendilimi, çalarım trompetimi. Kaldırım kenarında da çalarım; bundan hiçbir zaman gocunmam.
Gocun - 31.1.2013
'Uzlaşma Komisyonu Metin Çıkaramazsa, Kendi Metnimizi Meclis'e Sunacağız'
Bir gazetecinin "Anayasa çalışmalarının mart ayına kadar yetişmeyeceği konusunda muhalefetin eleştirilerini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusunu Şahin şu şekilde cevapladı: "Uzlaşma Komisyonu 2011 yılında yola çıkarken kendisine bir süre öngördü ve 2012 yılı biterken bu çalışmayı bitirmeyi hedefledi. Bitmedi ve bir süre daha çalışmaya karar verdik. Böylesine önemli bir çalışmanın süre itibariyle önü açık olmamalı. Parlamento belirli bir süre dönem itibariyle iş başında. Ucu açık ne zaman biteceği belli olmayan bu tür çalışmalar çok uzadığı takdirde iş ciddiyetten uzaklaşıyor. İpe un sermenin hiç gereği yok. AK Parti olarak Türkiye'nin yeni bir anayasaya sahip olması konusunda samimiyiz. Uzlaşma Komisyonu'nda bulunan 3 grubun parlamentodaki milletvekili sayısından çok daha fazla sayıya sahip olmamıza rağmen diğer gruplar gibi 3 kişi ile temsil edilmeyi kabul ettik. Bu bir zafiyet değil, iyi niyettir, fedakarlıktır. Seçimlerin yaklaşmakta olduğu 2014'te 2 seçim olacak. Bu yılın ortalarından itibaren Türkiye seçim ortamına girecek. Böyle bir atmosferde bu işi yürütmek zor olacak. Başbakanımızın çalışmaların hızlanması konusundaki konuşmalarını uzlaşma komisyonuna bir doping etkisi yapmasını beklerim. 'Bir an önce elinizi çabuk tutun ve bir an önce ortaya bir metin koyun' diyor Başbakan. Komisyon üyeleri olarak böyle bir sonuç çıkarmamız gerek. Başbakan sabote ediyor demek, doğru değil. Gece gündüz çalışarak ortaya bir metin koyun diyor." Uzlaşma komisyonunun çalışmalarına rağmen bir metin ortaya çıkaramaması durumunda iktidar partisi olarak AK Parti'nin bir metni Meclis'e sunacağını belirten Şahin, "Milletvekili sayısal gücümüz referandumlu da olsa bunu Meclis'ten geçirmeye yeterli değil. Ama bir anayasa değişikliği teklifini parlamento gündemine taşıyacak tek parti de biziz. Diğer siyasi partilerin anayasa değişik teklifi verme ile ilgili sayısal yeterliliği yok. Halkımız bize bir görev ve destek verdi onun gerekliğini yapacağız. Bundan kimse gocunmasın, kimsede rahatsızlık duymasın.
Gocun - 24.1.2013
Kızlarını Okutabilmek İçin Eşiyle Çaycılık Yapıyor
"TEK İSTEDİĞİM KIZLARIMA BURS SAĞLANMASI" Bayanların, kendisi gibi çalışma hayatına atılmasını ve mücadele etmesi gerektiğini belirten Karabulut, tek isteğinin ise kızlarına burs sağlanması olduğunu dile getirdi. Karabulut, "Ben çocuklarımı ikinci el kıyafetlerle büyüttüm, bundan da hiçbir zaman gocunmadım.
Gocun - 24.1.2013
Mhp'den Sert Tepki: İktidar Cumhuriyet ve Türklükle Hesaplaşıyor
-"BAŞKALARINI İTHAM ETTİKLERİ 'ŞEREFSİZ' SÖZCÜĞÜNÜ MADALYON GİBİ TAŞIDILAR..."- Bozyel şöyle devam etti: "Neden gocunuyorlar? Müslüman coğrafyasını kan ve gözyaşına boğan, zulmün bayraktarı ABD'nin küresel gücünün yol haritası olan BOP'un eş başkanı olmaktan gurur duyan Başbakan Erdoğan ve taifesini elbette ki, sorgulayacağız.
Gocun - 24.1.2013
MHP'li Bozyel : Hesap Sormak, Şerefli Vatan Evladı Olarak Boynumuzun Borcu
Bozyel, "Her defasında olduğu gibi bir kez daha şahit olunmuştur ki; AKP sözcüsü Hüseyin Çelik'in 'Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Devlet Bahçeli' hakkında yapmış oldukları açıklama, aslında suçluluk telaşı içindeki birisinin yakayı ele veren psikolojisinden başka bir şey değildir. ABD'nin taşeronluğunu yapan bu zihniyet sahiplerinin, tüm şirret hesaplarını açığa çıkartmak ve millet namına hesap sormak, elbette ki birer şerefli vatan evladı olarak bizim boynumuzun borcudur. Ülkemizin üzerine kara bir bulut gibi çöken bu güruhun; 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' şarkısı eşliğinde Oslo'da, İmralı'da, Kandil'de, Habur'da bölücü terör örgütü mensuplarıyla omuz omuza olduklarını cümle alem bilmektedir. Bu zihniyet sahiplerinin tarihimizin kahramanlarını hain, vatanımıza ihanet edenleri ise kahraman gösteren densizliklerini kim unutabilir? Dolayısıyla bu gibilerin ne millete vefası, ne ekmeğini yiyip, suyunu içtikleri vatanımıza sadakatleri vardır. Neden gocunuyorlar?" dedi.
Gocun - 12.1.2013
Çaylar "Miyase Abla"Dan
Yaklaşık 10 aydır, eşiyle birlikte kendi çay ocaklarında çalıştıklarını bildiren Demiray, şöyle devam etti: "Eşimin damar tıkanıklığı nedeniyle sağlık sorunları var. Fazla ayakta durmaması gerekiyor. Kredi çekip açtığımız çay ocağında eleman çalıştırsak, masrafımızı bile kurtaramayacağız. O nedenle, benim çalışmamın daha iyi uygun olacağını düşündük. Eşim saat 5 buçukta gelip çay demliyor. Ben de gün boyu eşimin demlediği çayları dağıtıyorum. (Evin geçimini eşim sağlasın bende keyfini süreyim) demedim. İnsanın kendi ayakları üzerinde durması gibi bir keyif yok. Çalışmaktan gocunmam.
Gocun - 12.1.2013
Çaylar "Miyase Abla'dan
Yaklaşık 10 aydır, eşiyle birlikte kendi çay ocaklarında çalıştıklarını bildiren Demiray, şöyle devam etti: "Eşimin damar tıkanıklığı nedeniyle sağlık sorunları var. Fazla ayakta durmaması gerekiyor. Kredi çekip açtığımız çay ocağında eleman çalıştırsak, masrafımızı bile kurtaramayacağız. O nedenle, benim çalışmamın daha iyi uygun olacağını düşündük. Eşim saat 5 buçukta gelip çay demliyor. Ben de gün boyu eşimin demlediği çayları dağıtıyorum. (Evin geçimini eşim sağlasın bende keyfini süreyim) demedim. İnsanın kendi ayakları üzerinde durması gibi bir keyif yok. Çalışmaktan gocunmam.
Gocun - 4.1.2013
Trabzon'da 'Şikenin 3 Temmuzu' Paneli Gerçekleştirildi
Ben Galatasaraylıyım bunu herkes biliyor. Anadolu'daki takımımın Trabzon olduğunu söyledim. Bundan gocunmam.
Gocun - 30.12.2012
Bahçeli, 2012 Yılını Değerlendirdi
Daha sonra Başbakan Erdoğan'ın gündeme taşıdığı dinlemeler konusuna değinen Bahçeli, AK Parti'nin daha önce gündeme gelen dinlemelerden rahatsız olmadığını söyleyerek şunları kaydetti: "Genelkurmay Başkanları dinlenirken rahatsız olmamıştır. İnternette çarşaf çarşaf yayımlanan konuşmalardan hicap duymamıştır. Mahkemelerdeki beyanların sızdırılmasından tanık ve sanık ifadelerinin deşifre edilmesinden gocunmamıştır.
Gocun - 30.12.2012
Bahçeli, 2012 Yılını Değerlendirdi
Başbakanın dinlenmesi doğal ve malum bir akıbettir. Bu yolu kendisi açmış, bu mecranın kapısını bizzat kendisi aralamıştır. Dinleme, gözetleme ve özel hayatı kayıt altına alma rezillikleri AKP'yle her tarafa yayılmıştır." -MHP'ye kurulan tuzaklar- Partisine tuzak kuranların hala ortaya çıkarılmadığına işaret den Bahçeli, şöyle konuştu: "Başbakan Erdoğan; genelkurmay başkanları dinlenirken rahatsız olmamıştır. İnternette çarşaf çarşaf yayımlanan konuşmalardan hicap duymamıştır. Mahkemelerdeki beyanların sızdırılmasından, tanık ve sanık ifadelerinin deşifre edilmesinden gocunmamıştır.
Gocun - 30.12.2012
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Dinlemelerle İlgili Komisyon Kurulmalı
Başbakan'ın dinlenmesinin, milli güvenlik sorunu olduğunu söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti: "Kim ya da kimler hangi amaçla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nı dinlemiş ve hakkında bilgi toplamıştır? Yoksa gündem belirlemenin başbakan olmak için şart olduğunun düşünülmesi yeni bir gündem mimarisini mi gerektirmiştir? Başbakan Erdoğan'ın yanına kadar sokulmuş, başucuna kadar girebilmiş, odasında bulunma yetki ve iznini alabilmiş kişi ya da oluşumların ellerinde ne tür bilgi ve ses kayıtlarının olduğu muammadır. Bize göre, Türkiye açık bir tehdidin ve çok yönlü bir kuşatmanın altındadır. Başbakan Erdoğan'ın dinlendiğine dair iddiaları, Adalet Bakanının 'ben de dinlendim' sözleri bir şeyleri kapatmaya veya tevil etmeye çalışmanın telaşı ve ön alması olarak da yorumlanmalıdır. Yürüyen bazı darbe davalarında gizli dinlemelerle elde edilen bilgilerin kullanılması ve hukuki neticelere etki yapması bu sayede normal karşılanacaktır. Anayasa Mahkemesi'nin, hukuka uygun olmayan dinlemelerin delil sayılamayacağıyla ilgili kararının nasıl sonuç doğuracağı ise yakın zamanda net olarak anlaşılacaktır. Diğer taraftan, bölgesel gelişmeler vahim bir merhaleye gelmiştir. Kürdistan'ın kurulmasıyla ilgili her gün bir temas ve hazırlık olduğu yazılıp, çizilmektedir. Nitekim bu doğrultuda Türkiye, ya yabancı istihbarat örgütleri tarafından bölgesel dizayn amacıyla meşgul edilmekte ve tartışmalara gömülmek istenmektedir. ya da Başbakan'ın izah edemeyeceği ilişkileri, açıklayamayacağı sözleri ve milli varlığımıza aykırı karar ve hareketleri vardır. 'Böceği devam ettirmeyelim' açıklaması aslında sakladığı, örtmeye çalıştığı bir şeylerin varlığına delalettir. Telekulak çeteleri, derin gırtlak şebekeleri, röntgenci örgütler her tarafa sıçramış ve yerleşmiştir. Türkiye dinlenmekte, sokaklar izlenmekte, özel hayatlar saldırıya uğramakta ve insanımız fişlenmektedir. Bunun adı tam anlamıyla korku imparatorluğu, ortaçağ rejimi ve gestapo sistemidir. Mucidi AKP, tetikçisi yerli ve yabancı yandaşlar, propagandistleri bazı medya ve sivil toplum örgütlerinde yer tutmuş kararmış vicdanlardır. Bu itibarla Başbakan'ın dinlenmesi doğal ve malum bir akıbettir. Bu yolu kendisi açmış, bu mecranın kapısını bizzat kendisi aralamıştır." "BAŞBAKAN, PARTİMİZE KASET TUZAKLARI KURULURKEN SUSPUS HALDE HİÇ RENK VERMEMİŞTİR" Başbakan Erdoğan'a yüklenen Bahçeli, "Genelkurmay başkanları dinlenirken rahatsız olmamıştır. İnternette çarşaf çarşaf yayımlanan konuşmalardan hicap duymamıştır. Mahkemelerdeki beyanların sızdırılmasından, tanık ve sanık ifadelerinin deşifre edilmesinden gocunmamıştır.
Gocun - 29.12.2012
Ergüler, 13 Yıllık Tecrübesini Gençlerle Paylaştı
"SİZLERDEN GELEN TALEPLERİ YERİNE GETİRMELİYİZ" "Siz belediye başkanı olsaydınız şu anda bu gençlere ne tür hizmetler verirdiniz?" şeklinde soru yöneltilen Ergüler, şu cevabı verdi: "ADÜ Sümer Kampüsünü hizmete girmesini ben üniversite öğrencileri için yapmıştım. Orada disko bile vardı, fakat hizmete girmedi. Orada rahat rahat zamanınızı geçirebilecek yer olarak planlamıştım. 2007 yılında belediye başkanlığını bıraktım. 2007 yılına göre 2012'deki Nazilli halkının istek ve talepleri değişiktir. Eğer siz demokrasiye inanan katılımcı bir belediye başkanıysanız, siz öğrencilerden gelen talepleri önerileri değerlendirmelisiniz. O anlamda hizmet yapılır. Nazilli belediyesi hizmet yapma konusunda hiçbir zaman çekince göstermez. Ekonomik durumu son derece iyi bir belediyeydi. Nazilli Belediyesi başkanlığı dönemimde iller bankasından kredi kullanmadan belediye başkanlığı görevimi bitirdim. Kasasında para olan bir belediye devrettim. Sümer Rekreasyon alanının 2005 yılındaki ihale bedeli 5 trilyon lira idi. Bugün 2012 ye uyarladığınız takdirde 12-13 trilyon yatırım var demektir. Eğer bu yatırım sonlanıyorsa bu belediye her türlü hizmeti yapar diye düşünüyorum. Ama yönlendirecek kişiler sizlersiniz. Bizlerde sizlerden gelen talepleri yerine getirmeliyiz. Benim 3 tane kız evladım var. Soyadımın devamı bile mümkün değil. Mümkün olacak bir tek şey var. Namusluca, şereflice verilmiş bu görevle Nazilli halkına hizmet etmek. İz bırakmış bir belediye başkanı olarak soyadımın devam etmesi. Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras dürüst, çalışkan ve başarılıydı bunların babası denirse en büyük miras o olur. Ben eğer bugün sizlerin karşısına çıkabiliyorsam çekinmiyorsam, gocunmuyorsam bu bile benim nasıl bir belediye başkanlığı yaptığımın en doğal, en güzel kanıtıdır diye düşünüyorum" 2007 yılında neden istifa ettiği sorulan Ergüler, "1994 ve 1999 yılında Anavatan, 2004 yılında Doğruyol partisinden aday oldum.
Gocun - 28.12.2012
AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş: Muhalefet Bahane Arıyor
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, başkanlık sistemi önerisinin Anayasa Uzlaşma Komisyonu çalışmalarını tıkadığı yönündeki eleştirelere cevap verdi. Muhalefete yüklenen Elitaş, "Muhalefet, kendine kaçacak yer arıyor, 'AK Parti başkanlık sistemini dayatıyor, diyerek de bahane bulmaya çalıyor. Türkiye'de başkanlık sisteminin tartışılmasını istiyoruz. Bize göre idari yapıya en uygun başkanlık, yarı başkanlık sistemi. Hem Uzlaşma Komisyonu'nda hem de kamuoyunda tartışılsın. Demokrasi, düşünenlerin düşüncelerini ifade ettiği, tartıştığı bir rejimdir. Bundan da kimse gocunmamalıdır.
Gocun - 25.12.2012
Maraş Olaylarının 34. Yıl Dönümü
Tiyatro oyuncusu Levent Kırca'nın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkındaki sözlerinin hatırlatılması üzerine Özbolat, "Sayın Kılıçdaroğlu eleştirilerden kaçınacak, gocunacak bir insan değil.
Gocun - 25.12.2012
Levent Kırca'nın Sözlerini Değerlendirdi
CHP'li vekil Durdu Özbolat, "Levent Kırca eleştirdi diye ne Kemal Kılıçdaroğlu gocunabilir ne biz gocunuruz" dedi.
Gocun - 18.12.2012
Başkan Kocaoğlu: İzmir'e Köy Diyen Utanır
Kocaoğlu, kurulacak evsel atık bertaraf tesisi konusunda ise evsel atıkların sanayi ürününe dönüştüğünü söyledi. Kurulacak bertaraf tesisinin kapalı sistemle çalışacağını ve gelişmiş teknolojik donanıma sahip olacağını belirterek, halkın sağlığını düşünmemelerinin söz konusu olamayacağını ifade etti. Tesisin mutlaka en uygun yere yapılmak zorunda olduğunu dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, "Tüm tedbirler alınarak, en uygun teknolojiyle yapılacak. Bunda gocunacak bir şey varsa bu kentin tümünden sorumlu belediye başkanı olarak önce ben gocunurum.
Gocun - 18.12.2012
Sendikacılar Sordu, Başkan Kocaoğlu Yanıtladı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentsel dönüşüm konusunda çalışmalar hakkındaki bir soru üzerine, Bayraklı'da 600 dönümlük bir alanın ihale sürecinde olduklarını söyledi. Değer tespitlerinin halen yapıldığını dile getiren Başkan Kocaoğlu, bir sendikacının dile getirdiği "Bazı kişiler Bayraklı'da denize nazır arazilere talip olarak çeşitli değerler biçiyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki bir soruyu ise şöyle yanıtladı: "İlçe belediye başkanları da, biz de aynı şeyi söylüyoruz 'satmayın yerinizi'. 3-4 kuşaktır burada yaşamışsınız. Kent dönüşümü gelecek diye yıllarca beklemişsiniz. Niye satıyorsunuz, satmayın! Biz kesinlikle yerinde dönüşümü savunuyoruz. Kimseyi de mağdur etmeyeceğiz. Bayraklı'da bugün park yok, sadece bina var. Burayı yaşanılası bir yer yapmak zorundayız. Kent dönüşümü sadece binayı sağlamlaştırmak değildir. Yerinde, aynı yerde dönüşecek. Bu ülkede hiç kimse bir diğerinden üstün değil. Hepimiz eşitiz. Ben de orada oturacağım, sen de oturacaksın." "İZMİR'E 'KÖY' DİYEN UTANIR" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bazı kesimler tarafından sıkça işlenen "İzmir'in köye dönüştüğü" şeklindeki iddiaların dile getirilmesi üzerine şunları kaydetti: "İzmir gelişmişlik kriterleri açısından her bakımdan Türkiye birincisidir. İzmir'de gecekondular var da Ankara'da, İstanbul'da yok mu? Çarpık kentleşme diğer yerlerde yok mu? İzmir'in yaşam standardı yüksek. Ekonomisi güçlü. Eğitimli nüfus oranı çok fazla. İzmir'e köy diyenler, önce Manisa ile arasındaki teşvik farkını kaldırsın. İzmir Türkiye'de istisna olarak 1980'den sonra hiçbir yerden destek almadan kendi göbeğini kendisi kesebilen bir kent. İzmir her sene merkezi bütçeye 20 milyar katkı veren bir il. Merkezi yönetim İzmir'den aldığı parayı bir yıllığına İzmir'e geri verse, bu kenti kimse tutamaz. Bunu herkes biliyor. Bizim bu kadar az olanakla yaptığımız çalışmaları hiç bir il yapmadı çünkü. 11 kilometre metroyu 94 kilometreye çıkardık. 1,5 milyar liradan fazla Hazine'ye borç ödedik. 400 milyon liraya fuar yapıyoruz. Kent dönüşümünü Kadifekale'de bırakıp gittiler, biz 250 milyon lira para harcadık. Arıtmada Türkiye'de birinciyiz. Köyde arıtma mı olur? Arıtmaları bitirdik, şimdi körfezi temizliyoruz. Avrupa'dan gelenler İzmir'i öve öve bitiremiyor. Yalan mı söylüyor bu insanlar? Bu iddialar, İzmir'de yerel yönetimi almak için izlenen bir politikanın ürünüdür." "ÇÖP DEĞİL, SANAYİ ÜRÜNÜ" Başkan Kocaoğlu kurulacak evsel atık bertaraf tesisi konusundaki soruları da yanıtladı. Evsel atıkların artık bir sanayi ürününe dönüştüğünü vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kurulacak bertaraf tesisinin kapalı sistemle çalışan ve gelişmiş teknolojik donanıma sahip bir tesis olacağını sürekli anlattıklarını söyledi. Halkın sağlığını düşünmemelerinin söz konusu olamayacağını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Biz bu kentin menfaatine olmayan bir işi yapmayız" diye konuştu. Bu tesisin mutlaka en uygun yere yapılmak zorunda olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Tüm tedbirler alınarak en uygun teknolojiyle yapılacak. Bunda gocunacak bir şey varsa, bu kentin tümünden sorumlu belediye başkanı olarak önce ben gocunurum" dedi.
Gocun - 18.12.2012
Sendikacılar Sordu, Başkan Yanıtladı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentsel dönüşüm konusunda çalışmalar hakkındaki bir soru üzerine, Bayraklı'da 600 dönümlük bir alanın ihale sürecinde olduklarını söyledi. Değer tespitlerinin halen yapıldığını dile getiren Başkan Kocaoğlu, bir sendikacının dile getirdiği "Bazı kişiler Bayraklı'da denize nazır arazilere talip olarak çeşitli değerler biçiyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki bir soruyu ise şöyle yanıtladı: "İlçe belediye başkanları da, biz de aynı şeyi söylüyoruz 'satmayın yerinizi'. 3-4 kuşaktır burada yaşamışsınız. Kent dönüşümü gelecek diye yıllarca beklemişsiniz. Niye satıyorsunuz, satmayın! Biz kesinlikle yerinde dönüşümü savunuyoruz. Kimseyi de mağdur etmeyeceğiz. Bayraklı'da bugün park yok, sadece bina var. Burayı yaşanılası bir yer yapmak zorundayız. Kent dönüşümü sadece binayı sağlamlaştırmak değildir. Yerinde, aynı yerde dönüşecek. Bu ülkede hiç kimse bir diğerinden üstün değil. Hepimiz eşitiz. Ben de orada oturacağım, sen de oturacaksın." "İzmir'e 'köy' diyen utanır" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bazı kesimler tarafından sıkça işlenen "İzmir'in köye dönüştüğü" şeklindeki iddiaların dile getirilmesi üzerine şunları kaydetti: "İzmir gelişmişlik kriterleri açısından her bakımdan Türkiye birincisidir. İzmir'de gecekondular var da Ankara'da, İstanbul'da yok mu? Çarpık kentleşme diğer yerlerde yok mu? İzmir'in yaşam standardı yüksek. Ekonomisi güçlü. Eğitimli nüfus oranı çok fazla. İzmir'e köy diyenler, önce Manisa ile arasındaki teşvik farkını kaldırsın. İzmir Türkiye'de istisna olarak 1980'den sonra hiçbir yerden destek almadan kendi göbeğini kendisi kesebilen bir kent. İzmir her sene merkezi bütçeye 20 milyar katkı veren bir il. Merkezi yönetim İzmir'den aldığı parayı bir yıllığına İzmir'e geri verse, bu kenti kimse tutamaz. Bunu herkes biliyor. Bizim bu kadar az olanakla yaptığımız çalışmaları hiç bir il yapmadı çünkü. 11 km. metroyu 94 km'ye çıkardık. 1,5 milyar liradan fazla Hazine'ye borç ödedik. 400 milyon liraya fuar yapıyoruz. Kent dönüşümünü Kadifekale'de bırakıp gittiler, biz 250 milyon lira para harcadık. Arıtmada Türkiye'de birinciyiz. Köyde arıtma mı olur? Arıtmaları bitirdik, şimdi körfezi temizliyoruz. Avrupa'dan gelenler İzmir'i öve öve bitiremiyor. Yalan mı söylüyor bu insanlar? Bu iddialar, İzmir'de yerel yönetimi almak için izlenen bir politikanın ürünüdür." "Çöp değil, sanayi ürünü" Başkan Kocaoğlu kurulacak evsel atık bertaraf tesisi konusundaki soruları da yanıtladı. Evsel atıkların artık bir sanayi ürününe dönüştüğünü vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kurulacak bertaraf tesisinin kapalı sistemle çalışan ve gelişmiş teknolojik donanıma sahip bir tesis olacağını sürekli anlattıklarını söyledi. Halkın sağlığını düşünmemelerinin söz konusu olamayacağını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Biz bu kentin menfaatine olmayan bir işi yapmayız" diye konuştu. Bu tesisin mutlaka en uygun yere yapılmak zorunda olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Tüm tedbirler alınarak en uygun teknolojiyle yapılacak. Bunda gocunacak bir şey varsa, bu kentin tümünden sorumlu belediye başkanı olarak önce ben gocunurum" dedi.
Gocun - 17.12.2012
Kocaoğlu, Türk-İş'i Ziyaret Etti
65 yaşındayım, günde 18 saat çalışıyorum, dağ bayır köy köy dolaşıyorum. Bundan daha çalışma yok Türkiye'de. Bu kent aralık ayında Dünya Belediye Başkanları Vakfı'nda ayın başkanı seçildim. Oradaki özellikleri 8-10 kriterleri var. O kriterlere bakın, kim ne yapıyormuş, nasıl çalışıyormuş görün. " İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Hatay Poligon'un kısa süre içinde trafiğe açılacağı müjdesini de vererek sözlerine şöyle devam etti: "Bugün yarın trafiğe açılıyor. Artık Hatay caddesiyle ilgili trafikte en ufak sorunumuz kalmıyor. Vatandaşımıza aldığımızda daha iyi konumda. Altyapı çalışmaları sürecek. Aliağa Menderes 80 kilometrelik hatta sonuca varmamızı sağlayan Karşıyaka tüneliydi. Poligon istasyonunda sona geldik, hiç endişe etmeyin" Sendikacıların sorusu üzerine tartışma konusu olmaktan bir türlü çıkamayan çöp sorunu hakkında da konuşan Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi: "Çöpü kimse istemiyor, Karşıyaka, Konak, Bornova'da. En uygun yere yapılacak. En uygun yere yapılmak zorunda, tedbirler alınarak ayrı bir teknoloji kullanarak. Gocunacak birşey varsa önce ben gocunacağım.
Gocun - 16.12.2012
Gebze SİAD'lar Birliği Tarih Yazdı
Şahinkesen, "Bizler bir olmak, diri ve iri olmak zorundayız. O zaman üretken oluruz , bu ülke ve ileriye gider. Batılı ülkelerde bu hep böyle olmuştur. Ülkelerin önünü açan projeler üreten raporlar sunan STK lar vardır. STK' ların bu çalışmalarından hiçbir birim veya siyasiler gocunmamış, minnettar kalmışlardır.
Gocun - 15.12.2012
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: "Patriot Füzeleri Tehdit İçerikli ve Tehdit Amaçlı Değildir"
Türkiye'nin kendi medeniyetini, kendi anlayışını ve kendi insanlık değerlerini göstererek Suriye'den gelenlere sırtını dönmediğini ifade eden Soylu, şöyle dedi: "Suriye'de bugün bir mezalim vardır. Biz oradan bölgemize ve sınırlarımıza gelen insanlara sırtımızı dönecek değiliz. Elbette ki Türkiye onları kucaklamıştır, insani açıdan bütün desteği ve yardımını ortaya koymaktadır. Türkiye'nin derdi, Suriye'nin huzura ve barışa kavuşması, hayatını devam ettirmeye çalışan insanlara karşı işlenen insanlık suçlarından Suriye'nin ve bütün Suriyelilerin kurtulmasıdır. Suriye'de yaşayan vatandaşlarla ilgili Türkiye'nin yaklaşımı hep dostça, kardeşçe, binlerce yıllık komşuluk geleneklerimize uygun olmuştur. Bundan sonra da böyle devam edecektir. Balkanlarda yakın dönemde meydana gelen olaylar gibi Türkiye'nin bu tip meselelere sessiz kalması mümkün değildir. Orada demokrasiyi, eşit vatandaşlığı, insanca ve hakça yaşantıyı arayan Suriyelilere yapılan insanlık dışı meselelere Türkiye'nin elbette ki sesiz kalması düşünülemez. Uluslararası toplumda ortaya konulan bütün değerlendirmelerde Türkiye kendi görüşlerini bir şekilde aksettirmektedir. Bugün Filistin'de, Myanmar'da, Somali'de yokluk ve yoksulluk ile doğal afet konusunda hangi hassasiyeti ortaya koyuyorsak bugün de yakın komşu ülkemizdeki insanların Türkiye'ye sığınmaları konusunda aynı kucaklayıcılığı ortaya koymaktayız, biz bundan gocunmuyoruz.
Gocun - 13.12.2012
İçten: Dicle Vadisi Projesi Bizimdir Başkası Sahip Çıkmasın
"AYRIM YAPMADAN DAHA ÇAĞDAŞ BİR DİYARBAKIR İÇİN VARIZ" Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Bakanlık yetkilileriyle sürekli istişare halinde olduklarını belirten İçten şunları söyledi: "Çermik Belediyesi'ne 98 bin 733 lira çöp toplama aracı yardımı yaptık. Çevresel Etki ve Değerlendirmesi adına Dicle Havzası izleme çalışmaları, Emisyon Ölçüm sistemleri kurulması gereken tesislere sistem kurdurduk, hava kalitesi izleme çalışmalarına önem verdik. 13 tesise Geçici Faaliyet Belgesi, 1 tesise de Çevre İzni Lisansı verdik, 4 adet tesis için rapor süreci devam etmektedir." İLBANK PARTİ AYRIMI YAPMADAN PARA AKITTI Diyarbakır'a parti ayrımı yapmadan kaynak akıttıklarını anlatan İçten şöyle devam etti: "Diyarbakırımıza ne yapsak azdır. Yaptığımız hizmetlerde bu bizdendir değildir ayrımı yapmadık. İlbank 'BDP'li belediyedir, AK Partili belediyedir' diye bir ayrım yapmaksızın para akıttı. Biz her zaman insana ve onun mutluluğuna yatırım yaptık. 5779 sayılı yasa gereği ki bu yine bizim yasamız; Özel İdareler ve Belediyelere 2011-2012 Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden İlbank aracılığıyla 300 milyon liraya yakın katkı sağladık. Bundan da asla gocunmadık.
Gocun - 3.12.2012
Engelli Sporcular Üniversitelilerle Buluştu
Ama engelli sporuna başladığım zaman 35 ülkeyi gezdim. Bunların içerisinde 3 olimpiyat, 5 Dünya, 3 Avrupa Şampiyonası, 2 Akdeniz Oyunları ve 14 uluslararası şampiyonanın hepsinde Milli Takım'ın başında görev aldım. Beden Eğitimi bölümündeki arkadaşlarımızdan beklediğimiz şu, 'Engellilere yönelin. Onlar da içimizden, bizler gibi insan. Birlikte yaşamayı tüm topluma öğretin. 'Engelli' diyoruz ama engelleri olsaydı bu Avrupa şampiyonluğu gelir miydi. Mümkün değil. Demek ki engelleri yok. Sadece fırsat. Bunlara bir fırsat verilirse bu çocukların yapamayacağı hiçbir şey yok. Onların şartlarının onlara uygun hale gelmesi gerekir." Milli Takım ile kamp yapacak bir havuz bile bulamadıklarını anlatan Çullu, şunları söyledi: "Bizim en büyük sıkıntımız deniz. Çalışabileceğimiz deniz yok Türkiye'de. Milli Takıma kamp yapmak için antrenman havuzu bulamıyoruz. Havuz bulsak, bütçe bulamıyoruz. Çünkü bu iş biraz gönüllü işi. 14 senedir, Milli Takımın başındayım, emekli maaşımla geçiniyorum. Ne kulüp, ne federasyondan ne de il müdürlüğünden hiç para almadan çalışıyoruz. Ama herkes bizim gibi akılsız değil. Herkes akıllı, para kazandığı için. Para olmadığı için hiç kimse bu projeye girmiyor. Biz her ile bir antrenörün hizmet alımı ile alınmasını teklif ettik. Uygun zamanlarda antrenman versinler" 8 yıl spordan bihaber yaşadığını belirten Muhterem Aktaş, lise de faaliyetlerde bulunan arkadaşlarının baskısı ve çabası sonucu sporla tanıştığını şöyle anlattı: "Basketbola başladım. Çok zevk aldım. Yapabileceğimi anladım. Seçmelere katıldım, kazanamadım. Hırs yaptım, çalıştım 2012'de genç milli takıma seçildim. Avrupa şampiyonasına katıldık. Üçüncü olduk. İstiklal Marşımızı okuttuk. Daha iyi yerlere geleceğimizi ümit ediyorum." 2006 yılında Milli Takıma seçildiğini belirten Ahmet Yamaç ise 2010 yılında takım olarak derece alamadıklarını fakat kendisinin Avrupa'da en skorer ve en değerli oyuncu seçildiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Milli takımda tecrübesiz olduğu yıllarda beşincilik yaşadık. Daha fazla hırs yapıp çalışmalarımız sonucu 2008 yılında Avrupa ikincisi olduk. Dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandık. 2009'da dünya şampiyonasına gittik. Orada, istediğimiz dereceyi aramadık, ama beşinci olduk. 2010 sezonu için hazırlanmaya başladık. 2010 yılında tüm yük üstüme verildi. Takım kaptanı olarak maçlara çıktım. İtalya'da derece yapamadık ama kendi adıma sayı kralı oldum. Avrupa'nın en değerli oyuncusu oldum. Bu da yine ülkemizi gururlandırdı" Kendisinin daha önceden engelsiz olduğunu belirten Selçuk Hopan, geçirdiği kaza sonucu ayaklarını kullanmadığını anlattı. Hopan, öncelikle Bülent Ecevit Üniversitesi yönetici, hoca ve öğrencilerine teşekkür ederek şunları söyledi: "Benim için bu kaza yeniden doğuş gibi oldu. Çünkü bundan öncesinde engelliler ile ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Bu kaza sonrası, hayat her şeyi yavaş yavaş öğretmeye başladı. Sanki bir çocuğun tekrardan yürümesi gibi bir şeydi benim için. Şimdi çok mutluyum. Sokaktaki bir engelli arkadaşımı hayata bağlamakta, hayata bakış açısında olsun, renklendirme yada başka bir şeyler katabiliyorsam, benim için büyük bir mutluluk oluyor. Hiçbir zaman engel durumumdan gocunmadım, utanmadım, sıkılmadım" Yaşadığı bir olayı da anlatan Hopan, sözlerine şöyle devam etti: "Bizim sorunumuz burada aslında.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gocun Haberleri | Gocun Haber - Haberler - Sayfa 2 - Gocun haberleri, son dakika gocun haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Bilecik Gençlik Kolları'nın Faaliyetleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 15:58:51. #1.14#
title