Gocun Haberleri

Gocun haber, Gocun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gocun - Dün
Bursa'da bu sene 622 bin 426 dekar tarım arazisi sulandı
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı yatırımlarla modern sulama sistemlerini yaygınlaştırmaya, tarımda su tasarrufu sağlamaya, çiftçilerin kazançlarını doğrudan ve dolaylı yollarla artırmaya ve ülke tarımına katkı sunmaya devam ediyor.
Gocun - 18.10.2020
Afrika kıyılarından İspanya'ya düzensiz göçmen akınında artış sürüyor
İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları bölgesine son 24 saatte Afrika kıyılarından 257 düzensiz göçmenin geldiği bildirildi.
Gocun - 12.10.2020
Uşak'ta 20 bin 378 dekar tarım arazisi sulandı
Uşak'ta 2020 yılı sulama sezonunda 20 bin 378 dekar tarım arazisinin sulandığı bildirildi.
Gocun - 10.10.2020
Kanarya Adaları'na son 36 saatte Afrika'dan 1000'den fazla düzensiz göçmen geldi
İspanya'nın güney batısındaki Kanarya Adaları bölgesine son 36 saatte Afrika kıyılarından 1015 düzensiz göçmenin geldiği bildirildi.
Gocun - 14.9.2008
Konya İl Özel İdaresi Köylerin Hayat Standardını Yükseltti
Yüz Ölçümü Bakımından Türkiye'nin En Büyük İli Olan Konya'da Özel İdare Müdürlüğü, 4 Yılda 2 Bin 480 Proje ile 21 Milyon YTL Tutarında Yatırım Yaptı. Köy Konakları, Tarım, Sağlık, Eğitim ve Diğer Hizmetlerin Gerçekleştirilmesiyle Köylerde Büyük Değişim Yaşandı. İl Özel İdaresi Bu Yıl da Birçok Projeye İmza Atmaya Hazırlanıyor.
Gocun - 12.9.2008
Tekstilde Teşvik, Doğu'daki İnsanın Yüzünü Güldürdü
Hükümetin Doğu ve Güneydoğu'da Kalkınmada Öncelikli İllere Tekstil Yatırımı Yapacaklara Destek Verilmesini Kararlaştırması, Doğu'daki İnsanın Yüzünü Güldürdü.
Gocun - 8.9.2008
Kocaeli'nin Öğrenci Sayısı Birçok İlin Nüfusundan Fazla
Kocaeli'de Bu Yıl Okullara 310 Bin Civarında Öğrenci Başladı. Bu Sayı, Türkiye'de Birçok İlin Nüfusundan Fazla. Hızla Artan Öğrenci Sayısı Nedeniyle Fiziki Mekanlara Önemli Oranda İhtiyaç Var. Yapılan 25 Okulun Bu Yıl Eğitime Açılması ile Sınıflardaki Mevcut Sayısı Biraz Azalırken, Halen Sınıf Ortalaması 45 Civarında Olan Bölgeler Bulunuyor.
Gocun - 5.9.2008
Sahil Güvenlik Yunan Basınının İddiasını Yalanladı
Sahil Güvenlik Komutanlığı, Yunan basın yayın organlarında yer alan bir haberde, Yunan karasularında bulunan Türk Sahil Güvenlik botu tarafından Yunan karasularına bırakacakları yasa dışı göçmenler için denize can simidi attıkları iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada "Söz konusu iddialar kesinlikle doğru olmayıp, bugüne kada...
Gocun - 28.8.2008
Bitlis Belediye Başkanı Özdemir: "Bitlis Tam Kapasiteli Bir Çimento Fabrikasına Kavuşacak"
Bitlisli İşadamı ve Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir, Bitlis'e Yaptırdığı Çimento Fabrikasının Kapasitesini Artıracağı Yönünde Söz Verdi. Nihat Özdemir'in, Bitlis'in Kurtuluşu Törenlerinde Verdiği Fırınlama Tesisi Sözü de Gerçekleşiyor.
Gocun - 27.8.2008
Sp'li Kümbet: "Çiftçi Bir Yılda Yüzde 30 Daha Fakirleşti"
Saadet Partisi (Sp) Erzurum İl Başkanı Teoman Kümbet, Erzurum Çiftçisinin Son Bir Yılda Yüzde 30 Daha Fakirleştiğini İddia Ederek, "Tarım Girdi Fiyatları Çiftçinin Belini Son Bir Yılda Önemli Ölçüde Büktü." Dedi.
Gocun - 26.8.2008
Atso, Eski Binasındaki Son Toplantısını TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'yla Yaptı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Yeni Binasında Taşınmasından Önceki Son Olağan Meclis Toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(tobb) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nu Ağırladı. Başkan Hisarcıklıoğlu'na Sorunlarını Anlatan Atso Başkanı Kemal Özgen, Göçü Teşvik Ettiği Gerekçesiyle TOKİ'nin Konut Yapımına Son Vermesini İstedi.
Gocun - 26.8.2008
Manavgat'ta Yıl Sonuna Kadar 10 Köyün Altyapı Sorunu Kalmayacak
Antalya'nın Manavgat İlçesinde Yıl Sonuna Kadar 10 Köyün Asfalt, Kanalizasyon, Meydan Düzenlemesi ve İçme Suyu Sorununun Kalmayacağı Bildirildi.
Gocun - 23.8.2008
Kadir Topbaş Sivas'ta: "Büyükşehirlerin Sorunları Anadolu Kentlerinin Gelişmesiyle Çözülür"
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyük Kentlerin Sorunlarının Anadolu Şehirlerinin Gelişmesiyle Çözüleceğini Söyledi.
Gocun - 22.8.2008
Bakan Faruk Çelik: "İşsizlik Oranının Düşmemesinin Sebebi Köyden Kente Yaşanan Göçtür"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'de İşsizlik Oranının 9.9'lardan Aşağı İnmemesinin Sebebinin Yanlış Politikalar Değil, Köyden Kente Yaşanan Yoğun Göçe Bağlı Değişim ve Dönüşüm Olduğunu Kaydetti.
Gocun - 20.8.2008
Adana Ticaret Odası Başkanı Baş: "Sanayi Envanteri Projesi Adana İçin Milattır"
Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Baş, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tarafından Yürütülen "Sanayi Envanteri Projesi"nin, Adana'nın, "Yanlış Değerlendirmelerden" Dolayı Kaybettiği Gayri Safi Mili Hasıla, Devlet Yatırımları ve Teşik Konusundaki Kayıplarını Telafi Edeceğine İnandığını Belirtti. Baş, "Projenin Hayata Geçmesi, Hem Türkiye, Hem de Adana Ekonomisi İçin Bir Milat Olacaktır" Dedi.
Gocun - 20.8.2008
Yüreğir, Kamu ve Özel Sektörün Eliyle Değişiyor
Adana'nın Merkez Yüreğir İlçesi, "Kentsel Dönüşüm Projesi" ile Yeni Bir Çehreye Kavuşacak. Uzun Bir Süredir Taşınması Düşünülen ve Kamuoyunda 'Cono Aşiretleri' Olarak Bilinen Vatandaşların Oturduğu Sinanpaşa Mahallesi de Uygulama Kapsamına Alındı. E-5 Karayolu, Mithat Özsan Bulvarı'nın Kesiştiği Hiltonsa Kavşağı'ndaki Alışveriş Merkezini İnşa Eden Firma, Mahallede 7 Dönüm Alan Üzerindeki 80'i Aşkın Ev ve İşyerinin Bedelini Ödeyerek, Yıkıma Başladı. Çarpık Yapıların Yıkılmasıyla Çevre Rahat Bir Nefes Aldı.
Gocun - 19.8.2008
Beş Kelaynaktan İkisi Birecik'e Döndü
Doğa Derneği ile Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Kelaynaklar Projesi Kapsamında İşaretlendikten (Ayaklarına Halka Takılan) Sonra 2007'de Birecik'teki Üreme Alanından Göç Eden Beş Kelaynaktan İkisi, Birecik'e Döndü.
Gocun - 18.8.2008
Erzurum'un Kalkınmasının Lokomotif Gücü Romanov Koyunculuk ve Kirazcılık Olacak
Erzurum'un Meyve ve Küçükbaş Hayvancılık Sektörüne Canlılık Kazandıracak Olan Romanov Koyunculuk ve Kirazcılık Tanıtım Projesi Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (Etso) Toplantı Salonunda Gerçekleştirildi.
Gocun - 18.8.2008
Van Polisi, Hasan Doğan'ın Birleştiriciliği Sebebiyle İsmini Turnuvaya Verdi
Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Kısa Bir Süre Önce Kalp Krizi Geçirerek Hayatını Kaybeden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan Anısına Futbol Turnuvası Düzenledi. Birleştirici ve Herkes Tarafından Sevilen Doğan'ın İsminin Turnuvaya Verilerek Bölgede Birlik ve Beraberliğin Adımları Atılacak.
Gocun - 16.8.2008
17 Ağustos Depremi'nin 9. Yıldönümünde Sakarya'da Depreme Duyarllılık Yürüyüşü Yapıldı
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nce (TMMOB) 17 Ağustos Depremi'nin 9. Yıldönümünde Gerçekleştirilen 'Depreme Duyarlılık Yürüyüşü' Sakarya'da Yapıldı.
Gocun - 15.8.2008
Bakan Çelik: "Merinos Projesi Bursa'nın Bir Markasıdır"
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Mirasının Bursa'ya Yeniden Kazandırdığı Proje Kapsamında Merinos Parkı İçinde Yer Alan İkinci İşletme, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de Katıldığı Törenle Hizmete Açıldı.
Gocun - 11.8.2008
Yıl Sonuna Kadar Manavgat'ta İçme Suyu Sıkıntısı Çeken Köy Kalmayacak
AK Parti Antalya Milletvekili Dr.abdurrahman Arıcı, Yıl Sonuna Kadar Manavgat'ın İçme Suyu Sıkıntısı Olan Köy Kalmayacağını Söyledi.
Gocun - 7.8.2008
Boşanma Aşamasına Gelen Eşleri Sosyal Hizmetler Barıştıracak
Kayseri'de Ailelerin Ekonomik ve Toplumsal Sorunlarla Baş Edebilmeleri İçin Desteklenmesi, Eşler Arasında Birlikteliğin Devamlılığının Sağlanması Amacıyla 'Aile Danışma Merkezi' Oluşturulacağı Bildirildi.
Gocun - 4.8.2008
Manisa'nın Demirci İlçesi İhracat Kalemlerini Artırıyor
Manisa'nın Demirci İlçesi İhracat Kalemlerini Artırıyor. Mescid-i Aksa Başta Olmak Üzere Dünyanın Dört Bir Yanına El ve Makine Halısı İhraç Eden Demirci'den İplik İhracatı da Başladı.
Gocun - 1.8.2008
Dışişleri Bakanlığı: "13 Göçmenin Ölümü Üzüntü Verici"
Dışişleri Bakanlığı, Küçükçekmece'de Cesetleri Bulunan 13 Göçmenin Ölüm Olayıyla İlgili İncelemenin Sürdürüldüğü, 1 Şüphelinin Gözaltında Olduğu, 3 Şüpheli Şahsın da Yakalanması İçin Emniyetin Çalışma Başlattığını Bildirdi.
Gocun - 31.7.2008
"İnsan Ticareti Ciddi Boyutlara Vardı"
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Üskül, 13 Yabancı Uyruklunun Cesetlerinin Bulunmasıyla İlgili "İnsan Ticareti Yapan Suç Örgütlerinin Sebep Olduğu Trajedi Ciddi Boyutlara Ulaştı" Dedi.
Gocun - 31.7.2008
Yeni Köy Kanunu ile Kentten Köye Göç Teşvik Edilecek
İçişleri Bakanlığı, 1924 Yılından Beri Yürürlükte Olan Köy Kanunu'nu, Hazırladığı Yeni Köy Kanunu Taslağı ile Değiştirerek Kentten Köye Dönüşü Teşvik Etmeyi Amaçlıyor.
Gocun - 19.7.2008
Sındırgı'da 27 Milyon YTL'lik Projenin Temel Atma ve Açılış Töreni Yapıldı
Balıkesir'in Sındırgı İlçesinde 27 Milyon YTL'lik Yatırımların Temel Atma ve Açılış Töreni Yapıldı. Protokolün Büyük İlgi Gösterdiği Törene Emendere Termal Oteli'nin Mimarı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da Katıldı.
Gocun - 15.7.2008
Kayso, İlçelerde Göçü Önlemek ve Eğitim Kalitesini Artırmak İçin Seferberlik Başlattı
Kayseri Sanayi Odası (Kayso)'nın, İlçelerin Ekonomik ve Sosyal Refahını Güçlendirmek Amacı ile Başlatmış Olduğu Kampanya Hayata Geçti. İlk Olarak Sarız İlçesinin Destek Verdiği Kampanya Kapsamında, İlçeden Şehre Göçün Önlenmesi ve Eğitim Kalitesinin Arttırılması Hedefleniyor.
Gocun - 14.7.2008
AK Parti Malatya Milletvekili Çalık: "Enerji Destekleri Malatya'mızın Kalkınmasına Katkı Sağlayacak"
Hazine Müsteşarlığı'nın "Enerji Desteğinin Uygulanmasına İlişkin Tebliği" Resmi Gazete'de Yayımlandı. Malatya'nın da Aralarında Bulunduğu Kalkınmada Öncelikli 49 İl ile Türkiye Genelindeki Turizm veya Turizm İşletme Belgesi Olan İşletmelere Enerji Desteği Verilecek.
Gocun - 7.7.2008
İstanbul'da Günde 14 Bin Ton Çöp Toplanıyor
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 12,5 Milyon İnsanın Yaşadığı İstanbul'da Günlük 14 Bin Ton Çöp Toplandığını Bildirdi. Topbaş, Bu Çöpün Ayrıştırılması ve Geriye Dönüşümü Konusunda Çalışmalar Yaptıklarını Belirterek, 'Çöpten Gübre Üretiyoruz. Çöp Gazından Enerji Üretmeye Başladık. Rüzgar Enerjisiyle İlgili Olarak Belediyenin İhtiyaçlarını Karşılamaya Yönelik Projeler Başlattık' Dedi.
Gocun - 5.7.2008
Doğa Derneği: "Sarıkeçili Yörükleri Doğaya Zarar Vermiyor Aksine Doğayı Koruyor"
Konar -Göçer Kültürünün Son Temsicileri Sarıkeçili Yörükleri Son Yıllarda Doğaya Zarar Veriyor Gerekçesi ile Zor Günler Yaşarken, Sarıkeçililerin Doğaya Zarar Vermenin Aksine Doğanın Korunmasında Önemli Görevler Üstlendikleri Bildirildi.
Gocun - 2.7.2008
Elma, Köyden Kente Göçü Önleyecek
Amasya'nın Taşova İlçesi Esençay Beldesinde 2 Sene Önce Başlatılan Bodur Elma Yetiştiriciliği ile Köyden Kente Göçün Önüne Geçilmesinin Amaçlandığı Belirtildi.
Gocun - 1.7.2008
Diyarbakır'da Son 4 Yıl İçerisinde 79 Çocuk Cinsel İstismara Maruz Kaldı
Yapılan Çeşitli Araştırmalarda Yaklaşık 3 Bin 302 Çocuğun Sokakta Çalıştırıldığı Diyarbakır'da Son 4 Yıl İçerisinde 79 Çocuğun Cinsel İstismara Maruz Kaldığı Belirtilirken, Çocuğunu Sokakta Zorla Çalıştıran 22 Aile Reisine İse Kamu Davası Açıldı.
Gocun - 30.6.2008
Muhtarın Yol Şikayeti
Zonguldak'ın Ereğli İlçesine Bağlı Alacabük Köyü Muhtarı, Yollarının Bozuk Olması Nedeniyle Tarım Yapamadıklarını Bildirdi.
Gocun - 28.6.2008
Altınyayla'da Myo Sevinci
Burdur'un Altınyayla İlçesinde Yaptırılacak Olan Meslek Yüksek Okulu'nun Temeli Düzenlenen Törenle Atıldı.
Gocun - 28.6.2008
Askeri Yıpratan Karşısında Milleti Bulur
Erdoğan, "Güvenlik Güçlerimizi Yıpratmaya Çalışanlar Gerek Polisimiz, Gerek Askerimizle En Başta Karşılarında Milletimizi Bulacaklardır" Dedi.
Gocun - 26.6.2008
Trafik Kazalarında Yılda 10 Bin Ölü
Trafik Kazaları Sonucu Yılda 10 Bin Vatandaşın Hayatını Kaybettiği, 10 -200 Bin Kişinin İse Sakat Kaldığını Belirtildi.
Gocun - 26.6.2008
Kars'ta Kaü Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Açıldı
Kars Kafkas Üniversitesi (Kaü) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Düzenlenen Törenle Açıldı.
Gocun - 26.6.2008
Şenlikçe, Yavuzeli'nin İlk Örnek Köyü Oldu
Gaziantep'in Yavuzeli İlçesinde İlk Defa Bir Köy Örnek Seçildi.
Gocun - 26.6.2008
İzmir'de Trafik Değerlendirme Toplantısı
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı 4. Bölge Değerlendirme Toplantısı İzmir'de Gerçekleştirildi.
Gocun - 25.6.2008
Bilimadamları, Adana Depreminin 10. Yılında Yer Seçiminin Önemini Anlatacak
Adana'da 1998 Yılında Yaşanan ve 145 Kişinin Ölümüyle Sonuçlanan 27 Haziran Depreminin Üzerinden 10 Yıl Geçti. İnşaat Mühendisleri Odası ile Jeoloji Mühendisleri Odası Afetlerden Korunabilmek İçin Yaşanan Acıların Unutulmaması ve Unutturulmaması Amacıyla "Deprem Etkilerinin Azaltılmasında Yer Seçimi ve Deprem Bilincinin Geliştirilmesinin Önemi" Konulu Panel Düzenliyor.
Gocun - 24.6.2008
Köyüne Dönen Vatandaş, Kilim ve Peşkir Dokuma İşini Köyünde Yaşatacak
Sinop ve Yöresi Geleneksel El Sanatlarından Kilim ve Peşkir Dokuma Ustalığını Yaşatmak İçin İstanbul'dan Dönüş Yaparak Doğduğu İlçe Erfelek'e Gelen Döndü Özkalaycı (67) Mesleğini Burada Yaşatmak İstiyor.
Gocun - 23.6.2008
Şanlıurfa'da Ekosep Yönlendirme Toplantısı Yapıldı
Türkiye'de İlk Kez Kentsel Alanlarda Göçün Olumsuz Etkilerinin Azaltılmasına Yönelik Şanlıurfa'nın da Aralarında Bulunduğu 4 İlde Başlatılan Ekonomik ve Sosyal Entegrasyon Projesi (Ekosep) Yönlendirme Toplantısı Şanlıurfa'da Yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gocun Haberleri | Gocun Haber - Haberler - Gocun haberleri, son dakika gocun haber ve gelişmeleri burada. Bursa'da bu sene 622 bin 426 dekar tarım arazisi sulandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 01:25:35. #1.15#
title